عدم تجاوز صادق صبا به پونه قدوسی + داستان کامل + عکس + حذف خبر + انگشت شکسته + فیس بوک
2011/9/21 ساعت 10:24 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
قول داده بودم به زودي خبر عدم تجاوز به خانم پونه قدوسي رو براتون بنويسم كه امروز مصادف با همون روزيه كه خبر رو زدم يعني امروز 30شهريور 92:

البته بعد از تحقيق در مورد ماجرا و صحبت با كساني كه اين شايعه را پخش كردند. متوجه شدم داستان تجاوز به اين صورت نبوده است. در صحبت با اين افراد متوجه شدم كه آنها از يكي از خانم هاي بي بي سي كه در جريان تعديل نيروي بي بي سي از آنجا اخراج شده بود و دل پري داشت اطلاعاتي راجع به روابط خصوصي كاركنان بي بي سي به دست آورده اند. به نقل از آنها اين خانم ادعا كرده بود كه براي رسيدن به پست هاي بالاتر و يا ابقاي در سمت، خانم هاي كارمند در بي بي سي بايد به خواسته هاي نامشروع مديران بالاتر تن بدهند. و گرنه مثل او اخراج مي شوند. و از رابطه خانم پونه قدوسي با آقاي صادق صبا و چندتن ديگر از همكارانشان به دليل همين خواسته ها اشاره كرده بود. كه اين افراد هم اينگونه رابطه جنسي را نوعي خشونت كاري از طريق سركوب جنسي مي دانستند و براي اينكه مخاطب بي بي سي به چهره كثيف مديران ارشد بي بي سي پي ببرد يك سناريوي از پيش طراحي شده اي را چيده و جلو بردند.و اينگونه بود كه خبر
تجاوز پونه قدوسي شايع شد.
به صورت كامل در متن خبر بخوانيد..

 بیوگرافی مختصر پونه قدوسی

پونه قدوسی کیست؟ متولد ۱۳۵۰

نام پدر : احمد قدوسی

زيبا خوانساري مادر پونه قدوسي

نام مادر : زیبا خوانساری

نام برادر : پویا قدوسی

 

نام دايي : جواد خوانساري

نام زن دايي : بهناز حسابي

نام دختر دايي : مريم خوانساري

اطلاعات تكميلي به زودي....

ذكر مطلب بدون ذكر منبع (تروريست حقيقي) مجاز نمي باشد.

 

او در سال 1350 هجري شمسي برابر با 1971 ميلادي در ايران به دنيا آمد.او فرزند احمد قدوسي است. مادر او زيبا خوانساري و به احتمال قوي خواهر جواد خوانساري مدير عامل شركت هريسون و نايب رئيس انجمن شركت هاي ساختماني مي باشد. پونه قدوسي يك برادر به نام پويا دارد كه در سال 1353 هجري شمسي برابر با 1974 ميلادي در تهران به دنيا آمده است. او خواهر و برادر ديگري ندارد.

  پويا قدوسي ليسانس خود را در رشته معماري و شهرسازي از دانشگاه شهيد بهشتي در سال 1379 برابر با سال 2000 ميلادي گرفته است. او مدرك كارشناسي ارشد خود را در رشته شهرنشيني و توسعه از دانشكده اقتصاد و علوم سياسي LSE لندن در سال 1387 برابر با سال 2008 ميلادي با دفاع از پايان نامه خود با عنوان -توسعه پايدار براي كلان شهري در بحران : يك استراتژي براي تهران- دريافت كرد. او از سال 1390 برابر با 2011 ميلادي دانشجوي دكترا در زمينه علوم اجتماعي در دانشگاه UCL لندن مي باشد.

او از سال 1994تا 2004 ميلادي به عنوان مشاور ، طراح و معمار در ايران و امارات متحده عربي مشغول به كار بوده است. از سال 2004 تا 2007 ميلادي نيز با شركت CENESTA در ايران كار مي كرده است. CENESTA يك سازمان غيردولتي مستقر در ايران كه درباره معيشت پايدار در ايل قشقايي و حفاظت از طبيعت تحقيق و پژوهش انجام مي دهد. پويا نيز مطالعات خود را درباره روش سنتي زندگي كوچ نشيني ارتقا بخشيد و در سال 2005 مقاله اي به زبان انگليسي و الماني در كتاب Letters from Tentland با عنوان -كوچ نشيني : يك نگاه اجمالي- به چاپ رسيد.

او اكنون در حال تحقيق بر روي پروژه جايگزيني زندگي عشايري به شهرك هاي مدرن در دانشگاه ULC لندن است. او با سهراب دريابندري و فرشيد بهزاد يك تيم توليدي تشكيل داده است تا بتواند از ايده خود يك مستند توليد كند.

پونه قدوسي در سال 1994 از دانشگاه آزاد اسلامي تهران در رشته زبان انگليسي ليسانس خود را گرفت. او همچنين موفق به اخذ مدرك مترجمي انگليسي نيز شد. او از زلزله رودبار در سال 1990 گزارشي را تهيه مي كند و به عنوان اولين فعاليت خبرنگاري وارد فضاي ژورناليستي مي شود. متاسفانه از كميت و كيفيت گزارش و اينكه براي كدام رسانه تهيه شده است هيچ اثري وجود ندارد. اما آنگونه كه از رزومه او كه به دست خود او پر شده است مي توان دريافت كه اين گزارش يا براي نيويرك تايمز و يا وال استريت ژورنال نوشته شده است. البته بعد از جستجوي فراوان در آرشيو روزنامه نيويرك تايمز درباره زلزله رودبار هيچ اسمي از خانم قدوسي به عنوان نويسنده يافت نشد و متاسفانه وال استريت ژورنال نيز آرشيو خود را از سال 1996 در اينترنت قرار داده است و اين حادثه كه در سال 1990 اتفاق افتاده است در آن قابل بازيابي نبود. به هر حال مي توان با توجه به ادعاي خانم قدوسي اينگونه نتيجه گرفت كه ايشان در آن زمان كه حدود 20 سال سن داشته اند و به احتمال قوي در دانشگاه آزاد مشغول خواندن زبان انگليسي بوده اند به كمك يكي از گزارشگران اين دو روزنامه يا هر دو روزنامه رفته باشند. زيرا آن گونه كه ايشان در رزومه خود آورده اند ايشان فيكسر بوده اند و فيكسر نيز كسي است كه به عنوان دلال براي يك روزنامه خارجي براي نوشتن يك گزارش و يا داستان در كشور خود كمك مي كند. فيكسر كمك مي كند تا نويسنده بتواند با مردم محلي ارتباط برقرار كند و بتواند به راحتي به اطلاعات مورد نظر خود دست يابد. خدمات ارائه شده توسط فيكسر بسيار متفاوت است از حمل و نقل ، اقامت، محل ملاقات، تنظيم وعده هاي غذايي و رديابي مرم براي وصل كردن به نويسنده خارجي. اين كار بسيار خطرناك است چون گاهي اوقات به عنوان عامل دشمن به علت همكاري هايش شناخته مي شود. اين عامل گاهي اوقات ممكن است به قتل برسد يا گروگان گرفته شود.

