سازمان ملل سوابق نقض حقوق بشر در آمریکا را محکوم کرد
2014/11/29 ساعت 23:17 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
 

اعتراض خاموش شماری از فعالان مقابل کمیته ضد شکنجه در سازمان ملل متحد در ژنو (22 آبان 1393)
 

سازمان ملل جمعه (هفتم آذر) به شدت از آمریکا به خاطر شکنجه بازداشت‌شدگان در زندان، نظامی کردن پلیس و وجود گزارش‌های متعدد از خشونت پلیس علیه اقلیت‌ها انتقاد کرده است.کمیسیون ضد شکنجه سازمان ملل در گزارش خود با اشاره به تیراندازی به نوجوان سیاهپوست بی‌دفاع، بازجویی‌های نظامی، زندان‌های دارای حداکثر امنیت و استفاده‌ی بیش از حد از سلول انفرادی در امریکا، تصریح کرد این کشور مطابق با معاهدات ضد شکنجه بین‌المللی عمل نکرده است.


پلیس آمریکا علیه مردم آمریکا
2014/11/29 ساعت 23:13 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
آماده‌باش بیش از 2 هزار نیروی گارد ملی در فرگوسن

نیروهای گارد ملی در برابر اداره پلیس شهر فرگوسن، 4 آذر 1393.
 

در پی تبرئه یک مامور پلیس از قتل یک جوان سیاه‌پوست در ایالت میسوری، بیش از ۲۰۰۰ نیروی گارد ملی در شهر فرگوسن مستقر شده‌اند.دارن ویلسون، افسر سفید پوست پلیس فرگوسن مرداد ماه مایکل براون ۱۸ ساله را که غیرمسلح بود با شلیک ۱۲ گلوله کشت.با این حال، هیات منصفه عالی دادگاه دوشنبه این افسر پلیس را از اتهام قتل براون تبرئه کرد.


والدین براون: شخصیت پسرمان را به صلیب کشیده‌اند
2014/11/29 ساعت 23:8 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
 

والدین مایکل براون

والدین مایکل براون، نوجوان سیاه‌پوستی که به ضرب گلوله افسر پلیس سفید پوست تابستان گذشته کشته شد، می‌گویند از رای دادگاه کاملا وحشت‌زده هستند.رابرت مک‌کلاک، دادستان سنت‌لوئیس، دوشنبه (سوم آذر) دارن ویلسون، افسر پلیس فرگوسن، را بیگناه دانست و حتی او را از اتهام قتل نوجوان سیاه‌پوست ۱۸ ساله تبرئه کرد.پدر این نوجوان با اشاره به این که مک‌کلاک شخصیت پسر آنان را «به صلیب کشیده است» گفت رای هیات منصفه به وی ثابت کرد که در یک «کشور نژادپرست» زندگی می‌کند.وی با بیان این که نمی‌توانند مرگ فرزند خود را باور کنند گفت: «ما خواهان یک تغییر اساسی هستیم.»در همین حال، ویلسون در مصاحبه‌ای گفته است «وجدانم به این دلیل آسوده است که می‌دانم کارم را درست انجام داده‌ام.»

 


پلیس امریکا به یک زن باردار سیاهپوست تیراندازی کرد
2014/11/29 ساعت 23:6 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
 

تصویر دورنلا کانر، زن سیاهپوستی که چشم چپ خود را از دست داد
 

یک زن باردار سیاهپوست در اثر تیراندازی یک افسر پلیس در شهر فرگوسنِ ایالت میزوریِ امریکا چشم چپ خود را از دست داد.دورنلا کانر ۲۴ ساله روز پنجشنبه (۶ آذر) در جریان تظاهرات علیه رای هیات منصفه‌ی عالی به تبرئه دارن ویلسون، پلیسِ قاتل مایکل براون، هدف گلوله یک «سلاح غیرکشنده» قرار گرفت.ظاهرا کانر و یکی از دوستانش به نام دی‌آنجلس لی در خودروی خود در پمپ بنزینی واقع در جاده «نیو هالز فریِ» شهر سنت لوئیس در شمال فرگوسن نشسته بودند.


هدف آمريکا از ساخت ويروس مرگبار "ابولا"
2014/10/5 ساعت 18:50 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

رسانه هاي آفريقايي از نقش پررنگ آمريکا و آفريقاي جنوبي دوره آپارتايد در ساخت و اشاعه ويروس مرگبار ابولا براي رسيدن به اهداف کثيف کاهش نسل در قاره آفريقا پرده برداشتند.روزنامه تايمز آفريقاي جنوبي اعلام کرد: ويروس مرگبار و همه گير ابولا که هم اکنون حدود 35 سال از شناسايي آن در سال 1979 مي گذرد اواخر دسامبر 2013 در گينه شروع شد در حال حاضر، قاره آفريقا را با چالش جدي مواجه کرده است.روزنامه ها و رسانه هاي کشور هلالي شکل گينه درغرب آفريقا هم از دولت و مسئولانشان خواستند تا جلوي ورود سربازان آمريکايي به کشورشان را بگيرند.آمريکا به تازگي و به بهانه مقابله با ابولاي دست ساز خود، 4000 هزار نظامي به غرب آفريقا اعزام مي کند.


يک فعال ترک بر اثر جراحات ناشي از حمله نظاميان صهيونيست به کشتي مرمره جان باخت
2014/5/25 ساعت 2:35 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

یک فعال ترک که چهار سال پیش در حمله نظامیان صهیونیست به کشتی حامل کمکهای بشردوستانه برای فلسطینیان تحت محاصره در سواحل نوار غزه زخمی شده بود بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.


تکفیری‌ها سر این زن را بریدند+عکس
2014/4/25 ساعت 6:34 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


ذبح‌زن‌معارض‌سوری‌توسط تکفیری‌ها+تصاویر

یکی از بارزترین معارضان براندازی نظام سوریه که مدتی از این کشور خارج شده بود پس از برگشت توسط گروه تکفیری "آزادگان شام" به قتل رسید.ابنا: تلویزیون سوریه اعلام کرد که «یاسمین بنشی» یکی از زنان معارض نظام «بشار اسد» توسط یک گروه تروریستی در منطقه ادلب ذبح شد.


تصويري/ مسئولان صربستاني از کشف يک گور دسته جمعي در مرز با کوزوو خبر دادند
2014/4/24 ساعت 1:13 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مسئولان محلی در صربستان از کشف یک گور دسته جمعی در منطقه ای در مرز با کوزوو خبر می دهند.به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر،« پرنک گجیتاج » رئیس کمیسیون مفقودان صربستان اعلام کرد : کارشناسان صربستانی ؛ یک گور دسته جمعی را درروستای رودنیکا در نزدیکی مرز با کوزوو که گمان می رود دستکم دویست و پنجاه جسد مربوط به اقلیت آلبانیایی تبارهایی که در طول سالهای هزار و نهصد و نود و هشت و هزار و نهصد و نود و نه در جنگ کوزوو کشته شده اند ، کشف کرده اند.


مردی که دست فرانسه را رو کرد
2014/4/8 ساعت 23:29 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مردی که دست فرانسه را رو کرد

پل گاگامه که یکشنبه شب گذشته نقش فرانسه را در کشتار روآندا آشکار کرده بود، در مراسم روز دوشنبه نقش این کشور را در قبل و بعداز کشتار مورد تشریح قرار داد.به گزارش ایرنا، روزنامه لوفیگارو، چاپ پاریس روز دوشنبه در گزارشی با عنوان «پل گاگامه، رئیس جمهوری روآندا؛ مردی که فرانسه را دوست ندارد»، نوشت: پل گاگامه فرانسه را متهم کرده است که به طور مستقیم در کشتار سال 1994 روآندا نقش مستقیم داشته است.


بازماندگان نسل کشي رواندا فرانسه را به همدستي در اين حادثه متهم مي کنند
2014/4/6 ساعت 15:57 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

با گذشت بیست سال از نسل کشی رواندا، بازماندگان این حادثه همچنان از کندی برخورد فرانسه با عاملان این حادثه شکایت دارند.به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، بازماندگان نسل کشی رواندا فرانسه را به نداشتن اقدام کافی برای مقابله با عاملان این نسل کشی و برخورد قانونی با آنها متهم می کنند.


تاثیرات وحشتناک سلاح های شیمایی آمریکا بر روی کودکان ویتنامی بعد از 50 سال+ تصاویر
2014/3/27 ساعت 15:37 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

 تصاویری از تاثیرات وحشتناک سلاح های شیمایی بر روی کودکان بعد از 50 سال که از جنگ آمریکا در ویتنام می گذرد.تصاویر نشان می دهد کودکان یتیم ویتنامی که تحت تاثیر عامل نارنجی( Agent Orange) قرار گرفته اند چطور باعث بروز ناهنجاری های جسمی و روانی در آنها شده. برخی از آنان حتی دست یا پاهایشان تغییر شکل یافته است.این تصاویر توسط "مت باور اندرسون" در یتیم خانه ای در ویتنام گرفته شده است.گفته شده نیروهای ایالات متحده عامل نارنجی را بر مناطق وسیعی از جنگل های ویتنام استفاده کردند. یک میلیون نفر نیز بر این باورند تحت تاثیر این گازهای شیمایی قرار گرفته که 150 هزار نفر از این تعداد کودک هستند.


حقوق بشر پشت میله های زندان/200.000 مورد تجاوز به مردان در زندان های آمریکا+تصاویر
2014/3/25 ساعت 19:12 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مقامات آمریکایی که به عنوان پیشگام، در هر کشوری به دنبال علم کردن سوژه های حقوق بشر و به دنبال آن وضع تحریم ها علیه آن کشور هستند، در زندان های داخلی خود نیز موارد حقوق بشر را رعایت نمی کنند.


آزار جنسی یک معترض در آمریکا/بی‌خبری از "سیسیلی‌مک‌میلان" بعد از 2سال+تصاویر
2014/3/25 ساعت 19:10 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

"سیسلی‌مک‌میلان" دختری 25 ساله است که در هنگام بازداشت در حالی­که از شدت شلوغی و جنجال تشنج کرده بود و نفس ـ نفس میزد از سوی نیروهای پلیس شهر نیویورک موسوم به NYPD مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دستبند بر دست راهی بازداشتگاه شد.


بمباران شیمیایی حلبچه
2014/3/16 ساعت 2:37 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


بمباران شیمیایی حلبچه (به کردی: کیمیابارانی ھەڵەبجە) در ۲۵ اسفند ۱۳۶۶ توسط حکومت بعث عراق صورت گرفت. این بمباران بخشی از عملیات گسترده‌ای به‌نام عملیات انفال بود که بر ضد ساکنان مناطق کردنشین عراق انجام گرفت.پرده اول: رفته بود از جنگ عکاسی کند. بادکنک‌های رنگین همراه داشت؛ خودش هم نمی‌دانست چرا؟ آن هم زیر خمپاره و توپ عملیات والفجر 10!


تحقیق: یک سوم زنان اتحادیه اروپا مورد تعرض قرار گرفته‌اند
2014/3/5 ساعت 23:59 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


بر اساس یک تحقیق جدید، یک سوم زنان در اتحادیه اروپا مورد تعرض جسمی یا جنسی قرار گرفته‌اند.یک تحقیق جدید نشان داد که از هر سه زن ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک نفر دست کم از سن پانزده سالگی در مورد تعرض جسمی یا جنسی قرار گرفته است.دانمارک، فنلاند و سوئد بدترین کشورها در اروپا در زمینه خشونت علیه زنان هستند. به ترتیب ۵۲، ۴۷ و ۴۶ درصد زنان در کشورهای مذکور مورد خشونت واقع شده‌اند.


ردپای خونین جنبش 969 در کشتار مسلمانان میانمار
2014/2/1 ساعت 6:41 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

در این نوشتار به علل و عوامل و ابعاد جنایات علیه مسلمانان در میانمار و به خصوص نقش جنبش «۹۶۹» در این جنایات می‌پردازیم.


معرفي سايت کمپین محکومیت نسل کشی ایرانیان
2014/2/1 ساعت 6:10 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


ی جنگ جهانی اول و بین سال های 1917 تا 1919 مطابق با 1296 تا 1298 شمسی دولت بریتانیا با ایجاد قحطی عمدی در ایران باعث مرگ 8 تا 11 میلیون ایرانی شد. برای امضاء طومار و پیوستن به کمپین روی گزینه ی امضای طومار در زیر کلیک کنید.  اطلاعات بیشتر

امضاء طومار / Sign Petition


هتک حرمت بی شرمانه دختری از 4 سالگی تا 13 سالگی
2014/1/18 ساعت 23:34 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

این دختر تاکید می کند که پدرش از سن ۴ سالگی تا ۱۳ سالگی از او سوء استفاده غیراخلاقی کرده است و او را مورد آزار و اذیت خود قرار می داده است.این دختر تاکید می کند که پدرش از سن ۴ سالگی تا ۱۳ سالگی از او سوء استفاده جنسی کرده است و او را مورد آزار و اذیت خود قرار می داده است.

ب


هلوکاست اکراینی ها توسط جهودان “یهودیان”
2014/1/17 ساعت 19:1 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

بسم الله

530

روزنامه ی باستن گلوب ریپورتر در تاریخ هفتم دسامبر 1995 میلادی مطالبی را در ارتباط با کشتاری که توسط رژیم کمونیستی صورت گرفته است،تحت عنوان « مبادا که قربانیان کمونیسم را فراموش کنیم«1» ( و یا تقدیم به قربانیان کمونیسم ! مبادا که انها را فراموش کنیم !) » به قلم جف جیکوبی «2»، منتشر ساخت. در این نوشتار آمده است که در طول دوران رژیم های کمونیستی که از سال 1917 میلادی شروع شد ، بیش از 100 میلیون نفر کشته شدند.این کشتار تماما توسط پیروان مارکس جهود،افرادی نظیر لنین و تروتسکی جهود صورت گرفته است. اگر دوران نازی ( بین سال های 1933 تا 1945 میلادی ) ، برای 12 سال طول کشیده است،دوران شکنجه و کشتار و قتل عام رژیم های کمونیستی جهودان،بیش از 70 سال ادامه داشته است ( از سال 1917 آغاز شد و تا اوایل دهه 90 میلادی ادامه یافت ) .


یهودیانی که از اسرائیل تا کانادا تحت تعقیب و آزارند + فیلم و تصاویر
2014/1/15 ساعت 23:48 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

دختركان يهودي ارتودكس فرقه لوطاهور

یهودیان «لو طاهور» فرقه‌ای از یهودیان ارتدوکس هستند که به دلیل عقایدشان در همه کشورهای دنیا از آزار و اذیت‌های صهیونیست‌ها در امان نیستند. یهودیانی که ده‌ها نفر از آنها قصد داشتند به ایران پناهنده شوند اما پیش از خروج از کانادا بازداشت شدند.داعش 50 خبرنگار مخالف را تیرباران کرد
2014/1/7 ساعت 23:5 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

سلطان الشامي يكي از خبرنگاراني كه توسط داعش تيرباران شد
سلطان الشامي يكي از خبرنگاراني كه توسط داعش تيرباران شد
گروه تروریستی داعش که این روزها با دیگر گروه های مخالف در شمال سوریه و دیگر مناطق این کشور درگیر شده است, در تازه ترین اقدام خود 50 نفر از خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه در حلب را تیرباران کرد.


نگاهی به جنایات تکان دهنده اروپایی ها علیه تاینوها
2014/1/6 ساعت 23:44 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


از زنده سوزاندن تا بریدن سر کودکان؛آتش زدن، قطعه قطعه کردن، فرستادن سگ‌های شکاری به دنبال تاینوها و تکه تکه کردن آن‌ها، آویزان کردن و زنده سوزاندن، بریدن سر کودکان و تجاوز به زنان تنها بخشی از جنایات تازه واردان اروپایی علیه بومیان امریکای جنوبی بوده است.


"پروژه یوژنیکس" چیست؟ + تصاویر
2013/12/27 ساعت 23:3 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

سران سازمان های مخفی یعنی انگلیس و آمریکا با مدیریت رژیم صهیونستی از همه حیله ها برای این منظور بهره جستند. آنها با طرح "پروژه یوژنیکس" یا همان "علم به‌نژادی"، همه تلاش خود را مصروف عقیم سازی مردم جهان، ممانعت از تولد و کنترل زاد و ولد کردند و با همه قوا این پروژه را بر کشورهای شرقی و مذهبی تحمیل نمودند.


ترسناک‌ترین شکنجه‌های قرون وسطایی کلیسای مسیحی !! + 51 عکس
2013/12/27 ساعت 22:45 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

دوران قرون وسطی یکی از ظالمانه ترین مقاطع در تاریخ بشر بشمار می‌آید؛ دورانی که با خلاقیّت در شکنجه و ابزار شکنجه (به دلائل بسیار احمقانه) زیر نظر کلیسای مسیحی (که الآن داعی مهر و محبت و صلح است!!) شناخته می‌شود.آموزش اجباری همجنس گرایی در مدارس ایالت کالیفرنیا آمریکا
2013/12/3 ساعت 0:22 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


با افزایش حمایت های مقامات آمریکایی از همجنس بازی در آمریکا و همچنین سخنرانی انتخاباتی اخیر اوباما در میان هم جنس بازان آمریکایی و اعلام حمایت وی از آنان و اعلام حقوق قانونی برای هم جنس بازان، مدارس ایالت کالیفرنیا آمریکا نیز در اقدامی آموزش همجنس بازی را در دروس خود قرار داد.ریشه‌های هفت‌تیرکشی در سرزمین یانکی‌ها + فیلم
2013/12/2 ساعت 11:2 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
 
این‌گونه صحنه‌ها در هالیوود عجیب نیست
چرا در سرزمین یانکی‌ها به این راحتی با سلاح جنایت می‌شود؟ چرا حمل تسلیحاتی که در بسیاری از کشورهای دنیا ممنوع است و جرم محسوب می‌شود، در ایالات متحده امری عادی است؟ بدیهی است که لابی‌ها و تولیدکنندگان سلاح در آمریکا از عوامل مهم در تسری استفاده از سلاح در ایالات متحده هستند.


تصاویری که جهانیان را شوکه کرد 16+
2013/11/26 ساعت 14:33 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
 • قتل‌عام‌های تایلند

موضوعات مرتبط: جنايات عليه بشريت

شورت: رسانه‌های غرب جنایات علیه مسیحیان در سوریه را نادیده می‌گیرند
2013/11/25 ساعت 15:6 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )گفت‌وگو با رندی شورت

شبکه پرس تي‌وي با دکتر رندي شورت، تحليل‌گر سياسي مقيم واشنگتن درباره هدف قرار گرفتن مسيحيان در سوريه توسط گروه‌هاي تروريستي تکفيري تحت حمايت خارج از جمله قتل عام ۴۵ مسيحي، زنان و کودکان، در روستاي صدد، جناياتي که توسط رسانه‌هاي جريان اصلي غرب ناديده گرفته شد گفت‌وگو کرده است. آن چه در پي مي‌آيد برگردان اين گفت‌وگو است.کتاب "الکس هیلی" که رهبر انقلاب توصیه کردند+تصاویر
2013/11/22 ساعت 17:45 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

 
نمونه‌ای از چیدمان برده‌ها در کشتی
هیلی زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای را به همراه خانواده و قبیله‌اش می‌گذراند. اما تراژدی از جایی آغاز می‌شود که بازرگانان برده، او را غافلگیر کرده و می‌ربایند. او به همراه عده‌ای دیگر در بدترین وضع با کشتی‌های تجارت برده به آمریکا برده می‌شود و به فروش می‌رسد.


فیلم: جهنم اتیوپیایی‌ها در زمین
2013/11/16 ساعت 22:55 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

برخورد غير انساني با كارگران اتيوپيايي در عربستان
برخورد غير انساني با كارگران اتيوپيايي در عربستان
وزارت اطلاع رسانی اتیوپی با انتشار فیلمی تحت عنوان "جهنم در زمین" درباره اوضاع بسیار بد شهروندان اتیوپیایی در عربستان سعودی، خواستار نجات این کارگران بی دفاع شده است.وزارت اطلاع رسانی اتیوپی در این فیلم کوتاه خواستار حمایت از اتباع کارگر خود در عربستان و نجات آنان از برخوردهای ظالمانه و غیرانسانی شده است .


فيلم: تبدیل کلیسا به شکنجه گاه در سوریه
2013/11/13 ساعت 14:2 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

تبديل كليسا به شكنجه گاه در سوريه
تبديل كليسا به شكنجه گاه در سوريه
عناصر گروه تروریستی "داعش" در شهر مرزی "رقه" درسوریه کلیسایی را به محلی برای شکنجه ربوده شدگان تبدیل کرده اند.خبرنگار شبکه آمریکایی "سی ان ان" در گزارشی از شهر رقه نزدیک مرز ترکیه با انتشار تصاویری از کلیسای این شهر تأکید کرد که عناصر گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" شهروندان سوری را در این کلیسا شکنجه می‌کنند.


سیاهه جنایات آمریکا علیه ایران+فیلم
2013/11/12 ساعت 20:22 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


به گزارش فرهنگ نیوز: آنچه در این اینفو کلیپ در دسترس شما قرار گرفته، شرح مختصری از برخی جنایات ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران در طول 33 سال گذشته است که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره کرده اند و فرمودند: فهرست جنایات آمریکا نسبت به ملت ایران یک کتاب می شود.


فهرست بیش از ۱۰۰ جنایت و دخالت آمریکا در کمتر از یک قرن
2013/11/12 ساعت 20:21 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

تنها در نیمه دوم قرن بیستم ایالات متحده آمریکا حدود ۱۰۰ کودتای نظامی و براندازی حکومت‌ها را طراحی و رهبری کرده است و ده‌ها بار بطور مستقیم دست به اشغال نظامی کشورها زده است و یا آنها را تهدید به مداخله نظامی کرده است.


آمار و گزارش جرم، جنایت و تجاوز در ایالات متحده امریکا – 2012
2013/11/6 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )به جرأت می‌توان امریکا را (اگر اول ندانیم) یکی از جرم‌خیزترین پنج کشور اول جهان قلمداد نماییم. البته منظور از جرم، جرائم بین‌المللی چون جنگ‌افروزی، حمایت از تروریسم، قتل عام و نسل‌کشی، حمله با هواپیماهای بدون سرنشین به خانه‌ها و خانواده‌ها از یک سو و انجام آدم‌ربایی‌ها یا حتی جنگ‌های بیولوژیکی ناشناخته در سرتاسر جهان نمی‌باشد. بلکه منظور همان جرائم متداولی است که داخل امریکا رخ می‌دهد.گزارش: استفاده از پزشکان برای شکنجه در زندان‌های امریکا
2013/11/4 ساعت 20:11 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


نتایج یک سری تحقیقات از استفاده از پزشکان برای شکنجه زندانیان امریکا حکایت دارد.

یک گزارش مستقل تازه منتشر شده نشان می‌دهد که پزشکان و پرستارانی که در ارتش امریکا خدمت می‌کنند در شکنجه و آزار و اذیت زندانیان در بازداشت‌گاه‌های پنتاگون و سیا هم‌کاری می‌کنند.بر پایه گزارشی که از سوی گروه ویژه حفظ حرفه‌ای‌گری پزشکی در بازداشتگاه‌های مراکز امنیت ملی منتشر شده آمده است که کارکنان بخش بهداشت و درمان که وظیفه بررسی سلامت بازداشت شدگان را بر عهده دارند در طراحی و اجرای «شکنجه و برخوردهای خشن و غیرانسانی» بر زندانیان همکاری می‌کنند.


مروری بر جنایات آمریکا از زمان شکل‌گیری تا امروز
2013/11/4 ساعت 13:50 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

جنایات و پیمان شکنی های آمریکا در طول تاریخ بر هیچ کشور و ملتی پوشیده نیست. جنایاتی که هر کدام در تاریخ هر ملت یادآور سختی ها و مصائب فراوان است.
جبهه جهانی مستضعفین / زینب محمدی (کارشناس ارشد ارتباطات)


"قاچاق زنان، مشکلات آسیب‌‌پذیری بدون بازپروری"
2013/11/4 ساعت 11:48 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

گفت‌وگوی جبهه جهانی مستضعفین با نویسنده کتاب "قاچاق زنان، مشکلاتآسیب‌‌پذیری بدون بازپروری"؛قاچاق زنان، معضلی که باید دیده شوددر بخش‌های زیادی از جهان، زنان کمتر از همتایان مرد خود دیده می‌شوند و این خود منجر به قرار گرفتن زنان در معرض وقایعی چون تجاوز، بیکاری، فقر، جابه جایی‌های ناخواسته، خشونت خانگی و ... می‌شود.
مصاحبه و ترجمه: فاطمه محمدی نژاد


نگرانی عفو بین‌الملل از سرکوب بومیان معترض کانادا
2013/11/3 ساعت 23:41 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


تصویر آرشیوی از درگیر پلیس کانادا با بومیان مخالف طرح استخراج گار در ایالت نیو برانزویک

عفو بين الملل ضمن ابراز نگراني از سرکوب تظاهرات‌مخالفان استخراج گاز در ايالت نيو برانزويک مي‌گويد دولت ايالتي بايد به «حقوق بشري مردمان بومي» احترام بگذارد.اين سازمان بين المللي در نامه‌‌اي سرگشاده براي ديويد آلوارد، نخست وزير ايالت نيو برانزويک نوشت: «اذعان به حق و حقوق افراد بومي نسبت به زمين‌ها، سرزمين و نيز منابعي که پيش از ايجاد اين ايالت کانادا از آن برخوردار بودند، مهم است.»


دروغ‌هاي رؤساي دولت‌هاي آمريكا از ابتدا تا امروز+ فیلم
2013/10/27 ساعت 23:23 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

از انتهای قرن نوزدهم، روساي جمهور آمریكا انگيزه و هدف واقعي خود از ورود به جنگ خارجي را هرگز به ملت خود اعلام نكردند. كشتار عظيم، فقر و آزادي كه شهروندان آمريكا و کشورهای جهان در اين جنگ‌ها از دست دادند حاصل اعتماد بيجا به ادعاهاي غيرواقعي رهبران کاخ سفید بود كه قبل از ورود به جنگ مطرح می‌ساختند.


کتاب ریشه ها؛ رنج‌نامه سیاه‌پوستان آمریکا + اصل کتاب
2013/10/27 ساعت 23:16 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

کتاب ریشه‌ها را به حق باید اثر جاودانه‌ای در ادبیات معاصر آمریکا دانست که رنج‌های مردان و زنانی را به تصویر می‌کشد که بی‌هیچ گناهی و تنها به‌خاطر رنگ پوستشان سخت‌ترین عقوبت‌ها را متحمل شدند. در این گزارش ویژه به موضوع برده‌داری که لکه ننگی همیشگی بر تاریخ آمریکاست و معرفی کتاب ریشه ها می پردازیم.

پادشاه شن‌ها؛ افشاگر جنايت‌هاي آل سعود + تصاویر
2013/10/27 ساعت 23:11 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


این فیلم در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ توسط کارگردان معروف سینمای عرب نجدت انزور کارگردانی شده و هنرپیشه معروف ایتالیایی فابیو تستی در نقش عبدالعزیز (ابن سعود) سرکرده قبیله سعودی و هنرمند انگلیسی بیل فلووز در نقش جان فيلبي جاسوس انگلیس به هنرنمايي در آن پرداخته‌اند.


پارلمان اروپا : سقط جنین ربطی به حقوق بشر ندارد
2013/10/26 ساعت 16:46 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


سایت اینترنتی روزنامه واشینگتن تایمز درخبری اعلام کرد: پارلمان اروپا اعلام کرده است که مسئله سقط جنین به حقوق بشر ارتباطی ندارد . این رای پارلمان اروپا که با 351 رای موافق در برابر 319 رای مخالف حاصل شد ، با مخالفت بسیاری از فعالان حقوق بشری از جمله زنان مواجه شده است.


«تحریم‌های ضد ایرانی امریکا نوعی نسل‌کشی است»
2013/10/26 ساعت 16:34 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


تصویر آرشیوی از 2 کودک ایرانی مبتلا به سرطان در بیمارستانی در تهران


وکيل بين‌المللي به پرس تي‌وي گفته است امريکا با تحميل تحريم‌ ‌عليه ايران که موجب به خطر افتادن جان تعداد زيادي از بيماران ايراني بر اثر کمبود دارو شده است در حال ارتکاب نوعي «نسل کشي» است.آلفرد لمبرمونت وبر روز جمعه (۳ آبان) در مصاحبه با پرس تي‌وي گفت «تحريم‌هاي تحت رهبري امريکا نوعي نسل کشي به شمار مي‌رود و اين اقدامات نوعي جنايت عليه بشريت است.»فیلم/لحظه انفجار زن انتحاري در روسیه
2013/10/23 ساعت 16:20 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
در حمله تروریستی جنوب روسیه که دست کم 6 تن کشته و حدود 27 تن دیگر زخمی در بر داشته که کمیته مبارزه با تروریسم ملی روسیه عامل انفجار تروریستی در یک دستگاه اتوبوس در این کشور را یک زن انتحاری اعلام کرد.دانلود فيلمنگاهی به جنایتکاران سلاح‌های شیمیایی که جایزه صلح نوبل گرفته‌اند
2013/10/16 ساعت 22:35 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
نگاهی به جنایتکاران سلاح‌های شیمیایی که جایزه صلح نوبل گرفته‌اند
به بهانه اهدای جایزه صلح نوبل به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی
نگاهی به جنایتکاران سلاح‌های شیمیایی که جایزه صلح نوبل گرفته‌اند.جایزه صلح نوبل ۲۰۱۳، به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اهدا شد؛ در حالی‌که سال‌های گذشته این جایزه به افراد و کشورهایی تعلق گرفته بود که خود از تولیدکنندگان و استفاده‌کنندگان بزرگ سلاح‌های شیمیایی بوده‌اند.


«نسل کشی در آفریقا ادامه دارد»
2013/10/14 ساعت 23:43 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


یک تحلیل‌گر سیاسی می‌گوید، چندین دهه است که سیاست نسل کشی در آفریقا ادامه دارد.

مصاحبه با لارنس فریمن

 آنها به جای ساخت امور زیر بنایی در امور سوختی، آب رسانی، حمل و نقل ریلی و کشاورزی که می‌تواند به مردم کمک کند، تصمیم گرفته‌اند که آنها را بکشند."شبکه پرس تي‌وي با لارنس فريمن، از نشريه بررسي اطلاعات اجرايي (Executive Intelligence Review) ساکن واشنگتن در مورد فقر و سوء تغذيه در سراسر جهان بويژه در آفريقا مصاحبه‌اي را ترتيب داده است.BOMBSHELL: Ex-CIA Agent Claims Obama Killed Breitbart and Clancy
2013/10/13 ساعت 16:11 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

BOMBSHELL Ex-CIA Agent Claims Obama Killed Breitbart and Clancy


Brandon Walker

Doctor Jim Garrow, philanthropist and worker for one of the largest non-profit organizations on the planet to save female children from slaughter in China. He has been featured on several media outlets throughout the world. Last Sunday, as a guest of Now the End Begins internet radio program however, he dropped a bombshell on the world. Dr. Garrow claims that up to a week ago he was covert CIA. To top it off on the program, he states he knows that President Obama ordered the hits that killed Tom Clancy and Andrew Breitbart!


قتل مادر بيگناه در مقابل فرزندش
2013/10/7 ساعت 22:0 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


پلیس آمریکا امروز یک زن 34 ساله را به نام میریام کری (Miriam Carey) را به گمان اینکه تروریست است در مقابل کودکش به قتل رساند.میریام کری (Miriam Carey)در حالی به قتل رسید که هیچ گونه سابقه جزایی در پرونده خود نداشته و تنها به دلیل متوجه نشدن نوار پلیس از آن عبور کرده . پلیس پس از آنکه وی را با شلیک چند گلوله از پای درآورد خانه او را محاصره کرده و به وسیله دستگاه های بمب یاب آن را مورد تفحص قرار داده و هیچ چیزی مشکوک پیدا نکرده است


برده داری مدرن در ساخت ورزشگاه، رسوایی جدید قطری ها
2013/9/30 ساعت 23:37 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


روزنامه "گاردین" با استناد به یک سند سفارت نپال در دوحه گزارش داده است که فقط در یک فاصله زمانی تقریبا دو ماهه، یعنی از ژوئن تا اوت امسال، روی هم 44 کارگر نپالی در قطر جان خود را از دست داده‌اند. علت مرگ بیش از نیمی از آنان سکته قلبی یا سانحه در محل کار ذکر شده است. سفارت هند در در قطر نیز اعلام کرده است که در پنج ماه نخست امسال 82 کارگر هندی در قطر جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب از سال 2010 تاکنون بیش از 700 کارگر هندی در قطر جان باخته‌اند.


سلاح‌های کشتار جمعی آمریکا چگونه تولید و به کار گرفته مي‌شود +تصاویر
2013/9/29 ساعت 15:5 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

حدود دو میلیون نفر از مردم ویتنام (علاوه بر هزاران سرباز آمریکایی) تحت تأثیر گازهای سمی قرار گرفته‌اند. گزارش‌های متعددی درباره میزان بالای عیوب مادرزادی در مناطق آلوده به عامل نارنجی ارائه شده و دولت ویتنام تخمین می‌زند که مواد شیمیایی مختلف، در بروز عیوب مادرزادی در نیم‌میلیون کودک مؤثر بوده است.


اقدام عجیب تکفیری‌ها برای مسلمان کردن مسیحیان!+عکس
2013/9/13 ساعت 0:58 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

اقدام عجیب تکفیری‌ها برای مسلمان کردن مسیحیان!+عکس

گروه های تکفیری در سوریه به خیالشان خداوند آن ها را مامور مسلمان کردن مردم زمین کرده است. تروریست های القاعده به روستای مسیحی‏نشین "معلولا" یورش برده و خطاب به آنان گفتند: از دین خود دست کشیده و مسلمان شوید؛ در غیر این صورت کشته خواهید شد.
صراط: گروه های تکفیری در سوریه با نام هایی همچون القاعده، جبهه النصره، لواء الاسلام و ده ها مورد از این قبیل، به نام اسلام دست به کشتار و جنایت می‏زنند که البته می توان گفت تیشه به ریشه اسلام می‏کوبند.

به خیالشان خداوند آن ها را مامور مسلمان کردن مردم زمین کرده و باید به هر وسیله ای حتی جگرخواری(!) و مثله کردن، این مسوولیت خطیر خود را به سرانجام برسانند.

یک شبکه تلوزیونی سوری این موضوع را در قالب گزارشی درآورد و اعلام کرد: تروریست های القاعده که اخیرا به روستای مسیحی‏‌نشین "معلولا" یورش برده بودند، خود را پیغمبر فرض کرده و می‏خواستند همه را به اجبار مسلمان کنند.

در همین رابطه، یکی از تروریست های القاعده خطاب به مسیحی این روستا گفت: از دین خود دست بکش و مسلمان شو؛ در غیر این صورت کشته خواهی شد.

یک از اهالی روستای"معلولا" اظهار داشت: چند تروریست النصره به روستای ما حمله کردند و از دوست ما که او نیز مسیحی بود خواستند که مسلمان شود. تروریست ها وقتی دیدند این مسیحی در مقابل خواسته آنان مقاومت می‏کند، او را با گلوله اعدام کردند.
منبع: ابناحملات شيميايي آمريکا به کودکان بي‌دفاع +تصاویر(+18)
2013/9/6 ساعت 2:43 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
وقتي بدهکار، طلبکار مي‌شود؛
اين سؤال براي افکار عمومي دنيا مطرح است که چگونه دولتي که بيشترين سابقه کاربرد جنگ‌افزارهاي شيميايي عليه شهروندان کشورهاي مختلف جهان را در کارنامه خود دارد، دايه دلسوزتر از مادر براي مردمي شده که توسط تروريست‌هاي مزدور آمريکا در سوريه، قرباني سلاح‌هاي کشتار جمعي شده‌اند.
گروه بین الملل مشرق - با توجه به سابقه تاریک آمریکا در استفاده از سلاح‌های شیمیایی در افغانستان، پاکستان و عراق می‌توان گفت که ایالات متحده هیچگاه خود را متعهد به عدم استفاده از سلاح های کشتار جمعی نکرده و نخستین کشور استفاده کننده از تسلیحات شیمیایی در قرن 21 است. با این وجود این کشور که خود بزرگترین متهم استفاده از سلاح‌های شیمیایی در جهان است، تلاش می‌کند بدون در نظر گرفتن گزارش بازرسان سازمان ملل که برای تحقیق درباره عاملان استفاده از سلاح شیمیایی به سوریه اعزام شده اند، به سوریه حمله نظامی کند و به زعم خود این کشور را تنبیه کند.

این در حالی است که نگاهی به حملات شیمیایی در طول تاریخ نشان می دهد که آمریکا بزرگترین جنایتکار استفاده کننده از سلاح های شیمیایی بوده و حتی آغاز موجودیت این رژیم استعماری نیز با حملات شیمیایی عجین شده است.