 

پونه قدوسي بعد از فارغ التحصيلي در سال 1994به سبب تسلط بر زبان انگليسي مدير فروش آژانس مسافرتي سوگل در تهران مي شود. او به واسطه همين آشنايي به زبان انگليسي و مدير بودن كم كم با دانشگاه هاي خارج كشور آشنا مي شود. اين آژانس كه به ادعاي خود تنها مجري مستقيم تورهاي كاناداست سبب ساز آشنايي او با دانشگاه هاي كشور كانادا مي شود. پونه كه همچنان به همكاري خود به عنوان فيكسر يعني كمك كننده به نويسندگان روزنامه هاي نيورك تايمز و وال استريت ژورنال در ايران ادامه مي دهد.

 با همين پيش زمينه در سال 1997 در رشته خبرنگاري و عكاسي در دانشگاه تورنتوي كانادا[1] مشغول به تحصيل مي شود. يكي از مهمترين شرايط پذيرش اين دانشگاه مسلط بودن به زبان انگليسي است كه به دليل رشته تحصيلي خانم قدوسي در دانشگاه آزاد حتما در پذيرش ايشان تاثير بسزايي داشته است.

او در سال 1999 از اين دانشگاه فارغ التحصيل مي شود. و در سال 2000 به عنوان تهيه كننده ارشد و مجري به استخدام سرويس جهاني بي بي سي در مي آيد.

 او در سال 2003 به عنوان تهیه کننده برنامه جدید اخبار بی بی سی با عنوان News light و همچنین تهیه بولتن های خبری سرویس جهانی بی بی سی فعالیت خود را با بی بی سی ادامه داد.

در سال 2008 به همراه سیاوش اردلان و ستار سعیدی در برنامه نوبت شما به عنوان مجری شروع به فعالیت نمود. نوبت شما، نام برنامه‌ای است که از تلویزیون فارسی بی بی سی پخش می‌شود. و به شنیدن و نمایش دیدگاههای افراد گوناگون راجع به موضوعات متفاوت می‌پردازد. شرکت کنندگان در این برنامه از راههای مختلف از جمله تلفن (به عنوان رایج ترین راه) و پست الکترونیکی (ای میل) و پیام کوتاه و همچنین وب کم در آن شرکت می‌کنند و به ارائه دیدگاههای خود راجع به موضوع ثابتی که از پیش در نظر گرفته و اعلام شده می‌پردازند. مجریان این برنامه عبارتند از:سیاوش اردلان، پونه قدوسی و ستار سعیدی. در هر برنامه معمولاً شخصی مسئول جستجوی دنیای وب درمورد موضوع تعیین شده‌است که معمولاً آخر برنامه به موضوعات متفرقه و کلی تر هم می‌پردازد. مسئولان این بخش عبارتند از: فرن تقی‌زاده، صنم دولتشاهی، نیما اکبرپور و ستار سعیدی.

نسبت خانوادگی

در برخي سايت ها آمده است : سرکار خانم پونه قدوسي از خانواده ای مذهبی است و جالبه که ایشان از دامن خانواده منتسب به شهدای محراب به رسانه استعمار و مزدوری رسیده است. پونه خانم که خاطرات برخی دوستان ایشان از رفتار و عقایدش شنیدنی است برادر زاده شهید محراب آیت الله قدوسی است . البته در تاریخ ایران بسیارند کسانی که با وجود اصالت خانوادگی به نوکری انگلیس مفتخر شده اند بهرحال این مزدور استعمار به مدد جاذبه جنسی خود در برنامه نوبت شما ، والبته حضور موفقش در سایتهای پر طرفداری مثل کلوب ! به شکار ذهنی جوانان این مرز و بوم و پیاده کردن اهداف استعمار پیر مشغول است.

پاسخ خانم پونه قدوسي نسبت به این شایعات اين بوده است :

(من باید عرض کنم شما حق دارید از برنامه ما ناراحت باشید و هر برداشتی می خواهید بکنید ولی این مطلب که من با آیت الله قدوسی نسبت فامیلی دارم دروغ است و اصلا حقیقت ندارد. )

در حقيقت حق با خانم قدوسي است و اين نسبت هيچگونه صحتي ندارد. و براساس آنچه ايشان در سايت geni[2] از شجره نامه خود ثبت كرده اند نام پدر ايشان احمد است. و براساس زندگينامه آيت الله قدوسي در سايت ويكي پديا، اين شهيد بزرگوار تنها دو برادر به نام شریف و محمد داشته اند، شریف دو پسر به نام محمود و محمدعلی و سه دختر به نام بهیه، صفیه و مهری دارد. محمد فقط دو پسر به نام محسن و موسی دارد و دختری ندارد.در نتيجه پونه قدوسی هیچ نسبتی با آيت الله شهيد علی قدوسی ندارد.

جواد خوانساري داراي مدرك فوق لیسانس راه وساختمان فارغ التحصیل سال 1344 است. او اكنون نائب رئيس انجمن شركت هاي ساختماني و نيز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شركت هريسون است.


حضور فعال خانم قدوسي در كنفرانس هاي رسانه اي در خصوص ايران

 

1.       پوشش خبری ایران :نقش رسانه های متعارف و غیر متعارف

مرکز مطالعات رسانه ها و فیلم در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن در تاریخ چهارشنبه ٢۶ خرداد 1389 16 ژوئن 2010کنفرانس یک روزه ای را تحت عنوان "پوشش خبری ایران :نقش رسانه های متعارف و غیر متعارف " "Covering Iran: the role of conventional and non-conventional media" برگزار کرده است.

برنامه کنفرانس در چهار نشست با موضوعات و سخنرانان زیر طراحی شده است:

نشست اول:پوشش خبری ایران :فعالیتهای روزنامه نگاری داخل و خارج ایران

غلام خیابانی:رسانه های ایران و سیستمهای فاوا :کنترل دولتی و پول شخصی

بیل بیمن:گزارش گری رسانه های جریان اصلی غربی از ایران

نشست دوم:رسانش رادیو و تلویزیونی از ایران و به سوی ایران

روشن صالح:نقش پرس تی وی در ارائه دیدگاه دولت ایران در باره اخبار

شهین طبری:رادیو فردا

جان اسنو: چگونه گزارش گروه خبری کانال چهار انگلستان از ایران ، دستور کار خبری را تغییر داد؟

نشست سوم:خیزش رسانه های شهروندی در ایران:فناوری ها و نقش آفرینان

اسکات لوکاس:ابزارهای روزنامه نگاری شهروندی

جان کلی:پایش فضای وبلاگی ایران توسط ایالات متحده آمریکا

حنیف مزروعی ،جمیله کدیور و سعید ولد بیگی :ابزارهای جنبش سبز چگونه ایجاد شد:انگیزه ها ، منابع ، موفقیتها و شکستها

نشست چهارم: محتوای رسانه ها و کنترل

لیندزی هیلسم:پوشش خبری انتخابات

پونه قدوسی:اداره محتوای تولید شده توسط کاربر در برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی

گلنوش نیک نژاد:چگونگی تایید محتوای تولید شده توسط کاربر

محمود عنایت:کنترلهای دولتی و چگونگی گریز از آن

تا کنون گزارش تفصیلی محتوای همایش منتشر نشده است.

2.      بي‌بي‌سي و انقلاب سال 57 ايران

در سمينار يك روزه‌ي موسوم به «بي‌بي‌سي و انقلاب سال 57 ايران» كه توسط مدرسه‌ي پژوهش‌هاي شرق‌شناسي و آفريقايي دانشگاه لندن –SOAS - - ششم مارس 2010 در مورد تأثير راديو فارسي بي.بي.سي بر انقلاب سال 1357 ايران با حضور صادق صبا، رئيس بخش فارسي بي.‌بي.سي، آنابل سربرني، مدير گروه مركز مطالعات رسانه و فيلم دانشگاه سواز، پونه قدوسي مجري برنامه‌ي نوبت شما؛ بهروز آفاق، رئيس بخش آسيا ـ پاسفيك بي‌.بي‌.سي برگزار شد، اين همايش به اين موضوع پرداخت كه آيا وزارت امور خارجه‌ي بريتانيا در آن زمان در محتواي برنامه‌هايي كه براي ايران تهيه و پخش مي‌شده، دخالت داشته يا نه؟ فرد هاليدي، روزنامه‌نگار و تحليلگر مستقل در يك مصاحبه‌ي ويدئويي ضبط شده گفت انقلاب ايران در خيابان‌ها و مساجد رخ داد نه در اتاق خبر بي‌.بي‌.سي در لندن. آيت‌الله خميني شبكه‌ي ارتباطي خود را داشت اما از آنجا كه شاه و اطرافيانش نمي‌توانستند بفهمند چه اتفاقي در حال روي دادن است، به دنبال يك تئوري توطئه بودند.

لطفعلي خنجي، گوينده‌ي راديو فارسي بي.بي.سي در زمان انقلاب گفت: پوشش خبري بي.بي.سي در نهايت به نفع انقلاب تمام شد چون بي‌.بي‌.سي ماجرا را آن‌گونه كه اتفاق مي‌افتاد، گزارش مي‌داد و اين خود به خود به نفع طرف برنده تمام مي‌شد. اما به اين معني نيست كه بي‌.بي‌.سي، بي‌طرفي را حفظ نكرده بود.

شهران طبري گفت محبوبيت بي‌.بي‌.سي به اين دليل است كه در ايران خبر به صورت آزاد پخش نمي‌شود و خبر‌ها بازتاب افكار همه‌ي گروه‌ها و دسته‌ها نيست. بي‌.بي‌.سي فقط اطلاعات و اخبار را آن‌گونه كه هست منعكس مي‌كند و در مورد انقلاب هم به همين شكل بود. در آن زمان، انتخاب خبر و اينكه چه خبري بايد ترجمه شود، توسط كاركنان اتاق خبر بي.بي‌.سي تهيه مي‌شد و سردبير انگليسي، خبرها را براي ترجمه به مترجمان بخش‌ها مي‌داد.