مهاجران سفید پوست در زمان کشف قاره آمریکا و پس از مهاجرت به این کشور، در سال 1763 ميلادي، سلاح شيميايي را عليه سرخپوستان که صاحبان اصلي سرزمين آمريکا بودند، به کار گرفتند. سفید پوستان که با استفاده از سلاح های پیشرفته نظامی موفق شده بودند سرخ پوستان بدوی را شکست دهند و خود را به سرزمین مادری آنها تحمیل کنند، به بهانه توافق صلح با آنها هدیه‌ها و لباس‌های مسموم به ویروس‌های مختلف برای آنها ارسال کردند و استفاده از این هدایا باعث شیوع بیماری هایی مانند وبا، حصبه و سل در میان آنها شد و دهها هزار نفر از آنان قربانی این توطئه شوم شدند. به این ترتیب می توان گفت تمدن کنونی آمریکا بر روی جنازه قربانیان سلاحهای شمیایی بنا نهاده شده است. این البته تنها مورد استفاده سران استعماری آمریکا از سلاح‌های شیمیایی و سایر سلاح‌های کشتار جمعی نبود.ویتنام

ارتش آمریکا در جریان جنگ ویتنام از ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۱ میلادی از عامل نارنجی به عنوان بخشی از برنامه جنگ شیمیایی استفاده کرد. طی این ۱۰ سال نیروهای آمریکایی بیش از 75 میلیون لیتر از مواد شیمیایی به نام "عامل نارنجی" را در ویتنام، لائوس و بخش‌هایی از کامبوج استفاده کردند.
عامل نارنجی نوعی جنگ افزار شیمیایی است که ارتش آمریکا در جنگ ویتنام و برای از بین بردن جنگل های پناهگاه ویت کنگ به کار برد.

این حمله شیمیایی صدها هزار قربانی گرفت و حتی امروز با وجود گذشت 40 سال از آن حادثه هنوز کودکانی با اختلالات مادرزادی در ویتنام متولد می شوند . واشنگتن نه تنها در دهه 1960 میلادی نگرانی بابت کشته شدن شهروندان غیرنظامی ویتنام به خود راه نداد، بلکه حالا نیز چشم خود را به روی کودکان بیگناهی که با وجود گذشت دو نسل همچنان عامل نارنجی در ساختار ژنتیکی آنان اختلال بوجود آورده است نیز می بندد. طبق گفته‌های وزیر امور خارجه ویتنام، 4.8 میلیون ویتنامی در معرض مسمومیت با عامل نارنجی قرار گرفتند که باعث کشته یا معلول شدن 400 هزار نفر، ناقص به دنیا آمدن 500 هزار نوزاد، و آلودگی 10 میلیون هکتار زمین کشاورزی شد. ایران 

در سال ۱۹۸۸ و در روزهایی که آتش جنگ ایران و عراق رو به سردی بود، آمریکا با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای دریافت که ایران در شرف یک پیروزی استراتژیک مهم با نفوذ در خط دفاعی عراق است. مقامات اطلاعاتی آمریکا محل قرارگیری ارتش ایران را در اختیار عراق قرار دادند، با آگاهی کامل از اینکه ارتش صدام حسین از گازهای شیمیایی و گاز سارین که از مرگبار‌ترین گازهای عصبی است، استفاده خواهد کرد. این اطلاعات شامل تصاویر و نقشه‌های جابجایی ارتش ایران، همچنین قرارگاه‌های لجستیک و جزئیاتی از دفاع هوایی ایران بود.

در اوایل سال ۱۹۸۸ عراقی‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، نقشه‌ها و اطلاعات به دست آمده، چهار حملهٔ سنگین با گاز خردل و سارین انجام دادند. این حملات که علیه شهرهای ایران و حتی علیه شهر عراقی حلبچه نیز انجام شد، ‌هزاران کشته و دهها هزار زخمی بر جای گذاشت که عوارض آن در میان بسیاری از شیمیایی شده ها هنوز هم وجود دارد.


بنابر گزارش‌های به دست آمده از اسناد سیا که به تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده‌اند و مصاحبه با مقامات سابق اطلاعاتی - امنیتی همچون فرانکونا سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا که در سالهای هشتاد کاردار نظامی این کشور در بغداد بوده، ایالات متحده از آغاز سال ۱۹۸۳ شواهد محکمی در دست داشت، مبنی بر اینکه عراق از سلاح‌های شیمیایی استفاده خواهد کرد. این مدارک نشان می‌دهند که مقامات آمریکایی به طور مرتب از میزان حمله‌های شیمیایی و کاربرد گازهای اعصاب اطلاع داشته‌اند. این شواهد به مثابه مجوز رسمی صادر شده توسط مقامات آمریکایی و همدستی آن‌ها در یکی از فجیع‌ترین حملات شیمیایی تاریخ به شمار می‌آیند.

مقامات بلندپایه سیا از جمله ویلیام جی. کیسی رئیس سازمان اطلاعات مرکزی که از دوستان نزدیک ریگان نیز به شمار می‌آمد، از محل دقیق تاسیسات ساخت و نصب سلاح‌های شیمیایی آگاهی داشتند. در سال ۱۹۸۷ هنگامی که نیروهای مسلح ایران خود را برای حمله ای گسترده به بصره و فتح این شهر آماده می شدند،  تحلیلگران آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در واشنگتن در گزارشی تاکید کردند که اگر بصره سقوط کند، ارتش عراق نیز از هم فرو پاشیده و عراق در جنگ شکست می‌خورد. فرانکونا می‌گوید که ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا پس از خواندن این گزارش، یادداشتی خطاب به فرانک سی. کارلوچی، وزیر دفاع نوشته و در حاشیه آن اضافه می‌کند: «پیروزی ایران در جنگ غیرقابل قبول است.»


در ادامه، تصمیماتی در بالا‌ترین لایه‌های دولتی اتخاذ شدند، تصمیماتی که بدون شک به مجوز شورای امنیت ملی و سیا نیاز داشتند. آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا مجوز یافت تا هرگونه اطلاعاتی که مورد نیاز سازمان اطلاعاتی عراق بود را در اختیارشان قرار دهد، اطلاعاتی همچون جزئیات موجود از محل استقرار و جابجایی تمامی یگان‌های ارتش ایران. این اطلاعات تصاویر ماهواره‌ای و پیغام‌های جاسوسی پاکسازی شدهٔ الکترونیکی را شامل می‌شدند. 

پس از آن بود که حملات شیمیایی سارین آغاز شدند. عوامل عصبی موجود در این سلاح باعث سرگیجه، تنگی نفس و تشنج عضلانی شده و می‌توانند به مرگ منجر شوند. بنا بر گزارش‌های سیا، دو سوم حملات شیمیایی عراق علیه ایران در جریان جنگ تحمیلی که در مجموع بالغ بر 600 حمله است، در ۱۸ ماه پایانی جنگ استفاده شدند. بر اساس داده های منابع مختلف حدود دویست هزار غیرنظامی ازجمله پنج هزار کرد طی این حملات کشته و زخمی شده‌اند.

علاوه بر این آمریکا هر کاری توانسته انجام داده تا مانع محکومیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی در سازمان ملل شود و این اقدام با پروتکل سال هزار و نهصد و بیست و پنج ژنو که استفاده از تسلیحات شیمیایی را ممنوع می کند کاملا منافات دارد. همچنین اطلاعاتی در دست است که نشان می دهد آمریکا چهار آزمایشگاه برای تولید مواد سمی به صدام داده است. 


افغانستان 

روزنامه دانمارکی "اینفورمیشن” در گزارشی فاش کرد: اسناد ارتش افغانستان نشان می‌دهد نیروهای خارجی تحت رهبری آمریکا از سلاح‌های شمیایی و کشتار جمعی نظیر بمبهای فسفری سفید در نواحی پرجمعیت افغانستان استفاده کرده‌اند.بر اساس این اسناد، ائتلاف اشغالگران افغانستان از بمبهای فسفری سفید و موشک در جنگ افغانستان استفاده کرده اند. این نوع فسفر در مجاورت با اکسیژن هوا به سرعت مشتعل شده و امکان خاموش کردن آن فقط در صورت حذف کامل اکسیژن امکان دارد. اگر این ماده روی سر و سینه ریخته شود در کمتر از 3 ثانیه سبب مرگ فرد می شود و در صورتی که روی دست یا پاها ریخته شود به علت گرمای زیادی که از سوختن فسفر آزاد می شود، دمای خون بالا می رود و بازگشت آن به قلب سبب از بین رفتن تمام ارگانها و در نهایت قلب می شود.

نظامیان آمریکایی در چند سال اخیر به بهانه مبارزه با طالبان در بخشهای مختلفی از افغانستان از سلاح های شیمیایی همچون مهمات "ترموباریک” و بمبهای "بانکر بوستر” علیه مردم بی دفاع این کشور استفاده کرده اند و تولد نوزادان ناقص الخلقه در افغانستان، پاکستان و عراق ثمره استفاده آمریکا از سلاح های شیمیایی است.

عراق 

دولت آمریکا با استفاده از تسلیحات کشتار جمعی در عراق از جمله شهر فلوجه و بصره باعث کشته شدن هزاران نفر شد و هم اکنون بسیاری از مردم عراق از عوارض ناشی از سلاح های شیمیایی در حمله به کشورشان رنج می برند. بر اساس مدارک سری که ویکی لیکس منتشر کرده در سال 2003 نیروهای آمریکایی مستقر در عراق حداقل دو هزارو سیصد و هشتاد و شش واحد سلاح شیمیایی دریافت کرده اند. 

کارشناسان عراقی بر این باورند تا سه نسل دیگر بعید است که در عراق یک انسان کامل به دنیا بیاید چراکه اثر اشعه های اورانیوم غنی شده که جنگ 1991 و 2003 در این کشور برجای گذاشت تا یک قرن باقی می ماند.

اورانیوم ضعیف شده به دلیل آنکه از مواد بسیار سنگین درست شده و باقیمانده فرایند غنی سازی ذخایر سنگ اورانیوم است تنها در تسلیحات و راکتورهای هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل قابلیتهای خود در نابودی ساختمانهای ضد گلوله و خودروهای نفربر همواره مورد استقبال ارتش آمریکا قرار گرفته است.
بر این اساس اورانیوم ضعیف شده سبب وارد شدن آسیبهای کلیوی، سرطان ریه و استخوان، اختلالات پوستی، عصبی و کروموزومی می شود و اختلالات سیستم ایمنی بدن و اختلالات ژنتیکی و تولد نوزادان ناقص الخلقه و دو سر یا سه سر را به همراه دارد.


روزنامه ایندیپندنت در مطالعه ای از افزایش چهار برابری ابتلا به انواع سرطانها در میان بزرگسالان و افزایش 12 برابری ابتلا به سرطان در میان کودکان پایین تر از 14 سال خبر داد.

در این تحقیق که 4 هزار و 800 کودک اهل فلوجه شرکت کرده بود، مشخص شد که مرگ و میر نوزدان شهر فلوجه چهار برابر بیشتر از نوزادان اردنی و هشت برابر نوزادان کویتی است.

همچنین محققان از افزایش 38 برابری در میزان ابتلا به سرطان خون و افزایش 10 برابری میزان ابتلا به سرطان سینه در میان زنان و افزایش چشمگیر ابتلا به تومور غدد بافت لنفاوی و مغزی خبر داده‌اند.

اکنون بار ديگر اين سؤال براي افکار عمومي دنيا مطرح شده است که چگونه کشوري که خود، بيشترين سابقه آشکار در کاربرد جنگ‌افزارهاي شيميايي عليه مردم و شهروندان بي‌دفاع کشورهاي مختلف جهان را در کارنامه سياه خود دارد، دايه دلسوزتر از مادر براي مردمي شده است که توسط تروريست‌هاي تکفيري و عوامل آمريکا در سوريه، قرباني سلاح‌هاي کشتار جمعي عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي شده‌اند.


استراليا به نقض حقوق بشر متهم شد
2013/8/23 ساعت 1:26 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

استراليا به نقض حقوق بشر متهم شد
اين نهاد كه مقر آن در شهر ژنو واقع است امروز (پنجشنبه) در بيانيه اي اعلام كرد كه اين ۴۶ پناهجو تحت رفتار غير انساني و وحشيانه و نيز بازداشت غير قانوني قرار گرفته اند.
راه دانشجو: كميته حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام كرد: دولت استراليا با بازداشت ۴۶ پناهجوي اهل سريلانكا، ميانمار و كويت به مدت بيش از ۲ سال و خودداري از ارايه روايد به آنها، قوانين حقوق بشر را نقض كرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتد پرس، كميته حقوق بشر سازمان ملل اعلام كرد اين اظهارات بر اساس بررسي شكايات صورت گرفته از سوي ۴۶ پناهجو از كشورهاي سريلانكا، ميانمار و كويت كه قادر به پيگيري مسئله بازداشت خود در مراجع قضايي استراليا نبوده اند، استوار است.

اين نهاد كه مقر آن در شهر ژنو واقع است امروز (پنجشنبه) در بيانيه اي اعلام كرد كه اين ۴۶ پناهجو تحت رفتار غير انساني و وحشيانه و نيز بازداشت غير قانوني قرار گرفته اند.

مقامات استراليا به رغم آن كه ۷ تن از پناهجويان شاكي را آزاد كردند، آن ها را تهديدي امنيتي ناميدند.
كميته مذكور همچنين از استراليا خواست ۳۹ نفر ديگر از اين پناهجويان را كه دست كم به مدت ۲ سال و نيم در بازداشت به سر مي برند ، آزاد كند.کشف اطلاعات جدید درباره مرگ 'دایانا'
2013/8/19 ساعت 23:20 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

کشف اطلاعات جدید درباره مرگ 'دایانا'

اسکاتلندیارد (پلیس انگلیس) از به دست آوردن اطلاعاتی جدید در مورد مرگ همسر سابق ولیعهد این کشور که در سال 1997 به طرز مشکوکی کشته شد خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از ایریش ایندیپندنت، اسکاتلندیارد قصد آغاز تحقیقاتی جدید در مورد پرونده مرگ "پرنسس دایانا" و "دودی الفاید" نامزد ثروتمند عرب او را دارد.

بر اساس اسناد جدید گویا یکی از اعضای ارتش انگلیس اقدام به قتل دایانا و نامزدش کرده است. این اطلاعات جدید بر اساس صحبت هایی که بستگان این نظامی انگلیسی ایراد کرده اند به دست آمده است. بستگان این نظامی انگلیس عنوان داشته اند که فرد مورد نظر در سال های گذشته در صحبت های خود به قتل پرنسس دایانا اشاره کرده است.

دایانا و نامزد او در تاریخ 31 آگوست سال 1997 در یک سانحه رانندگی در پاریس کشته شدند، اما علت اصلی این حادثه تصادف هنوز مشخص نیست و فرضیه های مختلفی در مورد مرگ دایانا وجود دارد.جزئیات جدید درباره سرنوشت دو اسقف سوری
2013/8/5 ساعت 6:14 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

جزئیات جدید درباره سرنوشت دو اسقف سوری

خبرهاي جديد درباره دو اسقف ربوده شده سوري
خبرهاي جديد درباره دو اسقف ربوده شده سوري
خبرنگار شبکه العالم با اشاره به زنده بودن اسقف های ربوده شده سوری، از جزئیات جدیدی درباره سرنوشت آنها خبر داد.

خبرنگار شبکه العالم روز یکشنبه به نقل از منبع خاصی در حلب گزارش داد، یک دیپلمات انگلیسی تأکید کرده که دو اسقف ربوده شده در حلب، هنوز زنده هستند و داخل خاک ترکیه نگهداری می‌شوند.
خبرنگار العالم گفت، این دیپلمات انگلیسی اطلاعات خود را در این زمینه از "چارلی دنت" از اعضای کنگره آمریکا به دست آورده. وی گفته است که این دو اسقف تحت نظر گروه‌های مسلح وابسته به شورای استانبول و اخوان المسلمین هستند.
به گفته این منبع، هدف از این اقدام اجرای طرح ترکیه در انتصاب "یوسف چیتین" اسقف استانبول به جای "زکا عیواص" است.
عناصر مسلح حدود 4 ماه قبل نزدیک شهر حلب "بولس الیازجی" و "یوحنا ابراهیم" را ربوده و راننده این دو اسقف را کشتند.فعالان سوء رفتار با زندانیان کالیفرنیا را محکوم کردند
2013/8/1 ساعت 21:54 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

فعالان سوء رفتار با زندانیان کالیفرنیا را محکوم کردند
تصویری از زندانی در کالیفرنیا امریکا
پنجشنبه 10 مرداد 1392 | 16:21

به گزارش پرس تي وي، فعالان حقوق بشر در شهر لس آنجلس امريکا براي نشان دادن خشم خود نسبت به رفتار غير انساني با زندانيان در کاليفرنيا و مرگ اخير يک زنداني در حبس انفرادي، از خوردن و آشاميدن امتناع کرده‌اند.


جنبش «گرسنگي براي عدالت» به منظور همبستگي با زندانيان کاليفرنيا که از هشتم جولاي در اعتراض به حبس انفرادي و ديگر شرايط شکنجه گونه اعتصاب غذا کرده‌اند، تشکيل شده است.

اين اعتراض بر استفاده کاليفرنيا از واحدهاي امنيتي يا SHU که سلول هايي کوچک و بدون پنجره هستند، تمرکز دارد. زندانيان مي‌گويند که اين سلول ها بخشي از سيستم شکنجه دولت امريکا مي‌باشد.

اين اعتراض پس از آن آغاز شد که يکي از زندانياني که اعتصاب غذا کرده بود، در حبس انفرادي جان باخت. بيلي سل روز دوشنبه ۲۲ جولاي در زندان ايالتي کورکوران در مرکز کاليفرنيا جان باخت.

مقامات اين زندان در حال بررسي درباره مرگ سل تحت عنوان خودکشي هستند اما حاميان زندانيان خواستار بررسي مستقل درباره مرگ بيلي سل شده‌اند.

زندانيان هم بند سل مي‌گويند وي چند روز پيش از مرگ، خواستار مراقبت پزشکي شده بود.

مارگارت پرسکود از جنبش برخورد جهاني با زنان مي‌گويد مقامات کاليفرنيا با امتناع از پايان دادن به استفاده از سلول هاي انفرادي، شکنجه را تاييد مي‌کنند.