3.     نمايش اختصاصي فيلم مستند بهائيان در ايران

در روز سه شنبه 28 ژوئن/ 7 تير در باشگاه مشهور روزنامه‌نگاري فرانت لاين کلاب واقع در مرکز شهر لندن نمايش اختصاصي فيلم مستند بهائيان در ايران، محصول اخير تلويزيون بخش فارسي سرويس جهاني بي. بي. سي. و ساخته مشترک آقاي کسري ناجي و خانم رزيتا رياضتي، از کارکنان و برنامه‌سازان سرويس جهاني بي. بي. سي انجام گرفت. سواي نادرستي‌هاي متعدد تاريخي که در شکل و محتواي اين فيلم وجود داشت و همچنين مغايرت آشکار ساخت اين فيلم کاملاً جانب‌دارانه با مباني منشور بي‌طرفي بي. بي. سي.، اجراي اين برنامه تبليغي و کمپين‌گونه، در خارج از فضاي مرسوم رسانه‌اي، بدون انگيزه خبري و در يک مراسم اختصاصي به دعوت مستقيم بي. بي. سي. فارسي، يکي از آشکارترين موارد نقض بي‌طرفي رسانه‌اي بخش فارسي سرويس جهاني بي. بي. سي. به شمار مي‌رود که سابقه‌اي به درازاي عمر خود در دفاع آشکار و نهان از بهائيان و بهائيت دارد. در بخش پرسش و پاسخ اين همايش، خانم پونه قدوسي، مجري تلويزيون سرويس جهاني بي. بي. سي.، گرداننده جلسه بود و سازندگان فيلم به همراه دکتر نازيلا قانع، فعال بهائي و استاد حقوق بشر بين‌المللي در دانشگاه آکسفورد، و آقاي دروري دايک، مسئول بخش ايران سازمان عفو بين‌الملل، نيز حضور داشتند.شايعه تجاوز جنسی صادق صبا به پونه قدوسی

در اواخر شهريور سال 1390 خبري بر روي سايت ها مبني بر تجاوز صادق صبا به خانم پونه قدوسي منتشر شد. خبري كه آنقدر جدي مطرح شد و در رسانه هاي رسمي ايران بازتاب پيدا كرد كه رسانه هاي ديگر فارسي غير بي بي سي نيز اين خبر را منتشر كردند. اين خبر كه در سايت پرشین بی بی سی با طراحي صفحه بي بي سي فارسي منتشر شد تا مدت ها باعث شده بود كه مردم اين نسبت را باور كنند. بعد از گذشت مدتي كه مشخص شد اين صفحه فقط شبيه صفحه اصلي بي بي سي است و اين خبر را خود بي بي سي نزده است. اين خبر منتشر شد كه خود بي بي سي اين خبر را چند دقيقه بر روي سايت برد ولي بسيار زود متوجه اشتباه خود شد و گوگل نيز كه به تازگي با بي بي سي در مورد حذف متون از صفحه ذخيره خود اطمينان داده بود اين بهانه را نيز به اين سايت جديد داد تا سناريوي خود را راحت تر بنويسد. پس همه باور كردند كه بي بي سي ابتدا خبر را اورده و سپس متوجه اشتباه خود شده و خبر را حذف كرده است. البته سكوت خانم قدوسي و غيبت ايشان نيز باعث تشديد پذيرش اين خبر مي شد. اتفاق ديگري كه باعث شد قضيه قدري جدي تر مطرح شود عكس هايي بود كه خانم قدوسي از خود در صفحه فيس بوك خود بارگذاري كرده بودند. اين عكس ها كه شامل عكسي مغموم از ايشان با بطري مشروب به دست و ديگري عكس انگشت باند پيچي شده ايشان بر روي صفحه كليد لپ تاپ بود. اين دو صحنه را اينگونه تفسير كردند كه وقتي پونه قدوسي به منزل صادق صبا رفته بود هر دو پس از شرب مشروبات الكلي و مستي بودند كه صادق صبا با زور به خانم قدوسي تجاوز مي كند و در اين بين نيز در اثر فشارهاي زياد انگشت ايشان صدمه مي بيند. همين داستان قضيه تجاوز را قوت مي بخشد. ماجراي تجاوز بارها توسط مخاطبين بي بي سي مطرح مي شود و بارها توسط بي بي سي سانسور مي شود. و حتي سياوش اردالان در يك برنامه مي گويد به خاطر رعايت حال آن مجري مجبوريم قطع كنيم. با گذشتن چند هفته از ماجرا و بازگشت خانم قدوسي با مصاحبه اي كه با خانم هيلاري كلينتون انجام مي دهند اين مصاحبه به عنوان مرهمي براي دردها و تالمات خان قدوسي قلمداد مي شود و باز بي بي سي موفق به ترميم چهره خانم قدوسي و صادق صبا نمي شود.

در این مدت که پونه قدوسی بازگشته، اگر بیننده ای از همان موضوع تجاوز به پونه قدوسی با خودش صحبتی به میان آورد، بی درنگ صدایش قطع ميشد و جوابی سربالا توأمان با دستپاچگی پونه قدوسی شنیده ميشد. وی که چند هفته ای در بی بی سی غیبت داشت، با اجرای سه برنامه ی کم بیننده و پشت سر هم، هم بصورت چراغ خاموش به مجری گری بازگشت و هم سعی کرد تا چند روز کم کاری خود را جبران کند.خرابکاری پونه قدوسی