وي در گفتگو با شبکه پرس تي وي گفت: «چگونه ممکن است ما در اين کشور با هزاران نفر زندگي مي کنيم اما زندانيان در اعتصاب غذا به سر مي‌برند.»

وي افزود: «هر زندگي يک ارزش است و اطلاعات منتشر شده از تاثيرات فيزيکي و همچنين روحي و رواني حبس انفرادي بر زندانيان خبر مي‌دهد.
شما برخي زندانيان را براي چند دهه در حبس انفرادي نگه مي‌داريد.»

در حالي که اعتصاب غذاي زندانيان به چهارمين هفته خود نزديک مي‌شود، خانواده و خويشاوندان زندانيان بيش از پيش نگران شده‌اند.

خانواده هاي زندانيان مي‌گويند تنها اميد آنها گسترش حمايت هاي مردمي و افزايش آگاهي ناشي از آن از شرايط زندان هاي کاليفرنيا مي‌باشد.

گروه بين المللي حامي حقوق بشر از امريکا خواسته است تا به تنبيه زندانيان کاليفرنيا در زمينه اعتصاب غذا، پايان دهد. اين گروه همچنين خواستار بررسي بي طرفانه درباره مرگ بيلي سل شده است.هزار درنا
2013/7/26 ساعت 2:18 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

خلاصه کتاب :

ساداکو از ابتدا یک دونده به دنیا آمده بود. مادرش می گفت که او پیش از اینکه راه رفتن را یاد بگیرد، دویدن آموخت. ساداکو همیشه در فکر بود تا نشانه ای حاکی از خوشبختی پیدا کند و شگفت انگیز اینکه در عمر بسیار کوتاه خود بدان دست یافت.
همکلاسیهای او سیصد و پنجاه و شش درنای کاغذی دیگر ساختند تا تعدادشان با مجموع درناهای ساداکو به یک هزار رسید. بدینسان، آرزوی ساداکو برآورده شد و معجزه اش به وقوع پیوست. او در قلب همه مردم جاودانه شد.
این کتاب بر پایه نامه های ساداکو، دخترک ژاپنی، فراهم آمده است. ساداکو دو ساله بود که بمب اتمی امریکا در شهر هیروشیمای ژاپن فرود آمد. در یک لحظه هزاران تن سوختند و جان سپردند. ده سال بعد، ساداکو نیز بر اثر تشعشعات اتمی به سرطان خون مبتلا شد و درگذشت.

ساداکو دختر ژاپنی دو ساله بود که بمب اتمی امریکا در شهر هیروشیمای ژاپن فرود امد . در یک لحظه هزاران تن سوختند . جان سپردند . ساداکو ده سال بعد بر اثر تشعشهات اتمی به سرطان خون مبطلا شد و در گذشت .
این کتاب بر پایه نامه های ساداکو که توسط هم کلاسی هایش جمع اوری شده فراهم امده است . او یکی از این قربانیان این جنایت تاریخی امراست . و امروز یکی از قهرمانان کودک ژاپنی به شمار می رود .جهاد از نکاح تا لواط
2013/7/18 ساعت 1:14 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

جهاد از نکاح تا لواط
شايد بتوان گفت يکي از عوامل عدم موفقيت گروه هاي مسلح در مقابل حکومت سوريه، درگير شدن با مسائل جنسي بوده است.به گزارش شيعه آنلاين،‌ اخبار رسيده از دمشق پايتخت سوريه حاکي از آن است که تعدادي از تروريست هاي تکفيري بازداشت شده اعتراف کردند که به کودکان شهر ادلب و ديگر شهرهاي شمالي سوريه تجاوز کرده اند.

يکي از اين تروريست ها که "غ – ص" نام دارد و از کشور عربستان سعودي بوده،‌ در ادامه اين اعترافات گفت:‌ از کار خود پشيمان هستم. بنده و ديگر افراد همراهم، با 9 کودک ارتباط جنسي نامشروع برقرار کرديم.

وي در ادامه افزود: زناني هم در ميان ما بودند که براي "جهاد نکاح" در اختيار ما بودند اما بنده و ديگر افراد همراهم بجاي برقراري ارتباط با اين زنان،‌ به کودکان تجاوز کرديم.

اين تروريست مسلح همچنين گفت: "أبو أسامه التونسي"‌ يکي از فرماندهان نظامي مستقر در ادلب بود با اين کار مخالف بود اما کار از کار گذشته بود و محل استقرار ما تغيير کرد و ديگر او را نديديم تا اينکه بازداشت شديم. ما 5 عربستاني،‌ دو کويتي و يک تونسي بوديم.

او در پايان افزود: شايد بتوان گفت يکي از عوامل عدم موفقيت گروه هاي مسلح در مقابل حکومت سوريه، درگير شدن با مسائل جنسي بوده است.

گفتني است چند ماه پيش يک مفتي سلفي با صدور فتوايي به نام "جهاد نکاح" از دختران و زنان بيوه و حتي شوهردار خواست تا براي تأمين و اشباع شهوت هاي جنسي جنگجويان مسلح به سوريه بروند و خود را در اختيار آنان قرار دهنددر امریکا همچنان نژادپرستی وجود دارد
2013/7/18 ساعت 1:5 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

تحلیل‌گر: در امریکا همچنان نژادپرستی وجود دارد
چهارشنبه 26 تیر 1392 | 21:00
مصاحبه با مارک میسون

ما از زمان دوران استعماری و حتی دوران پیش از استعمار در امریکا با پدیده نژادپرستی روبرو بودیم. صدها سال اندیشه برتری نژاد سفید بر دیگر نژادها در امریکا وجود داشته است. اولین کسانی که بر اساس این اندیشه نابود شدند امریکایی‌های بومی بودند. مردم رنگین پوست با نسل کشی روبرو شدند."

شبکه پرس تي‌وي با مارک ميسون، فعال و نظريه پرداز سياسي ساکن سان فرانسيسکو در رابطه با تبرئه جورج زيمرمن از سوي يک دادگاه امريکايي مصاحبه‌اي را ترتيب داده است که متن آن در زير مي‌آيد:


پرس تي‌وي: آقاي ميسون به نظر شما آيا اين حکم حاکي از برخورد نژادي در امريکاست و چه تبعاتي خواهد داشت؟

ميسون: ما اکنون در سال ۲۰۱۳ هستيم و افريقايي-امريکايي‌ها هنوز نمي‌توانند در يک دادگاه امريکايي به عدالت دست پيدا کنند.

پرس تي‌وي: بنابراين مي‌توان آن را برخورد نژادپرستانه ناميد؟

ميسون: دو مسئله عمده در رابطه با پرونده تيراندازي زيمرمن به ترايوون مارتين مطرح است. يکي مسئله نژادپرستي است که چيز جديدي نيست. ما از دوران استعمار و حتي دوران پيش از استعمار در امريکا با پديده نژادپرستي روبرو بوديم. صدها سال انديشه برتري نژاد سفيد بر ديگر نژادها در امريکا وجود داشته است. اولين کساني که بر اساس اين انديشه نابود شدند امريکايي‌هاي بومي بودند. مردم رنگين پوست با نسل کشي روبرو شدند. سپس آفريقايي‌ها به امريکا آورده شدند تا به عنوان برده مورد استفاده قرار بگيرند. با وجود اينکه برده داري در دهه ۶۰ قرن نوزدهم ميلادي و بعد از جنگ‌هاي داخلي امريکا منسوخ و غيرقانوني اعلام شد، پليس و نيروهاي امنيتي رويکردي به شدت نژادپرستانه در قبال سياه پوستان تا امروز داشته اند.

مسئله ديگر اين است که سياه پوستان ۱۲ درصد جمعيت امريکا را تشکيل مي‌دهند و اين در حالي است که حدود ۳۵ درصد زنداني‌هاي امريکا، سياه پوست هستند و دليل عمده اين امر برخورد و رويکرد نژادپرستانه پليس با سياه پوستان است.

پرس تي‌وي: آقاي ميسون مي‌دانيم که پرونده زيمرمن يک پرونده بسيار جنجالي بود و همه در انتظار اين بودند که دادگاه حکم خود را اعلام کند.

به نظر شما چرا هيئت منصفه زيمرمن را «بي‌گناه» تشخيص داد؟ به نظر شما چه چیزی باعث شد آنها چنين حکمي بدهند؟ شما فکر مي‌کنيد آنها براي صدور چنين حکمي دلايل کافي و مستند داشتند؟

ميسون: سوال سختي است. من قصد ندارم وارد ذهن آن شش زني بشوم که در اين پرونده ويژه نقش هيئت منصفه را ايفا کردند.

تنها چيزي که مي‌توانم دوباره بگويم اين است که در امريکا فرهنگ نژادپرستي و سرکوب آفريقايي-امريکايي‌ها حاکم است. علاوه بر اين، از زمان جنگ جهاني دوم، گروهي اقليت از طريق شست‌وشوي مغزي سياستمداران و همچنين نفوذ به رسانه‌ها پديده‌اي را ايجاد کردند که من آن را ترس طبقه متوسط از افراد فقير مي‌خوانم.

اين پديده از زمان دولت نيکسون و به اصطلاح جنگ وي عليه جرم و جنايت آغاز شد. جنگي که طي آن مردم فقير و مردم رنگين پوست هدف قرار گرفتند. اين مسئله در دولت ريگان هم ادامه پيدا کرد. اين قشر حتي به عنوان عناصر خطرناک جامعه ناميده شدند. بنابراين، طبقه متوسط از مردم فقير مي‌ترسد. اين ترس عامدانه ايجاد شده است.دکتر راندی شورت: تبرئه زیمرمن، نماد بارز نژاد پرستی در جامعه امریکاست
2013/7/15 ساعت 13:54 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
دکتر راندی شورت: تبرئه زیمرمن، نماد بارز نژاد پرستی در جامعه امریکاست
دکتر راندي شورت از سازمان شـآن، حقوق بشر و صلح
دوشنبه 24 تیر 1392 | 11:35

فعال امريکايي مي‌گويد، تبرئه جورج زيمرمن، عامل قتل ترايون، نوجوان سياهپوست امريکايي نشان مي‌دهد که سياستي بسيار نژاد پرستانه بر جامعه امريکا حاکم است.


اظهارات اين تحليلگر سياسي پس از آن بيان شد که هيات منصفه‌اي در سنفورد فلوريدا متشکل از شش زن، اعلام کرد که تيراندازي مرگبار زيمرمن به ترايون مارتين قابل توجيه بوده است و وي را از قتل درجه دوم (غير عمد) تبرئه کردند.

دکتر راندي شورت از سازمان شـآن، حقوق بشر و صلح روز يکشنبه (۲۳ تير) در گفت و گوي تلفني با بخش امريکاي پرس تي وي گفت: « ديوانعالي امريکا اخيرا حقوق دولتي را به سمت موضعي سياسي سوق داده است که ايالت‌ها مي‌توانند هر آن‌چه را که بخواهند درقبال سياهپوستان اجرا و از حقوق فدرال چشم پوشي کنند.»

اين فعال حقوق بشر يادآور شد: « ديوانعالي، حق راي سياهپوستان را هدف حمله قرار داده است .اين مسايلي که به طور دايم اتفاق مي‌افتد، نشان مي‌دهد که شهروندان آفريقايي تبار در امريکا از حقوق انساني برخوردار نيستند.»

دکتر راندي شورت گفت: « اين کشور(امريکا) به قوانين بين‌الملل يا سياست‌ها پايبند نيست. نگاه کنيد که چگونه آن‌ها با مردم در عراق، ليبي و سوريه يا ايران رفتار مي‌کنند.»

اين فعال حقوق بشر خاطر نشان کرد: « چرا بايد آن‌ها گروهي را ( امريکايي‌هاي آفريقايي تبار) براي قرن‌ها مورد آزار و اذيت قرار داده و آن‌ها را به بردگي کشيده و به قتل برسانند و استثمار کنند.»

زيمرمن نگهبان داوطلب منطقه‌اي در سنفورد در ۲۶ فوريه ۲۰۱۲ ميلادي، ترايون را به ضرب گلوله کشت.

اين درحالي بود که زيمرمن با طرح اين ادعا که در دفاع از خود اين تيراندازي مرگبار را انجام داده است، درخواست تبرئه کرد.

قتل ترايون، بحث هاي جدي را درباره نژادپرستي در امريکا موجب شده است. اين درحالي است که انتظار مي رود صدور اين حکم جنجالي اعتراضات گسترده‌اي را در سراسر اين کشور به همراه داشته باشد.

باراک اوباما، رئيس جمهوري امريکا روز يکشنبه از شهروندان امريکايي خواست تا آرامش خود را حفظ کرده و به حکم دادگاه احترام بگذارند.


قاره آمریکا چگونه اشغال شد و چه سرنوشتی برای بومیان رقم خورد؟
2013/7/14 ساعت 16:28 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

گزارش ویژه مشرق؛
یکی از مللی که هویت واقعی آن برای جهانیان مخفی مانده، صاحبان اصلی قاره آمریکا هستند؛ تصویری که تا کنون از آنها در ذهن مردم نقش بسته، بر اساس فیلم‌های ساختگی ساکنان جدید این قاره است. در این گزارش، به بررسی رفتار مهاجمان به آمریکا با صاحبان اصلی این سرزمین (سرخ‌پوست‌ها) می‌پردازیم.
گروه گزارش ویژه مشرق- یکی از مللی که هویت واقعی آن برای جهانیان مخفی مانده، صاحبان اصلی قاره آمریکا هستند؛ تصویری که تا کنون از آنها در ذهن مردم نقش بسته، بر اساس فیلم‌های ساختگی ساکنان جدید این قاره است. در این گزارش، به بررسی رفتار مهاجمان به آمریکا با صاحبان اصلی این سرزمین (سرخ‌پوست‌ها) می‌پردازیم.

*****

سرنوشت سرخ پوست ها در رویارویی با آنگلوساکسون ها مانند سرنوشت کنعانیان در رویارویی با اسرائیلی ها همانا مرگ است. (جیمز بولدن نماینده کنگره در سالهای 1834 – 1839)
یکی از مللی که هویت واقعی آن برای جهانیان مخفی مانده است  صاحبان اصلی قاره آمریکا هستند. قومی که تصویری که تا کنون از آنها منتشر شده و در ذهن جهانیان نقش بسته است بر اساس فیلم های ساختگی ساکنان جدید این قاره است.

سرخپوستان تا قبل از ورود اروپاییان به قاره آمریکا از نظر شرایط اقتصادی منطقه به منطقه متفاوت بودند اما از نظر نظام اجتماعی بسیار پیشرفته بودند. در آن زمان در میان آنها شهرهای مختلفی به وجود داشته است. ساختار اجتماعی و طبقات اجتماعی در آن شکل گرفته بوده است. کشاورزی در این مناطق وجود داشته است ودر هر منطقه محصول متناسب با آنجا کشت می شده است. مزارع ذرت و... که در خاطرات اولین اروپایی هایی که به  این قاره می روند به آنها اشاره شده است بیان گر این است که در آن زمان سرخ پوستان کشاروزی را به صورت سازمان یافته انجام می داده اند.

خانم ارنا گنیشر در خصوص معماری و شاهکارهای هنری آنان در کتاب خود اشاره می کند. او می نویسد: «در روستای opitaten متعلق به قوم سرخ پوست نوتکا حدود 200 خانه بسیار زیبا و مجلل وجود داشت که دیوارها وسقف های آن با انواع شاهکارهای هنری نقاشی شده و مجسمه های گوناگون به زیبایی آن افزوده بود. در ها و پنجره های آن را به شکل موجودات زنده ساخته بودند. اگر خواسته باشید وارد یکی از این خانه ها بشوید بی تردید لازم است  از دربی که به شکل جسم انسان و سرحیوان ساخته شده است عبور کنید.»

سرخ پوستان به صورت روستایی به دور هم زندگی می کردند.
در روستای opitaten متعلق به قوم سرخ پوست نوتکا حدود 200 خانه بسیار زیبا و مجلل وجود داشت

از نظر فرهنگی نیز با توجه به روایاتی که از برخی از فعالیت های اجتماعی آنها شده است؛ برداشت می شود؛ از فرهنگ اجتماعی فوق العاده بالایی برخوردار بوده اند.

در زمینه مهمان نوازی بسیار قوم با فرهنگی بوده اند. یکی از سربازان همراه کاپیتان «جان اندیکوت» در توصیف حمله خود بر قوم پیکو چنین می گوید: «هنگامی که سرخ پوستان پیکو احساس کردند به آنان نزدیک می شویم به استقبال ما شتافتند و فریاد خوش آمدید انگلیسی ها سردادند اما آنها از طرح شومی که برای آنان پنهان کرده بودیم آگاهی نداشتند.»

در زمینه آداب و رسوم جنگیدن آنان ستانلی دایموند می گوید میان سرخ پوستان کشته شدن انسان یک حادثه تاریخی به شمار می آید. اگر یک نفر در  میان جنگ زخمی شود جنگ متوقف می شود تا او را برای درمان ببرند.

میان سرخ پوستان کشته شدن انسان یک حادثه تاریخی به شمار می آید.
این صفات سرخپوستان باعث شد تا اروپاییان به راحتی بتوانند وارد این قاره شوند. در بدو ورود آنان سرخ پوستان به استقبال آنان می روند. آنها را به خانه های خود دعوت می کنند. از آنها پذیرایی می کنند و به آنها محل سکونت می دهند. 
 
آنها یک سرخ پوست جوان را که پدر و مادر خود را از دست داده بود به بردگی می گیرند. نویسندگان و تاریخ نگاران آمریکایی اعتراف کرده اند که این نوجوان سرخ پوست برای مهاجران غذا تهیه می کرد و شیوه کاشت ذرت و کدو و انواع حبوبات و صید ماهی و شخم زدن زمین را به آنان می آموخت همچنین آنان را به چگونه حمام رفتن و خود را از کثافت و پلیدی و بوی زننده تعفن شستشو دادن راهنمایی می کرد. این در زمانی است ملکه ایزابیل به اطرافیان خود فخر فروشی می کرد که در عمر  خود دوبار بدنش را شستشو داده است. یکبار هنگام تولد و بار دیگر هنگام ازدواج.

نوجوانی سرخ پوست به آنها ماهیگیری آموخت

از این زمان به تدریج دست یازی اروپاییان تازه وارد به سرزمین های آمریکا شروع می شود. قوم سرخ پوست سینیکا ، جرج واشنگتن، پیشوا و بینان گذار جمهوری آمریکا را «ویرانگر شهرها» نامیدند چرا که به دستور مستقیم او بود که 28 شهر از 30 شهر اصلی قوم سینیکا در ظرف پنج سال بکلی ویران و با خاک یکسان شدند. جرج واشنگتن می گوید: گسترش تدریجی شهرک های سفید پوست نشین مستلزم آن است که سرخ پوستان وحشی از مناطق سکونت خود فرار کنند. همانگونه که گرگ ها فرار می کنند . گرگ ها و سرخ پوستان هر دو موجودات درنده هستند هر چند که منظرشان متفاوت است.

جرج واشنگتن، پیشوا و بینان گذار جمهوری آمریکا

این حمله اروپاییان به شدتی است که یکی از رهبران قوم اروکوا در دیدار با جرج واشنگتن به او می گوید: «هنگامی که نام و یاد تو به میان می آید زنان ما از شدت ترس به پشت سرخود نگاه می کنند. رنگ چهره آنان زرد می شود... کودکان از شنیدن نام تو از شدت ترس به گردن مادرانشان آویزان می شوند.»

اروپاییان برای از بین بردن ساکنان اصلی قاره آمریکا از روش های گوناگون برده داری، گرسنگی ، کوچ جمعی، حمله و غارت استفاده می کنند.

آنها به شهرهای سرخ پوستان حمله می کردند. ابتدا مزارع آنها را به آتش می کشیدند بعد هم هر کدام از آنها را که در برابر خود می دیدند می کشتند.  حتی تا مدتی برای کسانی که پوست سر سرخ پوستان را می کندند و تحویل می دادند جایزه تعیین می¬شده است. به این ترتیب مسابقه بر سر کشتن سرخپوستان و کندن پوست سر آنان به وجود می آید. این مسابقه تا جایی پیش می رود که دیگر به سختی می توانستند سرخ پوستی پیدا کنند. جان مایسون نویسنده کتاب تاریخ جنگ پیکو و بنیان گذار مستعمره کونتیک در این باره اظهار نظر می کند که سفید پوستان اروپایی کشتار و قتل عام مستقیم سرخ پوستان را بهترین شیوه برای از بین بردن آنان می دانستند و آتش زدن مزارع و خانه های آنها را در درجه دوم برنامه های خود قرار داده بودند.

دایوید لودرباک فرمانده اسب سسواران ارتش امریکا که در آفرینش این جنایات شرکت داشت چنین گواهی داده سات: «با شیوه وحشتناکی پیکرهای زنان و کودکان را مثله کرده بودند. من فقط هشت پیکر را دیدم. جرأت دیدن پیکرهای بیشتر را نداشتم چرا که بیشتر این پیکرها تکه تکه و پوست سر قربانیان کنده شده بود. واقعا صحنه دلخراشی بود.» با پایان یافتن مأموریت کشتار ساندکریک سرگرد چونگتون کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و در آن اظهار داشت: «او با همراهی و همکاری سربازانش خونین ترین جنگ را ضد سرخ پوستان انجام داده است. در این جنگ مهم ترین و مقاوم ترین پایگاه قوم سرخ پوست را ویران کرده است.»

حمله و کشتار سرخ پوستان

دیگر ابزار آنها برای از بین بردن سرخ پوستان کوچ اجباری و برده داری بود. آنها سرخ پوستان را با اعمال زور واردار به کوچ از سرزمین های خود می کردند. و برخی از آنها را به عنوان برده می گرفتند و به سایر کشور ها می بردند و می فروختند. سرخ پوستانی که به عنوان برده در دست آنان قرار می گرفتند از حداقل حقوق انسانی بر خوردار نبودند غذای آنها در بسیار کم بود و کیفیت آن هم بسیار پایین. آنها در برابر جان آنها کمترین احساس مسئولیتی نداشتند. اگر مریضی به برای آنها به وجود می آمد برای آنها اهمیت نداشت ولو اینکه آنها از آن مریضی جان دهند. زیرا هزینه گرفتن یک برده جدید کمتر از هزینه مداوای آن برده بود.

آنها سرخ پوستان را به عنوان برده به سایر کشورها می بردند و می فروختند.

یکی از مسائلی که با ورود اروپاییان به این قاره رخ می دهد شروع طاعون در این منطقه است. طاعون این منطقه فراگیر می شود. اما نکته این است که این بیماری فقط در میان سرخ پوستان است و خود اروپاییان به آن مبتلا نمی شوند. با رواج یافتن وبا و طاعون در میان سرخ پوستان تعداد زیادی از آنها از این طریق از بین می روند. اروپاییان وقتی که شهرهای سرخ پوستان را محاصره می کردند اجساد سرخ پوستانی را که در اثر طاعون می مردند را به داخل شهر ها می انداختند. اما نحوه انتقال طاعون و وبا به سرخ پوستان به این نحو بود که آنها ملافه ها و پتو های آلوده به وبا را در میان سرخ پوستان تقسیم می کردند و سرخ پوستان با اعتماد به آنها پتوها را آنها  می گرفتند. به این ترتیب پس از مدتی تعداد زیادی از سرخ پوستان به این بیماری مبتلا می شدند. وبه این نحو تعداد زیادی از سرخ پوستان کشته می شوند.

کشتار وسیع سرخ پوستان با طاعون و وبا

آنها به کشتار وسیع سرخ پوستان اکتفا نمی کنند. یکی از پزشکان سرخ پوست به نام کونی اوری که در زایشگاه بیمارستانی در ایالت اوهایوما اشتعال داشت روزی ناخودآگاه به بررسی دفاتر و اسناد زایشگاه پرداخت. او در جریان این بررسی مشاهده کرد تعداد زیادی از زنان سرخ پوست پس از وضع حمل زیر عمل جراحی برداشت رحم قرار گرفته اند. مسئولان مراکز بهداشتی و درمانی امریکا برای سرپوش گذاشتن بر این جنایت از فقر و تهی دستی قربانیان سوء استفاده می کردند و آنان را وادار می کردند موافقت خود را با برداشتن رحم امضاء کنند. البته در برخی موارد بعد از زایمان بدون اطلاع خود بیمار این کار انجام می شد. در برخی موارد بعد از اینکه بچه به دنیا می آمد مسئولان بیمارستان به این بهانه که مادر صلاحیت بزرگ کردن بچه را ندارد بچه ها را از آنها می گرفتند و به موسسات خیریه می دادند. به این ترتیب از تولد سرخ پوستان جلوگیری به عمل می آوردند.

پس از مدتی ساکنین جدید قاره آمریکا تصمیم گرفتند فرهنگ ساکنین اصلی این سرزمین را از بین ببرند. آنها برای این کار اردوگاه هایی تاسیس کردند. فرزندان سرخ پوستان را به این اردوگاه ها می بردند و به آنها تعالیم خود را آموزش می دادند تا آنها تعالیم خود را از یاد ببرند و فرهنگ و تمدن خود را بر آنان تحمیل کنند. آنها به بهانه های مختلف بچه ها را از خانواده های خودشان جدا می کردند و به این اردوگاه ها می بردند.

اردوگاه هایی برای از بین بردن فرهنگ سرخ پوستان تاسیس شد.

تئودور روزولت رئیس جمهور وقت امریکا شجاعت سربازان خود را در این اتفاقات ستود و به وجود آنان افتخار کرد. او نظرش را درباره این کشتار چنین بیان کرد:«حادثه ساندکریک یک حرکت اخلاقی و برای جامعه امریکا سودمند بوده است. از بین بردن نژاد های پست و فرومایه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.»

تئودور روزولت

ازاین جمله روزولت برداشت می شود که دولت ایالات متحده فقط به دنبال از بین بردن بومیان منطقه امریکا نیست بلکه به دنبال از بین بردن نژادهایی غیر از نژاد آمریکایی است. در پی این بحث به دنبال مناطقی که تا آن زمان ثبت نشده بودند و مردم آن ناشناخته بودند می روند. در دهه چهارم قرن گذشته نام و نقشه ژاپن در اطلس سرزمین های ناشناخته و گمنام امریکایی ها به ثبت رسید و در پی آن ژاپنی ها هم به فهرست خلق های وحشی پیوستند. دیری نپایید که اداره انتوبولوژی موسسه فرهنگی اسمیت سونیان امریکا نژاد ژاپنی را در ردیف نژادهای پست و فرومایه روی زمین قرار داد.

سپس آنها گفتند که جمجمه ژاپنی به اندازه دو هزار سال از جمجمه ما انگلوساکسون ها عقب مانده تر است. به این ترتیب طبق معمول ماشین تبلیغات امریکا پیش از حمله به ژاپن جنگ روانی گسترده ای برای وحشی جلوه دادن ژاپنی ها به راه انداخت. آنها سپس به سراغ سایر ملل رفتند. ویتنامی ها را مورچه سفید نامیدند همانگونه که سرخ پوستان را انگل و فیلیپینی ها را حشره و اعراب و عراقی ها را سوسک و سوسمار و مردمانی احمق نامیده بودند.

سربازان امریکایی بر اساس این تحلیل هیچ مانعی نداشتند که بخشی از اعضاء بدن مورچه های سفید ویتنامی را به عنوان یادگاری نگه دارند یا برای دوستان خود کادو کنند، آنگونه که پدرانشان در جریان جنگ جهانی دوم جمجمه ژاپنی ها را به یادگاری نگه داشته بودند. درسال 1971 هیو مانکه رئیس بخش داوطلبان بین المللی اعزام به ویتنام هنگام حضور در کنگره امریکا و ادای توضیحات تاکید کرد سربازان امریکا تصمیم جدی گرفته اند ویتنامی ها ساکن مناطق کوهستانی را یکی پس از دیگری از بین ببرند. او گفت: ما مشکل ویتنامی ها را حل خواهم کرد آنگونه که مشکل سرخ پوستان را حل کردیم. ژنرال مکسویل بایلور نیز در سخنانی در کنگره امریکا ویت کنگ های ویتنامی را سرخ پوست توصیف کرد و افزود آنان بهتر از شپش که در پوست سگ لانه می کند نیستند.

شبکه تلویزیونی history روز 13 ژوئیه سال 1996 با پخش فیلم مستندی به عنوان «پرواز سیمرغ»شیوه های جدید و پیشرفته تری از صحنه های پوست کنی و سر بریدن ویتامی ها توسط سربازان امریکایی نشان داد این فیلم نشان می دهد که سربازان امریکا در اواخر سال 1967 در جریان عملیاتی به نام «خیزش سیمرغ operation phoenix» که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا آن را تدارک دیده بود افراد مشکوک به همکاری با ویت کنگ ها را سر بریدند.

یکی از سربازان شرکت کننده در این کشتار ها می گوید: «با آتش و دینامیت زمینهای این روستاها را هموار کردیم روی پیکرها هیزم ریختیم و آتش زدیم.»

عملیات شکار سیمرغ و کشتار درویتنام


در پی افشای جزئیات رسوایی های این جنگ ها توسط «سیمور هیرش seymour hirsh» از راه انتشار گزارش 40 جلدی کنگره امریکا مطبوعات آن کشور تشویق شدن پرونده خونین جنگ ویتنام را بگشایند. این همان کاری است که باعث شد مطبوعات عامل شکست امریکا در جنگ ویتنام معرفی شوند. به این ترتیب این اخبار وزارت دفاع امریکا را وادار کرد تا در جنگ های آینده امریکا انتشار هرگونه اخبار را در انحصار وزارت دفاع قرار دهد.

سیمور  هیرش

اگر خواسته باشیم جزئیات و لحظه های تاریخی استعمار شمال امریکا توسط انگلیسی ها را بررسی کنیم بی تردید باید ریشه آن را در ادبیات و اندیشهای تاریخی اسرائیلی ها جستجو کنیم. رویدادها، شخصیت های تاثیرگذار و ابعاد گرایشات دینی، اجتماعی و سیاسی و ساختار ایدئولوژیکی این ادبیات همه در پوشش واژگان «برگزیدگان الهی» و «خودخواهی» و «حق مالکیت بر دیگران و تملک سرزمینهای دیگران» مطرح بوده است. نخستین مهاجران انگلیسی به قاره امریکا خود را «اسرائیلی»، «عبرانی» و «یهودی» نامیدند و برای این سرزمین جدید که وارد آن شده بودند نامهای سرزمین کنعان و اسرائیل جدید را انتخاب کردند. از طرف دیگر تقسیم کردن مردم به انگلوساکسون و غیر انگلوساکسون و معرفی نژاد غیر انگلوساکسون به عنوان نژاد بی ارزش که حیات آنها ارزشی ندارد و معرفی نژاد خود به عنوان نژاد برگزیده الهی از آموزه های اساسی اسرائیلی است که بر اساس آن هر فردی که از نژاد آنها نباشد باید از بین برود.

این امر تا آن حد روشن است که ساموئل لانگدون رئیس دانشگاه هاروارد در کتاب «جمهوری اسرائیلی ها: چراغ راهنمای راه ایالات متحده امریکاست» اشاره کرده است کار تدوین و تصویب قانون اساسی به تحول و تحکیم مفهوم اسرائیلی بودن امریکا کمک کرده است. بنیانگذاران ایالات متحده امریکا همچون فرانکلین و جفرسون نیز هر دو اصرار داشتند تا خروج عبرانیان از مصر و حرکت به سمت به سرزمین کنعانیان فلسطین را بهترین الگو و سرمشق مبارزات رهایی بخش ملت امریکا جلوه دهند.تحقیق رسمی: تیراندازی مرگبار پلیس به رودنی هیچ توجیه قانونی ندارد
2013/7/7 ساعت 16:13 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
تحقیق رسمی: تیراندازی مرگبار پلیس به رودنی هیچ توجیه قانونی ندارد
یکشنبه 16 تیر 1392 | 09:12

بر اساس نتایج تحقیق جدید رسمی، تیراندازی مرگ‌بار به ازل رودنی، جوان ۲۴ ساله که با اصابت گلوله نیروی پلیس انگلیس در سال ۲۰۰۵ کشته شد، «هیچ توجیه قانونی» ندارد.


یکی از تیراندازان ماهر نیروی پلیس انگلیس معروف به «ای هفت» (E۷) در منطقه اجوار Edgware لندن، به ظن ِ این که رودنی در سرقت مسلحانه دخالت دارد، وی را کشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این افسر پلیس انگلیس بعد از متوقف کردن خودروی رودنی، وی را به طرز وحشیانه‌ای گلوله باران کرد و کشت؛ رودنی از ناحیه دو دست و کمر هدف قرار گرفت و چهار گلوله نیز به سر وی شلیک شد.

گزارش رسمی «سر کریستوفر اولاند» Sir Christopher Holland، قاضی ارشد بازنشسته در انگلیس در یک گزارش رسمی، ادعا و توجیه نیروی پلیس را مبنی بر این که «ای هفت» از بیم مسلح بودن رودنی، وی را کشته است، رد کرد.

اولاند ضمن رد ادعای پلیس تاکید کرد، هیچ دلیلی برای تیراندازی به رودنی وجود نداشته است.

در همین حال، «سر برنارد هوگان هو» Sir Bernard Hogan-Howe، کمیسر نیروی پلیس لندن تصریح کرده است، بر اساس یافته‌ها، افسر پلیس موسوم به ای هفت هیچ توجیه قانونی برای کشتن رودنی نداشته است.

وی افزود، «کمیسیون مستقل شکایات پلیس» (IPCC) به اطلاع «سرویس پلیس کلان‌شهر» (MPS) رسانده است که این پرونده را به «سرویس دادستانی ملکه» (CPS) ارجاع خواهد داد.

هنوز معلوم نیست چرا افسر پلیس مذکور با تصور این که ازل تهدیدی به شمار می‌آید به وی شلیک کرده است؛ برخی گمانه‌زنی‌ها از امکان دخالت دستگاه اطلاعاتی انگلیس در این تیراندازی حکایت دارند و شیوه‌های شناسایی و مراقبت، دست کم تا حدی در این ماجرای مرگبار دخیل بوده‌اند.


تماشاگران فوتبال در برزیل سر یک داور را بدن جدا کردند
2013/7/7 ساعت 16:10 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

تماشاگران فوتبال در برزیل سر یک داور را بدن جدا کردند
یکشنبه 16 تیر 1392 | 14:56

تماشاگران يک مسابقه فوتبال در برزيل، سر داوري که يک بازيکن آماتور را که از ترک زمين امتناع مي‌کرد، مورد ضرب و جرح قرار داده بود، از تن جدا کرده‌اند.


کنا سوزا سخنگوي پليس برزيل روز شنبه (۱۵ تير) گفت اين حادثه در تاريخ سي ام ژوئن در شهر دور افتاده پيو در شمال اين کشور روي داده است.

اين درگيري زماني آغاز شد که ژوسنر دوس سانتوس ۳۰ ساله که داور يک مسابقه فوتبال بود، اوکتاويو داسيلوا ۲۰ ساله را که از ترک زمين امتناع مي‌کرد، مورد ضرب و جرح قرار داد.

گزارش‌ها حاکي از آن است که دوس سانتوس با يک ضربه مشت داسيلوا را که با خود يک چاقو حمل مي‌کرد، هدف قرار داد و اين بازيکن را به قصد کشت مورد ضرب و جرح قرار داد.

تماشاگران نيز در واکنش به حمله داور، وارد زمين مسابقه فوتبال شدند و با سنگ وي را هدف قرار داده و سپس سر وي را از بدن جدا کردند.

سوزا اعلام کرد که پليس در مرکز فرماندهي سانتا اينس، يک مرد ۲۷ ساله را در تاريخ دوم جولاي به خاطر اين قتل بازداشت کرده است و بررسي هاي پليس درباره اين حادثه ادامه دارد.

اين حمله مرگبار در حالي روي داده است که برزيل در حالي که ميزباني جام جهاني فوتبال در سال ۲۰۱۴ و همچنين المپيک ۲۰۱۶ را بر عهده دارد، تلاش مي‌کند تا کشور خود را به عنواني مکاني امن به تصوير بکشد.

جام کنفدراسيون ها در برزيل در ماه ژوئن، تحت سايه خشونت و ناآرامي ها در اين کشور منطقه آمريکاي جنوبي برگزار شد؛ نيروهاي پليس چندين بار با معترضان ضد دولتي که از هزينه هاي هنگفت اين رويداد ورزشي خشمگين بودند، درگير شد.مارک میسون: رسانه‌های امریکا درباره مسائل مرتبط با توده مردم سکوت پیشه می‌کنند
2013/7/6 ساعت 18:59 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مارک میسون: رسانه‌های امریکا درباره مسائل مرتبط با توده مردم سکوت پیشه می‌کنند
15 تیر 1392 | 08:36
مصاحبه با مارک میسون، فعال و مفسر سیاسی

پرس تي‌وي در مصاحبه با مارک ميسون، فعال و مفسر سياسي به بررسي راهپيمايي مردم امريکا بر ضد برنامه‌هاي جاسوسي دولت در چندين شهر پرداخته است.