بی بی سی فارسی در برنامه "نوبت شما"ی یکشنبه 22 ژانویه (2 بهمن) خود را به موضوع تغییر رئیس دانشگاه آزاد اختصاص داد. بعد از پخش مستند باشگاه خبرنگاران(نوبت شما یا نوبت بی بی سی؟!) علیه برنامه نوبت شما، بی بی سی در تکاپو بود که وجهه ی خود را بهبود بخشد. لذا در این برنامه سعی کرد تا تماس های برنامه ریزی شده ای را به اجرا در آورد. یکی از مسائلی که در این مستند در راستای روشنگری افکار عمومی پخش شد تماس های محدود این برنامه از ایران بود. بی بی سی نیز به فکر افتاد تا برای این عمل خود دلیل بیاورد تا بتواند آنرا توجیه کند. در این راستا بی بی سی سعی کرد تا تماسی را وصل کند که در آن تماس مخاطب مورد نظر به مجری برنامه"خانم پونه قدوسی" که هنوز مساله تجاوز به ایشان از ذهن بینندگان پاک نشده بود، فحاشی کند تا در آینده بی بی سی با استناد به آن حرفی برای گفتن داشته باشد و مدعی شود که برخی از مخاطبانی که از ایران تماس می گیرند در راستای تخریب این شبکه صحبت می کنند و این مساله دلیل فیلتر شدن تماس ها از ایران می باشد. نکته جالب این است که بی بی سی برای رسیدن به خواسته خود اقدام به پخش کلماتی خلاف عفت عمومی کرد و نشان داد برای اثبات حقی برای خود، برای هیچ مرزی حتی مرزهای اخلاقی احترامی قائل نیست. اما خانم پونه قدوسی، نتوانست سناریوی طراحی شده شبکه را اجرایی کند و تمام نقشه های بی بی سی را نقش بر آب کرد و آن کلمه ای را که نباید بیان می کرد، گفت. ايشان هنگام خداحافظی با این مخاطب که به ظاهر از ایران تماس گرفته بود، گفت: ( معذرت می خواهم از بی ادبی این همکار! ....) و این جمله دقیقا جمله ای بود که این مستند نیز به آن اشاره کرده بود که تماس های شبکه بی بی سی توسط عوامل خود شبکه و همکاران این برنامه گرفته می شود.

البته بعد از تحقيق در مورد ماجرا و صحبت با كساني كه اين شايعه را پخش كردند. متوجه شدم داستان تجاوز به اين صورت نبوده است. در صحبت با اين افراد متوجه شدم كه آنها از يكي از خانم هاي بي بي سي كه در جريان تعديل نيروي بي بي سي از آنجا اخراج شده بود و دل پري داشت اطلاعاتي راجع به روابط خصوصي كاركنان بي بي سي به دست آورده اند. به نقل از آنها اين خانم ادعا كرده بود كه براي رسيدن به پست هاي بالاتر و يا ابقاي در سمت، خانم هاي كارمند در بي بي سي بايد به خواسته هاي نامشروع مديران بالاتر تن بدهند. و گرنه مثل او اخراج مي شوند. و از رابطه خانم پونه قدوسي با آقاي صادق صبا و چندتن ديگر از همكارانشان به دليل همين خواسته ها اشاره كرده بود. كه اين افراد هم اينگونه رابطه جنسي را نوعي خشونت كاري از طريق سركوب جنسي مي دانستند و براي اينكه مخاطب بي بي سي به چهره كثيف مديران ارشد بي بي سي پي ببرد يك سناريوي از پيش طراحي شده اي را چيده و جلو بردند.
برخي اخبار درباره تجاوز صادق صبا به يك مجري زن شبكه بي بي سي فارسي حكايت دارد.

 لطفا از پونه حمايت كنيد

چرا فكر مي كنيد اين وبلاگ به جاي حمايت از اين خانم درصدد توهين به اوست؟

من واقعا نمي دانم چرا وقتي خبر يك نفر كه مورد ظلم قرار گرفته زده مي شود بعضي فكر مي كنند كه ما درصدد تخريب هستيم. ما مي خواهيم از اين خانم كه بسيار بي پناه و بي كس هستند حمايت كنيم. لطفا با ابراز تنفر از اين سياست صبا براي سو استفاده از افراد زير دست به حمايت از پونه برخيزيد.

 من در بسياري از خبرهايم خبر تجاوز به كودكان، زنان و بي پناهان را آورده ام و هيچ وقت كسي نگفت تو به آنها توهين كرده اي بلكه از كار ظالم ابراز تنفر كرده اند.

 5

 


به گزارش باشگاه خبرنگاران، برخي منابع طي 2 روز گذشته از تجاوز مدير بخش فارسي بي بي سي به يكي از مجريان زن اين شبكه به نام "پونه قدوسی" خبر دادند؛ وسعت اين خبر و سكوت سنگين 2 نفر دخيل در اين ماجرا تا آنجا پيش رفت كه حتي رسانه هاي ضدانقلاب مجبور به انتشار اين خبر شدند و خبر دادند كه اين مجري از شبكه بي بي سي حذف شده است.

در برنامه "نوبت شما" نيز يكي از مخاطبان بي بي سي فارسي پس از لحظاتي در حال بيان ماجراي اين تجاوز بر روي آنتن زنده بود كه مجري برنامه مذكور بلافاصله سخنان آن مخاطب را قطع و تاكيد كرد كه مجبوريم "به خاطر رعايت حال آن مجري!" چنين تماس هايي را قطع كنيم.

بر اساس گزارش پايگاههاي خارجي طبق آخرین بررسی های اینترنتی در مورد عدم حضور چندین باره خانم "پونه  قدوسی" در برنامه های شبکه بي بي سي طي روزهاي گذشته، صحت خبر تجاوز صادق صبا مدیر بخش فارسی بی بی سی به این مجری زن مشهود است و طفره رفتن سیاوش اردلان از پاسخگویی به این سوال گواه این ماجراست. ضمن اينكه اين مجري (پونه قدوسی) نيز در صفحه فيس بوك خود هيچگونه واكنشي به اين خبر نشان نداده و كاملا سكوت كرده است.

به نظر مي رسد پس از افشاي تجاوز مهدي فلاحتي و جمشيد چالنگي دو تن از مجريان شبكه صداي آمريكا به 2 مجري زن اين شبكه به نام هاي "ا.س" و "ن.م"، اكنون بحران تجاوز جنسي به بي بي سي فارسي رسيده باشد.


به گزارش جرس، طی خبر رسیده از لندن، شبکه خبری بی بی سی فارسی: مدیر شبکه فارسی بی بی سی آقای صادق صبا شب گذشته پس از دعوت خانم پونه قدوسی در منزل شخصی خود، به وی تجاوز کرده است. خانم قدوسی امروز با طرح دعوی از آقای صبا در دادگاه از وی شکایت کرده است.

چندی قبل در شبکه فارسی صدای آمریکا نیز آقای مهدی فلاحتی به خانم الهام ستاکی تجاوز کرده بود که طی خبر های غیر موثق مدیران ارشد دیگر شبکه نیز به وی تجاوز کرده بودند که پس از شکایت خانم ستاکی و اخراج کوتاه مدت آقای فلاحتی مجددا وی در شبکه برنامه اجرا میکند.

باز هم رسوایی جنسی در VOA!! + عکس

پس از خبر فاش شدن خبر تجاوز مهدی فلاحتی مجری شبکه صدای آمریکا به" ا _ س"، مادر یکی از مجریان زن این شبکه به نام "ن_م" نیز پرده ای دیگر از وضعیت نابهنجار این شبکه دولتی برداشت تا ماهیت پشت پرده رسانه وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا بیش از گذشته زیر سئوال رود.


سایت آمریکائی دالاس نیوز در تاریخ۲۲ژولای(۳۱تیر) به نقل از مادر "ن_م" یکی از مجریان شبکه دولتی صدای آمریکا فاش کرد که جمشید چالنگی یکی دیگر از مجریان با نفوذ این شبکه ،روزنامه نگاران زن شاغل در صدای آمریکا از جمله خانم"ن_م" را مجبور میکند که در ازای ارتقای شغلی با وی رابطه جنسی برقرار کنند!
این گزارش می افزاید که والدین "ن_م" نیز اخیرا به منظور تلاش برای خروج دخترشان از بخش فارسی صدای آمریکا ،به ایالات متحده سفر کرده اند.شایان ذکراست که پیش از این نیز مهدی فلاحتی با شکایت " ا _ س" به اتهام اذیت و آزار جنسی بازداشت شده بود که مطابق وب سایت دادگستری ویرجینیا برای فلاحتی پرونده ای تشکیل شد اما وی با استفاده از ارتباطات و لابی گری خود در صدای آمریکا و شهادت دروغ آنها این پرونده را در هاله ای از ابهام فرو برده است.
درادامه برای اطلاع عموم خوانندگان قسمتی از شکایت خانم "ا_س"، در وب سایت پایگاه اطلاع رسانی دادگستری آمریکا ذکر می شود: «در سایت طبق محتویات پرونده، شاکی مدعی است که از طرف همکار خود در شبکه خبری فارسی مورد آزار جنسی قرار گرفته است و کارمندان و همچنین چند نفر از کارمندان شبکه BBG به صورت غیر قانونی در فراهم کردن آزار جنسی و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر این حادثه مشارکت داشته اند و در مراحل تحقیقات و رسیدگی به شکایات اداری اختلال وارد کرده اند و نسبت به او اقدامات تلافی جویانه ای انجام داده اند.»گفتنی است دادگاه از شاکی خواسته است تا مدارک خود را ارائه کند ولی صدای آمریکا به دلیل پیگیری و انتشار این رسوایی از سوی خانم الهام ستاکی نه تنها از همکاری با وی جهت تهیه مدارک خودداری نموده بلکه وی را با مهربانی تمام اخراج نمود و سایر همکاران وی نیز از ترس محبت صدای آمریکا از حضور در دادگاه و ادای شهادت خودداری نمودند.

تجاوز یک زن به مرد در صدای امریکا + سند و تصویر

بنابر اسناد دادگاه ویرجینیا، (کیانوش سنجری)یکی از کارمندان قراردادی بخش فارسی صدای آمریکا طی شکوائیه ای تسلیمی به یکی از دادگاه های حوزه واشنگتن مدعی شده است که لیلی مظاهری، وی را مجبور کرده است تا با او رابطه جنسی برقرار کند.

به گزارش جام نیوز به نقل از خبر امروز 13 آگوست (22 مرداد) سایت ایران گلوبال؛ اوراق دادگاه نشان می دهد که خانم مظاهری وکیل امور مهاجرت کیانوش سنجری بوده و بنابرگفته سنجری، لیلی مظاهری با تهدید به اخراج از آمریکا، وی را مجبور به هم خوابگی با خود کرده است.

لیلی مظاهری یک وکیل ایرانی-آمریکائی و بنیان گذار موسسه حقوق قانونی است. وی با تلاش برای مقابله با حکم اعدام زندانیان و مجرمان “محکوم به اعدام” در ایران توجه رسانه های غربی را به خود جلب نموده، و احکام پرونده های متعددی به دلیل تلاش های وی تغییر یافته است.

مظاهری درباره حقوق و قوانین ایران، و نیز تخلفات حقوق بشر در منطقه خاورمیانه نظرات به اصطلاح کارشناسی ارائه می دهد. وی همچنین در راستای سیاه نمایی علیه نظام اسلامی و متهم کردن جمهوری اسلامی در خصوص ظلم به زنان، و نیز رد حق حضانت فرزند در برابر کنگره آمریکا شهادت داده است .

این شخص وکیل احمد باطبی، کیانوش سنجری، پرتو نوری علا، منوچهر محمدی و کورش صحتی بوده است.

شایان ذکر است پیش از این نیز سایت های خبری گوشه ای از مفاسد اخلاقی لیلی مظاهری را افشا کرده بودند

لیلی مظاهری (ترنگ مظاهری)، وکیل مهاجرت ساکن ایالت ویرجینیا، که پیشتر در تلویزیون صدای آمریکا نیز فعالیت می کرد ! با سوء استفاده از موقعیت شغلی به شکل غیر اخلاقی، غیر انسانی و مغایر با موازین و شئونات حرفه وکالت، اقدامات گسترده ای را انجام داده است.
این پیرزن زشت که شباهت زیادی به جادوگرهایه کتاب های قصه دارد تنها به دلیل سرخوردگی از احمد باطبی و افسرده شدن از این شکست بزرگ به نشر اکاذیب می پردازد.
این زن پست فطرت با دسترسی به عکسهای خصوصی بسیاری از موکلینش اقدام به راه اندازی وبلاگی نموده که در آن به درج اکاذیب می پردازد.لیلی مظاهری که خود را فعال حقوق بشر می نامد بعد از ناکام ماندن از ازدواج با احمد باطبی به قصد انتقام گرفتن از او به جدال با دختران و زنالنی پرداخته که زمانی با احمد باطبی در ارتباط بوده اند .از جمله این زنان تارا نیازی نامزد سابق احمد باطبی می باشد.