برگردان اين مصاحبه را در ادامه مي‌‌‌‌‌‌خوانيد.

پرس تي‌وي: به نظر شما آيا انجام چنين اقداماتي براي جلب توجه به اين مساله مهم و حياتي کافي است؟

ميسون: براي پاسخ به اين سوال ما بايد تا روزهاي آينده صبر کنيم. شما سوال سختي از من پرسيديد چرا که پيش‌بيني اين که اين اقدامات توده مردم يک واکنش و پاسخ اساسي به رويدادها در واشنگتن باشد بسيار دشوار است. ما يک ماشين افسانه بافي تقريبا نفوذ ناپذير و شبه گرانيتي در واشنگتن دي سي داريم يک ماشين تبليغاتي که اداره و کنترل رسانه‌هاي گروهي در امريکا را نيز به عهده دارد.

بنابراين وقتي اغلب حرکت‌هاي توده مردم که با حضور صدها نفر از آنان برگزار مي‌شود مثل نمونه امروز که طبق گزارش‌ها صدها نفر از مردم در نيويورک يا صدها نفر در سانفراسيسکو يا ساير شهرها و نقاط راهپيمايي کردند را بررسي مي‌کنيم مي‌بينيم که اين نوعي تلاش از سوي توده مردم است که به احتمال زياد از طريق شبکه‌هاي اجتماعي نظير فيس بوک، توئيتر و وبلاگ نويسي ارزش پيدا مي‌کند.

پرس تي‌وي: آقاي ميسون بياييد به اين مساله از جنبه ديگري بنگريم، جنبش‌هاي اعتراضي زيادي در امريکا وجود داشته است مثل جنبش اعتراضي پيش از آغاز جنگ عراق و اعتراضات گسترده‌بر ضد جنگ‌طلبي‌هاي امريکا با اين وجود به نظر شما چه چيزي واشنگتن را از متوقف کردن اين اقدامات بازمي‌دارد؟ آيا علت، چيزي غير از اين است که دولت واشنگتن در بسياري از موارد بالاتر از خواست و اراده مردم امريکا قرار دارد؟

ميسون: نه در واقع کل مساله اين نيست. من به توانايي اراده مردم در تحريک و بسيج دولت به شدت عقيده دارم، اين مساله قدرت امپرياليستي ما را شکل مي‌دهد.

ما يک رياست جمهوري امپرياليستي داريم. تاريخچه رياست جمهوري امپرياليستي در امريکا به بيش از ۲۰۰ سال مي‌رسد و موضوع جديدي نيست. ما با وجود اين‌که در حال حاضر در عرصه جهاني حضور داريم باز هم با جنبش‌هاي مردمي در سطح جامعه بين‌المللي و داخل امريکا مواجه هستيم. آخرين جنبش مهمي که در اواخر دهه ۵۰ و ۶۰ روي داد نه تنها نص قانون بلکه روابط و مناسبات اجتماعي ما را به طرز چشمگيري تغيير و به سوي يک جنبش حقوق مدني، آغاز جنبش حمايت از محيط زيست و جنبش‌هاي زنان و نظاير آن سوق داد.

پرس تي‌وي: با توجه به اين مسائل به نظر شما چه چيزي مردم را از حضور گسترده‌تر در خيابان‌ها بازمي‌دارد؟ آيا پوشش ندادن اين موضوع در رسانه‌هاي جريان اصلي را نمي‌توان يکي از عوامل موثر در اين زمينه دانست؟ آيا اين مساله در حال حاضر به بي‌توجهي و غفلت رسانه‌ها از اين موضوعات برمي‌گردد؟

ميسون: به نظر من مسائل زيادي در اين زمينه دخيل هستند که مي‌توان به عنوان نمونه به فساد رسانه‌ها، پوشش ندادن مسائل مربوط به توده مردم، بي‌توجهي به مسائل مرتبط با نقض قانون اساسي از سوي رئيس جمهور امريکا اشاره کرد. آن‌ها ادوارد اسنودن و تلاش قهرمانانه وي در راستاي افشاي فعاليت‌هاي غيرقانوني باراک اوباما را پوشش مي‌دهند ولي رسانه‌هاي دولت امريکا اين موضوع را به نحوي پوشش مي‌دهند که گويي اسنودن جنايتکاري است که انحرافات زيادي داشته است. اما با درنظر گرفتن آزادي‌هاي مدني در امريکا بايد گفت که وي يک قهرمان است.

به نظر من بخش دشوار ماجرا اين است که مردم امريکا غيرسياسي هستند. توضيح در اين باره بسيار دشوار است. من فکر نمي‌کنم که شما بتوانيد جاي ديگري در کره زمين را بيابيد که در آن مردم با وجود تحصيلات عالي غير سياسي باشند يعني از نظر سياسي هيچ‌گونه سازماني وابسته به توده مردم وجود نداشته باشد.

اگر شما به مدارس و دانشگاه‌ها در چند مايلي مرز امريکا و کانادا در شمال کانادا مراجعه کنيد مي‌بينيد که دانشجويان کانادايي سازماندهي دارند و فعال هستند و از شعور و آگاهي سياسي برخوردارند اما اگر به دانشگاهي در امريکا رجوع کنيد مي‌بينيد که دانشجويان خودشان به تنهايي در حال مطالعه هستند بنابراين ما يک زمينه فرهنگي داريم که از سابقه اختلاف و تسخير در۵۰ يا ۶۰ سال گذشته نشات گرفته است.خودکشی دختر مسیحی پس از 15 تجاوز
2013/7/6 ساعت 18:46 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

ابعاد جنایات تروریست‌های سوری؛
یک دختر مسیحی بعد از 15 بار تجاوز جنسی از سوی تروریست‌های سوری خودکشی کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، یک دختر نوجوان مسیحی بعد از اینکه 15 بار به صورت متوالی از سوی تروریست‌های مسلح سوری در شهر القصیر هدف تجاوز جنسی قرار گرفت، خودکشی کرد.

رادیو واتیکان با اعلام این مطلب تاکید کرد که این اتفاقات مدتی پیش از مسلط شدن ارتش سوریه بر شهر راهبردی القصیر و در زمانی صورت گرفته است که شهر در اختیار شبه نظامی مخالف دولت قرار داشت.

بر اساس این گزارش این دختر 15 ساله مجبور به ازدواج شده و بعد از آن نیز بارها از سوی شبه نظامیان تکفیری در طول دو هفته مورد تجاوز جنسی واقع شده است.

خبرگزاری فیدس پیشتر اعلام کرده بود که اقلیت‌های دینی در معرض خشونت های بیشتر و حملات انتقام جویانه قرار دارند.

شیخ یاسر العجلانی یکی از مفتی‌های تکفیری اخیرا حکم زندانی کردن و تجاوز به تمامی زنان غیر از زنان سنی را صادر کرده و این اقدام شنیع را مباح دانسته بود، این حکم شامل علوی‌ها و مسیحی‌ها و سایر اقلیت‌های مذهبی نیز می‌شود.فیلم/ ذبح دو مسیحی به دست سلفي‌های سوریه(+18)
2013/6/30 ساعت 16:46 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

اخیراً ویدئویی در اینترنت منتشر شده است که در آن سر بریدن دو مسیحی از جمله یک کشیش توسط شورشیان تکفیری سوریه در شهر حمص نشان داده می‌شود.


ایالات متحده؛ بدون روتوش + فيلم و عكس
2013/6/29 ساعت 17:52 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

گزارش ویژه مشرق؛
«دوست من روز خوبی داشته باشی»؛ این جمله را سربازان گردان سوم تفنگداران آمریکایی در افغانستان بعد از ادرار بر روی اجساد قربانیان افغانی گفته‌اند. با گزارش ویژه مشرق همراه باشید تا با چهره بدون روتوش آمریکا روبرو شوید ......
گروه گزارش ویژه مشرق؛ در میان اصطلاحات روزمره جهان شاید کمتر اصطلاحی به مثل حقوق بشر(Human Rights)وجود دارد که در دو حوزه نظر و عمل دارای اختلافات عمیق و گسترده ای باشد. برخی دولت ها نیز پارا فراتر از این گذاشته و حوزه نظر را متناسب با حوزه عمل خود در نظر گرفته و معنا و فحوای این حقوق را به گونه ای دیگر بیان می نمایند. بسیاری از مدعیان حقوق بشر از این حقوق برای نیل به اهداف شوم خود بهره می گیرند، درحالی که خود در بسیاری از موارد ناقض آن هستند.

دولت آمریکا در طول سنوات گذشته شمشیر داموکلس حقوق بشر را بر سر دولت ها و ملت های مخالف خود قرار داده است و هر ازچندگاهی آن را فرود می آورد. در واقع، معیار دوستی و دشمنی ایالات متحده با سایر کشورها به میزان قابل توجهی به استنباط آمریکایی ها از معنا و فحوای حقوق بشر بوده و می باشد. 

اعلامیه جهانی حقوق بشر
یک پیمان بین‌المللی است که در تاریخ ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ میلادی در پاریس و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید. گفته می شود که این اعلامیه نتیجه مستقیم جنگ بین الملل دوم است و حقوق اولیه تمامی ابناء بشر را بیان می نماید. این اعلامیه شامل ۳۰ ماده است که مفاد این مواد حقوق بنیادی و اولیه مدنی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، و اجتماعی‌ هر انسانی را مشخص می نماید. کشورهای دخیل در تهیه پیشنویس این میثاق نه کشور ایالات متحده آمریکا، فرانسه، لبنان، چین، شیلی، اتحاد جماهیر شوروی، بریتانیا، استرالیا و کانادا بودند.
با درنظر گرفتن کشورهای مذکور متوجه می شویم که بسیاری از آنان علی رغم تلاش گسترده برای تهیه پیش نویس و تصویب این اعلامیه، خود ناقض بسیاری از مواد و بندهای آن، چه قبل و چه بعد از تأیید نهایی این میثاق بین المللی هستند.

تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر مقارن با ریاست جمهوری ترومن(Harry S. Truman) در آمریکا بود و ترومن النور روزولت(Eleanor Roosevelt)، همسر فرانکلین روزولت(Franklin D. Roosevelt) را به نخستین هیأت نمایندگی آمریکا در ملل متحد منصوب کرد. با رایزنی هایی که خانم روزولت و دیگر هیئتهای نمایندگی صورت دادند سرانجام در 10 دسامبر 1948 میلادی این اعلامیه به تأیید نهایی رسید.


النور روزولت در کنار همسرش فرانکلین روزولت رئیس جمهور وقت آمریکاالنور روزولت و هری ترومن رئیس جمهور وقت آمریکا

نقض حقوق بشر به بهانه حقوق بشر
با توجه به مطالب بالا و درنظر گرفتن نقش اساسی ایالات متحده امریکا در تصویب این اعلامیه، متوجه می شویم که حقوق بشر هیچ گاه برای همدردی، اعانت و یاری انسانها نبوده و درواقع حقوق بشر مسئلهاي است كه هميشه دستاويزي براي ابرقدرت ها بوده تا به وسيله آن كشورهاي مستقل را تحت فشار و یوغ خود قرار دهند و به اهداف سلطه جویانه خود برسند. در اين ميان، دولت آمريكا هر ساله با انتشار گزارشي، وضعيت حقوق بشر در كشورهاي مختلف را بررسي ميكند و با استفاده از آن و سایر اهرم ها به دخالت در این کشورها با اهداف سودجویانه می پردازد و در جریان این دخالت ها شاهد نقض گسترده حقوق بشر بوده و هستیم.

ما در این گزارش سعی داریم به گوشه ای از اقدامات ایالات متحده امریکا در نقض حقوق بشر در حوزه های مختلف داخلی و بین المللی این کشور بپردازیم.

مسئله نقض حقوق بشر در داخل آمریکا
در گزارشات حقوق بشر که از سوی ایالات متحده آمریکا سالانه منتشر می شود هرگز به تصویر روشنی از وضعیت اسف بار و نابهنجار حقوق بشر در آمریکا برنمی خوریم و بیشتر با مسائل نقض حقوق بشر(به زعم آمریکایی ها) در کشورهای دیگر روبرو می شویم. آمار بیکاری، فقر، قتل، جرم، تجاوز، جنایت و غیره در اين كشور به طور نگران كنندهاي رو به ازدیاد است، در حالي كه دولتمردان آمریکا به روی این واقعیات چشم خود را بسته اند و در این گزارشات اشارات چندانی به آنها نمی نمایند.

1ـ وضعيت امنيت جاني، مالي و شخصي شهروندان آمريكايي
درایالات متحده آمریکا شهروندان توسط دوربین ها و شنودهای امنیتی به شدت کنترل می شوند. گزارشات حاکی از آن است که به طور متوسط در هر روز 300 تصویر از هر شهروند آمریکایی گرفته می شود.

همه جا تحت نظر هستی!

دستگاه های شنود و تصویر برداری در تمام نقاط شهر و وسایل نقلیه عمومی نصب شده است که این موضوع امنیت شخصی شهروندان را با مخاطره جدی روبرو ساخته است.

در تمامی اتوبوس های حمل و نقل عمومی شهری در آمریکا دستگاه های شنودی نصب شده است
 که کنترل کنندگان را قادر می سازد گفتگوهای مردم را شنود کرده و تجزیه و تحلیل کنند.

اعمال مردم و حرکت اتومبیل ها در اماکن مختلف شهرها و جاده ها، استراق سمع، دریافت ها و پرداخت های مالی شهروندان، فعالیت های اینترنتی مردم، رفت و آمد و ارتباطات، همگی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ای که در دست طبقه حاکم وجود دارد به شدت کنترل می شود.

پایگاه اینترنتی ویکی لیکس نیز با انتشار ایمیلی از نصب دوربین های مدار بسته از سوی دولت آمریکا در تمامی نقاط این کشور خبر داد. ویکی لیکس در ایمیل خود می نویسد: تمام شهروندان آمریکا به بهانه کنترل تروریست تحت نظر خواهند بود.

دوربین ها در تمامی زوایا همه چیز را رصد می کنند؛ ویکی لیکس:
تمام شهروندان آمریکا به بهانه کنترل تروریست تحت نظر خواهند بود.

وقوع جرم و جنايت در محيط هاي آموزشی، بالا بودن میزان نا امني‏ و گسترش خشونت هاي اجتماعي و دست‏رسي آسان همه اقشار جامعه حتی نوجوانان به سلاح سرد و گرم و آزادی حمل سلاح(با مجوز) در ایالات متحده از دیگر مشکلاتی است که آينده ای نه چندان روشن  به منظور داشتن زندگي ايمن برای ساکنان آمریکا ترسيم مي کند.

کودکان به راحتی به سلاح گرم و سرد دسترسی دارند


پدر به فرزند کوچکش طریقه شلیک با کلت را می آموزد،
در آمریکا افراد می توانند اسلحه خالی خود را وارد هواپیما نمایند.

گزارش ها حاکی از آن است که کشور آمریکا از لحاظ تعداد افرادی که سلاح گرم و سرد حمل می کنند، در رتبه نخست جهان قرار دارد و از هر 10 آمریکایی به طور متوسط 8 نفر صاحب یک اسلحه شخصی است.

تعداد مراکز رسمی و دارای مجوز برای فروش سلاح در آمریکا بیش از 130 هزار باب است؛
 به ازای هر 2200 آمریکایی یک باب


با اندکی جستجو در آمریکا به هر سلاحی می توان دست یافت؛
از هر 10 آمریکایی به طور متوسط 8 نفر صاحب یک اسلحه شخصی است

همچنین مردم آمریکا در هرسال هفت تا ده میلیارد گلوله خریداری می کنند و این رقم سال به سال در حال افزایش است.

مردم آمریکا در هرسال هفت تا ده میلیارد گلوله خریداری می کنند

بنابر گزارش رسمی پلیس فدرال آمریکا(FBI) از سال 2006 تا 2010 میلادی در حدود 50 هزار نفر در آمریکا دراثر حملات با سلاح گرم به قتل رسیدند. فقط در سال 2012 میلادی درحدود 12هزار نفر در آمریکا با سلاح گرم به قتل رسیدند.

فضاهاي آموزشي دبيرستان و دانشگاه‌ها صحنه وقوع جرايم خشني مانند تيراندازي شده‌اند و هر روز وضعيت بدتر مي‌شود


فردی مسلح در مدرسه ابتدایی سندی هوک دانش آموزان را به رگبار بست.

2ـ وضعيت حقوق مدني و سياسي در آمريكا
علاوه برآنکه در ایالات متحده آمریکا به دلایل مختلف بر امنیت شهروندی و آسایش آمریکایی ها خدشه وارد شده است، دولت آمریکا محدودیت های جدی ای را بر حقوق مدنی و سیاسی ساکنان خود وضع نموده که غالب این محدودیت ها یا به طور رسمی مورد موافقت مسئولین آمریکایی قرار گرفته است یا در مقابل اعمال آنها سکوت این مقامات را شاهد هستیم.

شدت عمل در دستور کار نیروهای امنیتی آمریکا

1-2- اعمال زور و برخوردهاي خشن نیروهای امنیتی با مردم به ویژه سیاهپوستان(رنگین پوستان)
رفتار نیروهای امنیتی آمریکا و پلیس این کشور را باید در صدر مسائلی دانست که حقوق مدنی شهروندان امریکایی را تضییع می نماید. برطبق گزارشات رسمی پلیس آمریکا، سالیانه درحدود یک میلیون نفر از مردم آمریکا بدون جهت مورد ایست و بازرسی قرار می گیرند و عده ای از آنان به اداره های پلیس منتقل می شوند و مدتی بدون تفهیم اتهام در بازداشتگاه می مانند و سپس با یک عذرخواهی ساده آزاد می شوند.

بدون شرح

در بسیاری از موارد و به ویژه در مقابل سیاهان شاهد ضرب و شتم و رفتار خشن نیروهای پلیس هستیم و تصاویر متعددی از این رفتارها تابه حال منتشر شده است.

خشونت وصف ناپذیر پلیسدر بسیاری از موارد و به ویژه در مقابل سیاهان شاهد ضرب و شتم و رفتار خشن نیروهای پلیس هستیم

رویداد واکو
واقعه واکو و برخورد با فرقه دیویدیه(داوودیه) یکی از مشهورترین و بحث برانگیزترین وقایع تاریخ ایالات متحده است که عده ای معتقدند لکه ننگی در تاریخ حقوق بشر ایالات متحده آمریکا محسوب می گردد. در جریان این برخورد کمپی که اعضای این شاخه در آن پناه گرفته بودند آتش گرفت که در طول این آتش سوزی مأموران امنیتی آمریکا تنها شاهد سوختن افراد داخل خانه بودند و هیچ اقدامی در نجات این افراد ننمودند.