او حتی بعد از پس از عزل شدن از وکالت، برای بازگو نشدن اعمال و کردار خود موکلینش را تهدید به افشای مسایل خصوصی و اخراجشان از آمریکا کرده وحتی در چند مورد نیز این اقدامات را انجام داده است .

آدرس محل کار و شماره تلفن این زن دروغگو و پست فطرت در واشنگتن:

Mazahery Law Firm

1133 20th Street, N.W.

Suite 240

Washington, DC 20036

U.S.A.

Tel: (202) 408-8900

حذف خبر تجاوز صادق صبا به پونه قدوسی از سایت BBC + تصاویر حذف خبر تجاوز صادق صبا به پونه قدوسی از سایت BBC + تصاویر

به گزارش۵۹۸ به نقل از جام نیوز، امروز پنج شنبه ۲۹ سپتامبر(۷ مهر) افشاگری راجع به تجاوز “صادق صبا” (مدیر تلویزیون بی بی سی فارسی) به “پونه قدوسی” (مجری آن شبکه) به تیتر اول وبسایت خود شبکه بی بی سی فارسی تبدیل شد.

توضیح این که پنج شنبه بعد از ظهر به وقت ایران خبر روز گذشته “جام نیوز” مبنی بر اشاره تلفنی یکی از مخاطبان برنامه “نوبت شما” به تجاوز صورت گرفته در بی بی سی فارسی، همراه با شرح و تفصیل بعلاوه فایل تماس بر روی وبسایت متعلق به شبکه بی بی سی قرار گرفته بود.

البته خبر یاد شده با فاصله ای اندک از زمان انتشار، از روی خروجی وبسایت برداشته و بالکل حذف شد.

دست اندرکاران بی بی سی فارسی تا لحظه تنظیم این خبر در قبال اتفاق رخ داده سکوت کامل اختیار کرده و هیچ گونه موضعی اتخاذ نکرده اند.


پونه قدوسی
بر اساس گزارش پایگاههای خارجی طبق آخرین بررسی های اینترنتی در مورد عدم حضور چندین باره خانم “پونه قدوسی” در برنامه های شبکه بی بی سی طی روزهای گذشته، صحت خبر تجاوز صادق صبا مدیر بخش فارسی بی بی سی به این مجری زن مشهود است و طفره رفتن سیاوش اردلان از پاسخگویی به این سوال گواه این ماجراست. ضمن اینکه این مجری (پونه قدوسی) نیز در صفحه فیس بوک خود هیچگونه واکنشی به این خبر نشان نداده و کاملا سکوت کرده است.
 
مدرک جدیدی دال بر تجاوز جنسی وحشیانه صادق صبا به پونه قدوسی+عکس

در حالیکه اخبار و اسناد منتشر شده از محافل گوناگون خبری همگی از تجاوز صادق صبا به پونه قدوسی خبر می دهند،بحث در صفحه فیس بوک پونه قدوسی همچنان ادامه دارد،وی که تاکنون اشاره مستقیمی به این خبر بروز نداده و تنها با سکوت و ارائه چند سرنخ این خبر را به نوعی تائید می کند.
در جدیدترین تصاویر آپلود شده توسط پونه قدوسی در صفحه فیس بوک،دو گونه عکس مشاهده می کنیم،یکی از این تصاویر مربوط به چهره خود پونه قدوسی است که با فتوشاپ به نوعی طراحی شده که نشان دهنده خشم وی از مطرح شدن این خبر است،اما دسته دوم عکس های منتشر شده از سوی وی تنها حاوی یک عکس آن هم مربوط به جراحت انگشت وی می باشد!!!!
برگرفته از صفحه فیس بوک پونه قدوسی
گفتنی است پونه قدوسی تاکنون اظهار نظری در این رابطه نداشته است،اما پریشانی وی در هنگام اجرا،عدم پاسخ به اذعان عمومی در نفی این خبر،تعطیل شدن صفحه فیس بوک از زمان نشر خبر و همچنین گذاشتن تصاویر مربوط به این خبر همگی به منزله تایید اصل ماجرا از سوی می باشد.

در پایان خبر سایت "ما هستیم" به پونه قدوسی اطلاع داده شده و مشتاقانه خواستار اظهار نظر ایشان هستیم،چه تایید و چه تکذیب!!! ما هم دوست داریم بدونیم "تروریست حقیقی"

تجاوز خانه نشین کرد؛ پارازیت پای صادق صبا را به استودیو باز کرد* فیلم
خبری مبنی بر تجاوز صادق صادق نژاد معروف به صبا(رئیس بی بی سی فارسی) به پونه قدوسی، چند هفته ای پونه قدوسی را به تعطیلات برد و حضور صادق صبا را در روی صحنه با پارازیتی حدودا 5 ماهه مواجه کرد، تا اینکه بالاخره ادعای پارازیت انداختن جمهوری اسلامی بر شبکه اش، پارازیتی که افشای خبر تجاوز به پونه قدوسی روی سیگنال حضور وی در شبکه انداخته بود را برداشت.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، 6 مهر 1390 بود که بیننده ای در تماس با برنامه نوبت شما در شبکه بی بی سی فارسی(BBC Persian) پرده از رازی برداشت که شاید تا قبل از آن کسی از آن خبر نداشت، تجاوز صادق صبا مدیر شبکه بی بی سی فارسی به یکی از کارمندانش به نام پونه قدوسی.
شاید در ابتدا این مسئله کمی مشکوک یا غیر واقعی به نظر می رسید، اما حوادث و عکس العمل هایی که از سوی کارمندان شبکه بی بی سی رخ داد همه و همه یقین به انجام این عمل غیر انسانی از سوی صادق صبا را بیشتر کرد.
گسترش خیلی سریع این موضوع در رسانه ها و بازتاب مکرر آن اولین مسئله ای بود که یقین ها را بارور کرد، و اما در ادامه این کارمندان بی بی سی بودند که سعی کردند هر رد پایی از خود در اینترنت را که میتوانست ارتباطی با این داستان داشته باشد پاک کنند، غافل از اینکه همین عکس العمل آنها در پاک کردن عکس ها و مطالبی که گاها هم غیر اخلاقی بود این داستان را پر رنگتر کرد.

سیاوش اردلان از مجریان برنامه نوبت شما سعی کرد با حذف مطالبی که در فیس بوکش پیرامون علاقه اش به همجنس بازی بارگذاری کرده بود، خودش را از این معرکه کنار بکشد، علی همدانی از مجریان دیگر برنامه نوبت شما هم در ابتدا عکسی که با سعیده هاشمی در وبلاگش زده بود را حذف کرد اما غافل از اینکه این عکس قبلا توسط یکی از دوستانش کپی شده بود، و بعد از این ماجرا توسط این دوست در اینترنت منتشر شده و خبرش فراگیر شد، در همین اوضاع و احوال بود که وبلاگ صنم دولت شاهی و مطالبی که پیرامون مشکلات روابط جنسی اش در آن آورده بود خبر ساز شد و این پیغام را به مردم مخابره کرد که رابطه غیر اخلاقی و حواشی آن در بین کارمندان شبکه بی بی سی همه گیر شده است.
پونه قدوسی هم که آب از سرش گذشته بود بالاخره بعد از حدود یک ماه تعطیلات غیر عادی و دوری از اجرای برنامه، در شبکه حاضر شد، اما نه به سر حالی گذشته، و چیزی که کمی هم عجیب بود این نکته بود که وی در صفحه فیس بوک خود به نوعی سعی می کرد صحیح بودن شایعات در مورد خودش را به مخاطبین منتقل کند. اما بالاخره این سیل انتقادهای مردم به شبکه بود که رئیس بی بی سی جهانی را مجبور به واکنش کرد و در یک مصاحبه این داستان را یک شایعه خواند بدون اینکه پاسخی قانع کننده برای افکار عمومی داده باشد.
اما صادق صبا که هر از گاهی در شبکه حاضر می شد، بار رسوایی این ماجرا حضورش در روی صحنه را با پارازیت مواجه کرد و حدود 5 ماهی بود علیرغم موضوعات مهمی که معمولا وی را به استودیو می کشاند، خانه نشین شده بود، تا اینکه بالاخره مسئله ای که بی بی سی آن را پارازیت انداختن جمهوری اسلامی بر روی شبکه اش خواند، پارازیتی که افشای خبر تجاوز به پونه قدوسی روی سیگنال حضور وی در شبکه انداخته بود را برداشت و شب گذشته در برنامه دیده بان برای لحظاتی کوتاه حاضر شد تا شاید بتواند با این فضای سنگین که مسلما هر روز صبح که به کار می آید با آن مواجه می شود، مقابله کند.
البته شاید این سوال به ذهن بیاید که اصلا چرا باید رابطه غیراخلاقی و تجاوز مدیر بی بی سی فارسی به یکی از کارمندانش مهم باشد، ولی با کمی تامل و در نظر گرفتن جایگاه بی بی سی به این نتیجه می رسیم رسانه ای که وابسته به استعمار است و روابط جنسی و غیر اخلاقی کارمندانش آن هم از شنیع ترین نوع آن، تیتر یک خیلی از رسانه ها و سایت ها است، چگونه می خواهد ادعای بی طرفی خود نسبت به مردم و دولت ایران را اثبات کند؟
مصاحبه با هیلاری کلینتون، جایزه به پونه قدوسی برای بازگشت به 'نوبت شما'
کلاف در هم پیچیده مشکلات امریکا در منطقه خاورمیانه، هیلاری کلینتون را به بی‌بی‌سی فارسی کشاند، تا وزیر امور خارجه امریکا در برنامه نوبت شما به توجیه سیاست‌های در حال شکست امریکا در منطقه بپردازد. اما آنچه در این برنامه حائز اهمیت بود، برنامه ریزی شبکه رسمی دولت انگلیس برای از انزوا خارج کردن مجری پر حاشیه خود با اجرای این برنامه بود.

به گزارش جام نیوز به نقل از  رجا، بی بی سی فارسی ترجیح داد پونه قدوسی مجری برنامه مصاحبه با هیلاری کلینتون باشد تا به این ترتیب، این مجری زن شبکه انگلیس که به دلیل حاشیه‌های هفته‌های اخیر، در این شبکه منزوی شده و کمتر به اجرا می‌پرداخت، از حاشیه خارج شود و بتواند بعد از اجرای این برنامه، فعالیت خود را به روال عادی در بی بی سی پیگیری کند.

این در حالی است که انتشار گسترده برخی اخبار حاشیه‌ای پیرامون پونه قدوسی در شبکه بی بی سی، و اشاره به این اخبار بر روی آنتن زنده نوبت شما با اجرای وی، موجب شده بود تا این مجری ایرانی شبکه انگلیس، منزوی شده و کمتر به اجرای برنامه در این شبکه خبری بپردازد.

به نظر می‌رسد هیلاری کلینتون در این برنامه تلاش کند تا توجیهات مخاطب پسندی را درباره مشکلات متعدد امریکا در منطقه از جمله نتایج انتخابات در تونس، دولت جدید لیبی پس از قذافی، رویکرد مردم در مصر و نتایج رخدادهای سیاسی در افغانستان که همه و همه به ضرر سیاست‌های فرامنطقه‌ای امریکا در حال پیشروی است به مخاطبان محدود بی‌بی‌سی فارسی ارائه کند.

به نقل از وبلاگ «امواج سیاه»

منتظر یادداشت هاتون هستم 
موضوعات مرتبط: رسوايي


 
موضوعات
پيوند دوستان
دیگر موارد