76 نفر در جریان این آتش سوزی کشته شدند. در بین کشته شدگان 20 نفر کودک و دو خانم باردار نیز حضور داشتند. دیوید کورش رهبر شاخه نیز به همراه همسرش در این اتش سوزی کشته شدند.

محوطه و پناهگاه شاخه دیویدیه در حال سوختن


 دیوید کورش به همراه همسر و دو فرزندش

در این عملیات و برای محاصره کمپ مونت کارمل از تانک و تسلیحات نظامی استفاده شد. برمبنای قانون اساسی آمریکا، استفاده از تسلیحات نظامی علیه شهروندان امریکایی خلاف قانون به شمار می آید.


تانک های استفاده شده توسط FBI در جریان حمله به کمپ

برخورد با فاتحان وال استریت


نتیجه وحشتناک جهاد جنسی+تصاویر
2013/6/13 ساعت 17:14 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی تصاویر و خبرهایی منتشر می‌شود که حاکی از آن است که زنانی که فریب دروغ‌های مفتی‌های وهابی را خورده و به جهاد نکاح(!)
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، اخیراً در شبکه‌های اجتماعی تصاویر و خبرهایی منتشر می‌شود که حاکی از آن است که زنانی که فریب دروغ‌های مفتی‌های وهابی را خورده و به جهاد نکاح(!) در سوریه رفته‌اند و هر روز به همبستري یکی از تروریست‌ها برای شهوت‌رانی درمی‌آیند نوزادانی به وجود آمده‌اند که به محض زايمان مادران‌شان دفن می شوند و یا بدون هیچ مسؤولیتی در میان خرابه‌ای رها می‌شوند تا بمیرند.
 این نوزادان که حاصل ازدواج‌های زنان فریب‌خورده با تروریست‌های سوریه هستند اصلاً مشخص نیست متعلق به چه کسی است چون این زنان که برای جهاد نکاح به سوریه رفته‌اند روزانه توسط تروریست‌ها مورد سوءاستفاده جنسي قرار مي‌گيرند و موازین شرع را رعایت نمی‌کنند و فقط برای هوس‌رانی تروریست‌ها آماده هر کاری هستند و خودشان را با کمترین بها در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند.
این نوزادها که حاصل ازدواج‌های زنان بی‌بند و بار و و مردان شهوت‌ران هستند پس از چند روز که شکل گرفته‌اند سقط می‌شوند و همچون تکه‌گوشتی در خرابه‌های سوریه رها می‌شوند تا غذای حیوانات درنده شوند.
 زنان سوری در اردوگازنان فریب خورده فرمان جهاد جنسی
 
بر اساس گزارش‌های دريافتي و تصاویر منتشرشده هر روز در نقاط مختلف سوریه که تحت سلطه تروریست‌هاست نوزادهایی بسیار کوچک رها شده‌اند که این صحنه‌ها بسیار تکان‌دهنده است اما تروریست‌ها هیچ توجهی به این مسائل ندارند و همچنان به شهوت‌رانی خود ادامه مي‌دهند.
 
گزارش‌های منتشرشده از سوی حامیان حقوق بشر در سوریه در شبکه‌های اجتماعی، آن قدر این مسائل را هولناک گزارش داده‌اند که نمی‌توان آنها را وصف کرد.
 
رکورد دار عمل فحشا در زنان شرکت کننده در جهاد جنسی
 
برخی تروریست‌های سوریه که هیچ محدوده و قانونی را برای خود قائل نیستند وقتی متوجه حامله‌بودن زنی که به همبستري آنها درآمده است، می‌شوند به طریقي ضد بشری جنين شکل‌گرفته را از رحم زن خارج می‌کنند و سر می‌بُرند که تصاویر این اقدامات ضد انسانی آنها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و قابل مشاهده است


انتقاد آرژانیتن از سیاست استعماری انگلیس
2013/5/28 ساعت 12:59 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

انتقاد آرژانیتن از سیاست استعماری انگلیس
سه شنبه 7 خرداد 1392 | 10:54

آرژانتینی‌ها در روز جنبش ملی ماه می، به مناسبت دویست و سومین سالگرد استقلال این کشور، سیاست‌های استعماری انگلیس در منطقه امریکای لاتین را به شدت محکوم کرده‌اند.


به گزارش پرس تی‌وی، در تظاهراتی که در بوئنوس آیرس برگزار شد، شرکت‌کنندگان از موفقیت‌های دولت در احیای مساله جزایر مالویناس و آغاز مبارزه بر سر گرفتن حاکمیت این جزایر با انگلیس، ستایش و قدردانی کردند.

"خوان رسه"، رئیس سازمان "مردم آرژانتین برای مالویناس"، گفت: «در این ده سال، آرژانتین موفق به مطرح کردن مساله مالویناس از نظر استراتژیکی در دو سطح جهانی و منطقه‌ای شده است. مردم آرژانتین در حال حاضر در مورد این‌که مالویناس تا چند دهه دیگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌شود، آگاه شده‌اند.»

روابط میان بوئنوس آیرس و لندن بر سر حاکمیت جزایر مالویناس که در انگلیس به فالکلند موسوم است، پر تنش شده است. این تنش به فاصله گذشت چند سال از وقوع جنگ در این جزایر در سال ۱۹۸۲ در سال‌های اخیر تشدید شده است.

بریتانیا در دهه ۱۸۳۰ این جزایر را به طور غیرقانونی اشغال کرده و از آن زمان تا کنون، این مجمع الجزایر را تحت کنترل خود نگه داشته است.

ادعای حاکمیت آرژانتین در مورد این اراضی از سوی اتحادیه کشورهای امریکای جنوبی موسوم به "اوناسور" حمایت می‌شود.

آرژانتین از انگلیس می‌خواهد که در مورد مساله حاکمیت این جزایر بر سر میز مذاکره بنشینند، ولی لندن می‌گوید که هر مذاکره‌ای در این مورد باید با نمایندگان دولت فالکلند انجام شود، نمایندگانی که دولت آرژانتین آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد.

سازمان ملل، مالویناس را در فهرست کشورهایی قرار داده است که باید استعمارزدایی شود و قطعنامه‌های بسیار زیادی از سال ۱۹۶۵ صادر کرده است و در آن از انگلیس خواسته است که برای حل مساله حاکمیت جزایر مالویناس بر سر میز مذاکره بنشینند.


کودک 11 ساله امریکایی به ضرب گلوله یک پسر 4 ساله در فلوریدا جان باخت
2013/5/16 ساعت 17:0 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

کودک 11 ساله امریکایی به ضرب گلوله یک پسر 4 ساله در فلوریدا جان باخت
تصویری آرشیوی از دختربچه امریکایی که با تفنگ شلیک می‌کند
پنجشنبه 26 اردی بهشت 1392 | 12:38
 
در آخرين مورد از سري تيراندازي‌هاي مرگبار چند ماه اخير در امريکا، پسر بچه اي ۴ ساله يک پسر ۱۱ ساله را در ايالت فلوريدا به ضرب گلوله کشته است.


به گزارش رسانه‌هاي محلي ، جاروان جکسون، پسر يازده ساله امريکايي به علت شدت جراحات روز سه شنبه در بيمارستاني در شهر گنس ويل ايالت فلوريدا جان باخت.

اين قرباني به طور « تصادفي» در مجتمع ساختماني « سدار پارک» در ليک سيتي هدف شليک گلوله قرار گرفت.

پليس تحقيقات درباره اين موضوع را آغاز کرده است تا مشخص شود آيا اين کودکان تحت نظارت کافي والدين بوده‌اند يانه . پليس همچنين درباره روشن شدن اين موضوع تحقیق مي‌کند که اين کودک خردسال چگونه به اين سلاح دسترسي پيدا کرده است.

اين حادثه، آخرين مورد از سري تيراندازي‌هاي مرگبار اخير در امريکا از جمله حادثه آفريني از سوي کودکان است.

در چهارم ماه مي نيز يک دختربچه ۶ ساله به ضرب گلوله تفنگ دستي توسط برادر نوجوانش از ناحيه سينه هدف شليک گلوله قرار گرفت.

در ۳۰ آوريل نيز يک پسربچه ۵ ساله در ايالت کنتاکي، خواهر دو ساله‌اش را از ناحيه سينه هدف شليک گلوله قرار داد.

در اوايل آوريل نيز يک پسربچه ۴ ساله با استفاده از اسلحه کاليبر ۲۲ دوست ۶ ساله‌اش را کشت.

در تيراندازي چهاردهم دسامبر ۲۰۱۲ در مدرسه ابتدايي سندي هوک شهر نيوتاون در کانکتيکوت، جواني بيست ساله به نام «ادم لانزا» بيست و شش نفر از جمله بيست کودک را کشت و سپس خودکشي کرد. فرد مهاجم در اوايل همان روز نيز مادرش را در مکاني ديگر به قتل رسانده بود.

همه ساله بيش از ۳۰ هزار نفر از مردم امريکا در جريان خشونت‌هاي مربوط به سلاح گرم در اين کشور جان خود را از دست مي‌دهند.

به گزارش لابراتوار جنايي دانشگاه شيکاگو و مراکز کنترل بيماري‌ها، به طور متوسط روزانه ۸۷ مورد قتل و ۱۸۳مورد جراحت مرتبط با خشونت اسلحه در امريکا گزارش مي‌شود.

سال ۲۰۱۲ ميلادي در امريکا، بالاترين رقم فروش اسلحه را در اين کشور به خود اختصاص داد.

درخواست ها براي اتخاذ قوانين سخت تردر زمنيه کنترل اسلحه افزايش يافته است و بنابر نتايج نظرسنجي‌ها بيشتر شهروندان امريکايي از ممنوعيت داشتن سلاح حمايت مي‌کنند.


در جریان تیراندازی در روز مادر در امریکا، 19 تن مجروح شدند
2013/5/13 ساعت 12:29 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

در جریان تیراندازی در روز مادر در امریکا، 19 تن مجروح شدند
تصویری از یکی از قربانیان تیراندازی در شهر نیواورلئان امریکا که در جریان راه‎‏پیمایی نمادین روز مادر اتفاق افتاده است. (دوازدهم می 2013)
دوشنبه 23 اردی بهشت 1392 | 08:00

در جریان تیراندازی‎ در مراسم نمادین رژه روز مادر در شهر نیواورلئان امریکا، ۱۹ تن از جمله دو کودک هدف قرار گرفته‎اند.


به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، رونال سرپاس یکی از مقامات پلیس شهر ضمن تایید این خبر، اعلام کرده است که تیراندازی روز یکشنبه اتفاق افتاد.

به گفته مقامات پلیس، دو کودکی که در جریان این حادثه مجروح شده‎اند یک پسر و یک دختر ده ساله هستند که خطری جان آنان را تهدید نمی‎کند.

بر اساس این گزارش، ۱۰ مرد و ۷ زن از جمله مجروحان دیگر این حادثه هستند.

آخرین اخبار منتشر شده از این امر حکایت دارند که دست‎کم ۳ تن از مجروحان این حادثه به شدت مجروح شده‎اند ولی تا کنون جان خود را از دست نداده‎اند.

به گفته پلیس، احتمالا ۳ مظنون در این تیراندازی دخالت داشتند که تا کنون انگیزه آنان مشخص نشده است.

اداره پلیس نیواورلئان با انتشار بیانیه‎ای در همین خصوص افزود: « ماموران پلیس این اداره بلافاصله پس از تیراندازی متوجه فرار مظنونین از صحنه شدند.»

پلیس برای شناسایی عاملان این حادثه و یا ارائه هرگونه اطلاعاتی که به دستگیری عاملان تیراندازی منجر شود، جایزه‎ای معادل ۲۵۰۰ دلار را تعیین کرده است.

اداره اف بی‎ آی نیز اعلام کرده است که تا کنون مدرکی دال بر این‎که این حادثه یک اقدام تروریستی بوده، به دست نیامده است.

به گفته پلیس، در زمان وقوع تیراندازی حدود ۲۰۰ تن در محل حادثه حضور داشتند.

میچ لاندریو شهردار نیواورلئان در همین خصوص گفت: « روز بسیار غم‎انگیزی برای ما بود ولی ما عاملان این حادثه را پیدا خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که این افراد بیش از این به شهروندان آسیب نخواهند رساند.»

امریکا در طول ماه‎های اخیر صحنه تیراندازی‎های مرگ‎باری بوده که باعث شده موضوع کنترل سلاح در این کشور بیش از پیش مورد ملاحظه مردم قرار گیرد.

همه ساله بیش از ۳۰ هزار تن از شهروندان امریکایی در جریان خشونت‎های مربوط به سلاح کشته می‎شوند.

به گزارش آزمایشگاه جنایی دانشگاه شیکاگو و مرکز کنترل بیماری‎ها در امریکا، روزانه به طور میانگین ۸۷ تن به خاطر خشونت‎های مربوط به سلاح جان خود را در این کشور از دست داده و به طور میانگین ۱۸۳ تن نیز در رابطه با این امر مجروح می‎شوند.

بیشترین میزان فروش سلاح در امریکا در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسیده است.

حدود چهار و نیم میلیون قبضه سلاح گرم سالانه در امریکا به مبلغ ۲ تا ۳ میلیارد دلار به فروش می‎رسند.


یک زن انگلیسی مالیات اتاق خواب را عامل خودکشی خود اعلام کرد
2013/5/13 ساعت 12:23 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

یک زن انگلیسی مالیات اتاق خواب را عامل خودکشی خود اعلام کرد
تظاهرات انگلیسی‌ها در اعتراض به تغییر در نظام ارائه خدمات رفاهی در این کشور از جمله وضع مالیات اتاق خواب، 30 مارس 2013
دوشنبه 23 اردی بهشت 1392 | 10:45

به گزارش رسانه‌هاي محلي يک زن انگليسي که دست به خودکشي زد در يادداشتي، ماليات جنجالي دولت ائتلافي اين کشور موسوم به ماليات «اتاق خواب» را عامل خودکشي خود اعلام کرده است.


استفاني بوتريل ۴ مي پس از برخورد با يک کاميون در بزرگراه «ام ۶» در نزديکي خانه‌اش در «سوليهول» در وست ميدلندز جان خود را از دست داد.

خانواده وي درگفتگو با «ساندي پيپل» گفتند اين مادربزرگ ۵۳ ساله در يادداشتي که از خود به جا گذاشت نوشته بود تغييرات در مزاياي بخش مسکن در انگليس عامل تصميم‌‌گيري وي براي خودکشي بوده است.

وي در نامه‌اي خطاب به پسرش استيون نيز نوشته بود :«خودت را در زمينه خودکشي من سرزنش نکن. تنها دولت انگليس در اين باره شايسته سرزنش است.»

استيون گفت پرداخت ۸۰ پوند بيشتر در ماه علاوه بر ۳۲۰ پوند هزينه اجاره خانه پس از طرح ماليات موسوم به «ماليات اتاق خواب» در ماه آوريل براي مادرش دشوار بود.

طبق اين قانون جديد مزاياي مسکن براي کساني که خانه آن‌ها يک اتاق اضافي دارد کاهش مي‌يابد.

طبق اعلام «فدراسيون ملي مسکن» اجراي اين تدابير براي ۶۶۰ هزار نفر از افرادي که در سنين اشتغال به سر مي‌برند به طور متوسط هفته‌اي ۱۴ پوند هزينه دربرخواهد داشت.

اد بالز، صدراعظم در سايه نيز دولت تحت رهبري توري در انگليس را به «سوق دادن مردم اين کشور به سوي پرتگاه نااميدي» متهم کرد.

هزاران نفر از مردم انگليس اوايل مارس با برگزاري تظاهرات در بيش از ۵۰ شهر و منطقه در سراسر اين کشور از دولت خواستند کاهش مزاياي مسکن براي کساني که اتاق خواب اضافي دارند را لغو کند.


اوج بی رحمی یک پدر علیه زن و فرزندانش/تصویر
2013/5/13 ساعت 12:20 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

اوج بی رحمی یک پدر علیه زن و فرزندانش/تصویر
یک مرد آمریکایی در ایالت «نیوجرسی» آمریکا خانواده خود را به گروگان گرفته و همسر و یکی از فرزندانش را کشت. هنوز ۳ فرزند دیگرش در دستان او بعنوان گروگان اسیر هستند.
3 5 4 نظر

جام فرهنگی: یک مرد آمریکایی اقدام به گروگانگیری از خانواده اش کرد.

 

چندین پلیس و مذاکره‌کننده متخصص در شرایط بحرانی در «ترنتون»، ایالت «نیوجرسی» آمریکا تمامی تلاش خود را به کار گرفته اند تا فرد گروگانگیر را ترغیب کنند که خود را به پلیس تسلیم کند زیرا به اعتقاد پلیس این مرد مسلح همسر و دستکم یکی از فرزندان خود را کشته است.

 

پلیس نیوجرسی ادامه داده است که هنوز دو فرزند دیگر فرد گروگانگیر بعنوان گروگان در دست پدرشان اسیر هستند.

 

طبق گزارش یک وب‌سایت خبری به آدرس nj.com، ارتش کوچکی از پلیس خانه فرد گروگانگیر در «ترنتون جنوبی» را محاصره کرده‌اند.

 

بر اساس این گزارش، مأموران پلیس حدود ساعت 15:30 پس از دریافت گزارش یک گروگانگیری به محل حادثه اعزام شدند و جسد یک زن متلاشی شده را پیدا کردند. فرد گروگانگیر پس از آن یک اسلحه بیرون آورد و به پلیس اشاره کرد که فرزندان خود را نیز به گروگان گرفته است.

 

همسایگان به رسانه‌های محلی گزارش کردند که زوج مذکور دو ماه پیش به محله ترنتون آمده‌اند و 4 فرزند دارند و گزارش‌ها نشان می‌دهد که یکی از کودکان به دست پدرش کشته شده و بقیه آنها زنده هستند.

 

گروگانگیری همچنان ادامه دارد.

 

منبع: فارس به نقل از شبکه راشاتودی


رسوایی در نظام سلامتی بریتانیا/ از انداختن نوزاد در آب جوش تا کشتن انسان ها + فیلم
2013/5/2 ساعت 23:3 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

در بیمارستان های انگلستان چه می گذرد؟
از نظام سلامتی انگلیس چه می دانید؟ آیا مسوولین بیمارستان های انگلیس به دنبال معالجه مردم هستند؟ رسوایی های نظام سلامت در انگلیس شامل چه م.اردی می شود؟ آیا بر بیمارستان های انگلیس نظارتی وجود دارد؟ برای روشن شدن سوالات فوق با گزارش ویژه مشرق همراه شوید.
گزارش ویژه مشرق، نظام سلامتی در تمامی کشورها نه تنها از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه اعتماد عمومی مردم به مسوولین بیمارستان اعم از مسوولین اجرایی، دکترها و پرستارها تا حدی است که بیماران خود را برای معالجه راهی بیمارستان می کنند و این موضوع از بدیهیات عصر حاضر است.

از سوی دیگر، کشورهای غربی همواره مدعی حقوق بشر، استیفای حقوق مردم، رسیدگی به مشکلات جامعه و ادعاهایی از این سنخ را به راحتی بر زبان جاری می کنند اما وقتی بررسی دقیق تری انجام می شود، معضلاتی به چشم می خورد که واقعیت فرهنگ غربی را به درستی و بدون هیچ ادعا و دروغی نشان می دهد.

یکی از معضلات جوامع غربی، عدم توجه مسوولین نظام سلامتی به سلامت بیماران است به نحوی که هر از چندگاهی خبری از رسوایی جدید و خاصی از بیمارستان های انگلیس در رسانه ها منتشر می شود.هر از چندگاهی خبری از رسوایی جدید و خاصی از بیمارستان های
انگلیس در رسانه ها منتشر می شود

انگلستان در میان کشورهای اروپایی، در صدر جدول رسوایی های بیمارستانی قرار دارد و این رسوایی تا حدی پیش رفته است که دولت و پارلمان این کشور را وادار به عذرخواهی از مردم و بازماندگان مقتولین در بیمارستان کرده است.


عذرخواهی دیوید کامرون برای رسوایی بیمارستان استافورد (دانلود)

آنچه بررسی رسوایی در نظام سلامتی انگلستان را با اهمیت جلوه می دهد، قتل و آدمکشی در بیمارستان هایی است که به عنوان مکان های دولتی به مردم سرویس می دهند و شمار رفت و آمد در این بیمارستان بیش از مکان های خصوصی است.

ان اچ اس، چهارمین کارفرمای جهان با رسوایی های فراوان

سرویس بهداشت ملی انگلیس با نام اختصاری "NHS"[1] یکی از بزرگترین نهادهای عمومی در کشور انگلستان است که بعد از جنگ جهانی دوم و با حمایت حزب کارگر تاسیس شده است، این نهاد به عنوان یک مرکز عمومی وظیفه رسیدگی به بهداشت و درمان مردم در انگلیس را دارد و با کمترین هزینه می بایست سرویس های بهداشتی را به شهروندان انگلیسی ارائه کند.[2]

در کنار تمامی خدمات ارائه شده در ان اچ اس و با وجود تمامی پیشرفت های پزشکی در این بیمارستان ها، رسوایی های مختلف و متنوع از ان اچ اس و بیمارستان های تحت نظر آنف بی اعتمادی گسترده ای را در این کشور بوجود آورده است به حدی که "دیوید کامرون" نخست وزیر دولت ائتلافی برای رسوایی جدید بیمارستان استافورد از مردم انگلیس به صورت رسمی عذر خواهی کرد.[3]کامرون در عذرخواهی خود با اشاره به رسوایی بیمارستان استافورد می گوید: در این رسوایی که باعث کشته شدن 1200 نفر شده است، تمامی کسانی که مقصر بوده اند اعم از دکتر و پرستار باید مجازات شوند و هیئت پزشکی باید به این سوال پاسخ دهد که چرا پرستاران و دکترها در این رسوایی دخیل بوده اند.[4]

آنچه از میان اظهارات کامرون می توان نتیجه گرفت، وجود فساد و بی اخلاقی در درون کادر پزشکی انگلستان است که سبب بی تفاوتی نسبت به سلامت و جان بیماران می شود، انچه در ادامه به آن پرداخته می شود، عمیق تر شدن در مصادیق رسوایی های ان اچ اس خواهد بود.

رسوایی بیمارستان قلب بریستول، بی‌دقتی و ناتوانی کادر پزشکی و مرگ ده‌ها کودک

کمیته عمومی پزشکی در انگلستان، در سال 1998 رسیدگی به پرونده 3 دکتر جراح در بیمارستان قلب بریستول را کلید زد و در این تحقیق، این 3 دکتر بواسطه عمل های ناقص و غیر اصولی در این بیمارستان، مرگ 30 کودک بیمار در بیمارستان بریستول را رقم زدند.[5]

آنچه در تحقیقات کمیته قضاوت منتشر شده است، جراحی کودکان توسط پزشکانی است که با توجه به بالا بودن میزان مرگ و میر آنها در عمل جراحی و با وجود هشدار به انها مبنی بر عمل جراحی مجدد، اقدام به عمل جراحی کرده اند، از سوی دیگر، مدیر اجرایی بیمارستان نه تنها به وظیفه خود عمل نکرده است بلکه در استخدام کادر مجرب پزشکی و پرستاری هم کوتاهی کرده است به حدی که بنابر اظهارات والدین یکی از قربانیان، با وجود زنگ هشدار برای وخیم بودن حال بیمار، پرستارهای بیمارستان هیچ توجهی به وضعیت بیمار نداشتند.رسوایی بریستول در سال 1998 موج عظیمی از خشم عمومی را به همراه داشته است و تحقیقات گسترده تری بعد از انتشار اخبار اولیه انجام شده است.

در روند تحقیقات درباره رسوایی بریستول زیر نظر پرفسور "یان کندی" آمده است: اگرچه مرکز قلب بریستول با آرزوهای فراوان برای بهبود و گسترش در زمینه های پزشکی بوجود امد، اما در ادامه این آرزو شکست خورد و این بیمارستان به سمتی حرکت کرد که میزان مرگ و میر کودکان زیر یکسالش در عمل قلب باز بین سال های 1994 تا 1998، بیش از دو برابر آمار مرگ و میر، در کل انگلستان بوده است.

در این گزارش همچنین امده است، بیمارستان قلب بریستول محلی برای ارائه خدماتی خارج از توان بیمارستان های دیگر انگلیس بود اما عدم نظارت و مدیریت درست، آدمکشی‌های فراوان شده است. [6]

"جیمز ویشارت" مدیر سابق بیمارستان بریستول در مصاحبه با خبرنگاران می گوید: اگرچه کودکان در زمان مدیریت من مرده ان ولی من به خودم اعتماد دارم و می دانم که بهترین تصمیم را در آن زمان گرفته ام، من ادعایی مبنی بر کامل بودن ندارم ولی می توان از تصمیمات خودم در آن زمان دفاع کنم.[7]

مطبوعات نام بیمارستان قلب کودکان بریستول را به نام "بیمارستان قلب کودکان مرده" تغییر دادند.جیمز ویشارت" مدیر سابق بیمارستان بریستول


رسوایی بیمارستان آلدر هی، دزدی اجزای بدن کودکان بدون اجازه خانواده

نگه داشتن 400 جنین در بیمارستان، دزدیدن اجزای بدن کودکان مرده همچون قلب، کلیه و ... بدون اجازه والدین در بیمارستان کودکان آلدر هی بین سال های 1996 تا 1998، یکی دیگر از رسوایی های NHS است.[8] تا قبل از فشار افکار عمومی مبنی بر رسیدگی به وضعیت بیمارستان های تحت نظر NHS، کسی از دزدی اعضای بدن کودکان مرده بدون اجازه والدین آنها اطلاعی نداشت.[9]

مادر یکی از کودکانی که در بیمارستان قلب بریستول در سال 1992 از دنیا رفته بود، بعد از مطلع شدن از بالا بودن امار مرگ و میر بیماران قلبی بریستول و شکایت عمومی علیه بیمارستان، تقاضای پرونده پزشکی "سامانتا ریچارد" دختر خردسال خود را می کند و در توضیحات پرونده پزشکی سامنتا، با توضیحات پزشکی که جسد دخترش را کالبد شکافی کرده برخورد می کند، در این اظهارات پزشک عنوان کرده است که بعد از کالبدشکافی، قلب سامنتا را در مخزن نگه داشته استف در صورتی که والیدن سامنتا نه تنها اجازه کالبد شکافی نداده بودند، اجازه برداشتن قلب دختر خود را هم صادر نکرده بودند.[10]کالبد شکافی بدون اجازه والدین کودکان در بیمارستان الدر هی


مسوولان بیمارستان بریستول بعد از اطلاع والدین سامنتا از خبر نگه داشتن قلب دخترشان، بلافاصله قلب سامنتا را به خانواده اش تحویل دادن ولی مادر سامنتا، به صورت آرام تحقیقات خود درباره اقدامات انجام شده در بیمارستان بریستول را ادامه داد و این تحقیقات سبب درخواست افکار عمومی برای رسیدگی به اقدامات بیمارستان بریستول در نگه داشتن اعضای بدن کودکان کشته شده، تبدیل شد.[11]

در حین تحقیقات، مسوولین با مسائل جدیدی در دیگر بیمارستان های انگلیس مواجه شدند، نگه داشتن اعضای بدن کودکان مرده به دنیا آمده، کودکان سقط شده و کودکان از دنیا رفته در عمل های جراحی، آن هم در بیمارستان کودکان آلدر هی.نگه داشتن 400 جنین در بیمارستان، دزدیدن اجزای بدن کودکان مرده همچون قلب، کلیه و ...
بدون اجازه والدین در بیمارستان کودکان آلدر هی

در گزارشی در سال 2001 اعلام شد که به غیر از بیمارستان آلدر هی، 210 بیمارستان تحت نظر NHS، در حدود 104 هزار قطعه از اعضای بدن کودکان و جنین های سقط شده را بدون اجازه والیدن آنها نگهدار ی کرده است.[12]


رسوایی بیمارستان استافورد، کشتن بیماران تا عذرخواهی دو نخست وزیر

یکی دیگر از رسوایی های بوجود آمده در بیمارستان های تحت مدیریت NHS، رسوایی بزرگ بیمارستان استافورد است، مسئله ای که سبب عذرخواهی دو نخست وزیر شد.

بعد از شروع تحقیقات کمیسیون نظارت بهداشت در انگلیس درباره بالا بودن آمار مرگ و میر بیماران در اورژانش بیمارستان استافورد، نتایج حاکی از عدم مدیریت مناسب کادر پزشکی درباره بیماران بوده است؛ بر اساس یک تحقیق و بررسی دوساله، مشخص شد که چگونه پرستاران و پزشکان از سوی مدیران تحت فشار بودند تا اهداف و مقاصد آنها را حتی به قیمت مرگ بیماران، تأمین کنند.رها کردن بیماران در بدترین شرایط ممکن سبب بزرگترین رسوایی
در تاریخ بیمارستان های انگلستان شد

پزشکان باید تحت هر شرایطی، تمام بیماران را ظرف مدت چهار ساعت از واحد "تصادفات و اورژانس" مرخص می کردند. بیماران آسیب پذیر، تشنه، گرسنه و در ملحفه های کثیف رها می‌شدند؛ پرستاران عنوان می‌کردند که اگر آنها مقاصد مدیران را برآورده نمی‌کردند، تنبیه می‌شدند و واحد "تصادفات و اورژانس" تعطیل می‌شد، و همه آنها کارشان را از دست می دادند.[13]


انداختن نوزاد 6 روزه در آب جوش

خانم "وارد" درباره عدم توجه پرستاران و پزشکان استافورد می گوید: چند روز بعد از زایمان، دو پرستار مامایی برای گرفتن تست خون به منزل من آمدن و به درخواست یکی از پرستاران، آب جوش آماده کردم ولی پرستار قبل از اینکه پاشنه پای دختر من را برای تست " فیبروز سیستیک" وارد آب جوش کند، نه از من درباره میزان دمای آب سوال کرد و نه شخصا دمای آب را کنترل کرد و قبل از اینکه من به آنها اعلام کنم آب جوش است، پای کتی را وارد آب جوش کرد.انداختن نوزاد شش روزه در آب جوش

من در طبقه دوم بودم که صدای ناله کتی را شنیدم و وقتی که خودم را به طبقه اول رساندم، با صحنه ای مواجه شدم که تا به حال ندیده بودم، پای نوزاد شش روزه به طور کامل سوخته بود.

وی می‌گوید: من از آینده کتی نگرانم و نمی‌دانم در آینده می‌تواند مانند افراد معمولی راه برود یا نه.[14]بیمارستان های NHS و تجاوز سازمان یافته به کودکان

در سپتامبر و اکتبر 2012، یعنی تقریبا یک سال پس از مرگ جیمی ساویل، ستاره مشهور اجرای برنامه های تلویزیونیBBC ، اتهاماتی مبنی بر اینکه این مجری معروف نوجوانان کم و سن سال و همچنین زنان بالغ را تحت سوءاستفاده جنسی قرار داده است در رسانه‌ها منتشر شدند. تا 11 اکتبر 2012، شکایاتی در 13 مقر پلیس انگلستان مطرح شدند و بدین ترتیب تحقیقاتی در مورد گذشته ساویل و آنچه در بی ‌بی ‌سی اتفاق افتاده‌ آغاز شد. بیش از هزار نفر با مراجعه به دفاتر پلیس اعلام کردند که در دوران کودکی خود توسط ساویل به آنها تجاوز شده است. دستگیری ها گسترش پیدا کرد و ده نفر از هنرمندان و مجریان BBCدستگیر شده اند. پرونده همچنان مفتوح است.هزاران نفر اعم از کودک و زن مورد تجاوز ساویل قرار گرفته اند


در کنار رسوایی های اخلاقی ساویل، پرونده ای به چشم می خورد که مربوط به 3 بیمارستان تحت نظارت NHS است، بیمارستان هایی که ساویل در آنها رفت امد داشته است و در 6 دهه به حدود 60 نفر اعم از کودک و زن تجاوز کرده است و در هیچکدام از بیمارستان های هیچ منعی برای اقدامات ساویل وجود نداشته است.[15]


3 بیمارستان مندویل، لیدز و برادمور متهم به همکاری سازمان یافته با ساویل هستند و پرونده این 3 بیمارستان هنوز مفتوح است[16]، به نظر می رسد بعد از مردن ساویل، مردان متربط با ساویل که در قدرت هستند، از افشای رسوایی های ساویل جلوگیری می کنند.

مدیر رسیدگی به پرونده ساویل می گوید: این جنایت وحشتناک در حالی اتفاق افتاده است
که ساویل بدون کوچکترین مشکل و مانعی به کودکان تجاوز می کرده است


منابع و مآخد:


/


آمریکابه مردم خود هم رحم نمی کند
2013/4/27 ساعت 21:44 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

آمریکابه مردم خود هم رحم نمی کند اخیرا خبری دررسانه های آمریکایی منتشر شده که نشان می دهد  آزمایش اکسیژن در 23 بیمارستان در ایالت های مختلف بروی 1300نوزاد ناقص در بینسال های 2004 تا 2009بدنیا آمده اند صورت گرفته است تا دانشمندان بفهمند مقدار اکسیژن مورد نیاز این نوزادان چه میزان است.در این آزمایش ها نیمی از نوزادان میزان کمی اکسیژن دریافت کرده اند و نیمی دیگر میزان زیاد دریافت کرده اند.این آزمایش برای نوزاد بسیار خطرناک بوده و افزایش یا کاهش اکسیژن مورد نیاز نوزاد موجب نابینایی ویا مرگ نوزاد می شود.این قضیه به وضوح نشان می دهد حقوق بشردر آمریکا یک ژست سیاسی و شعاری است.

تهيه شده در واحد مانيتورينگ مستضعفين  MOSTAZAFIN.TV
مادسن: استفاده از ابزار شکنجه از سوی امریکا تعجبی ندارد
2013/4/22 ساعت 22:58 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مادسن: استفاده از ابزار شکنجه از سوی امریکا تعجبی ندارد
واین مادسن، روزنامه نگار و محقق امریکایی
دوشنبه 2 اردی بهشت 1392 | 13:27

روزنامه نگار امريکايي به پرس تي‌وي گفته است، افشاي اطلاعات اخير درباره استفاده از شکنجه در سه دولت گذشته در امريکا، هيچ تعجبي ندارد.


اتاق فکر موسوم به پروژه قانون اساسي Constitution Project مستقر در واشنگتن دي سي، گزارشي ۶۰۰ صفحه‌اي در باره جنايت جنگي ارتش و سازمان‌هاي اطلاعاتي امريکا منتشر کرده است.

در اين گزارش، جزئيات سوء استفاده از زندانيان در طول دوره‌هاي رياست جمهوری کلينتون، بوش و اوباما ارائه شده است و همچنين ارتکاب چنين بدرفتاري‌هايي با زندانيان توسط آمريکا را در کشورهاي عراق،‌افغانستان و زندان گوانتانامو و همچنين مکان‌هاي مخفي در کشورهاي خارجي را به تصوير مي‌کشد که دولت آمريکا برخي از زندانيان را در آنجا نگهداري مي‌کند .

واين مادسن، روزنامه نگار و محقق امريکايي روز يکشنبه ( اول ارديبهشت)در گفت و گو با بخش امريکاي پرس تي وي گفت،« بسياري از مردم از اين که دولت امريکا هم قانون اساسي خود و هم کنوانسيون‌هاي بين‌المللي را که عليه اين نوع فعاليت در زمان جنگ و صلح تصويب شده نقض مي‌کند، شگفت زده هستند.»

انتشار اين گزارش در حالي است که نيمي از زندانيان بازداشتگاه بدنام گوانتانامو در اعتراض به بدرفتاري زندانبانان و بي‌احترامي آن‌ها به کتاب آسماني مسلمانان، قرآن مجید، در اعتصاب غذا به سر مي‌برند.

نگهبانان بازداشتگاه بدنام گوانتانامو در جريان درگيري‌هاي خشونت آميزی که ۱۳ آوریل در اين بازداشتگاه روی داد، به سوي زندانيان گلوله مشقي شليک و زندانيان را در سلول هاي انفرادي زنداني کردند.

مشاور مسلمانان ارتش امريکا در گوانتانامو ‌،درباره افزايش تلفات زندانيان در صورت ادامه اعتصاب غذاي آن‌ها هشدار داده است.

بازرسان صليب سرخ بين‌المللي و زندانيان آزاد شده از زندان گوآنتانامو درباره شيوه‌هاي شکنجه در اين زندان از جمله ايجاد شرايط غرق شدگي، بي‌خوابي، ضرب‌وشتم و حبس در سلول‌هاي سرد و کوچک گزارش داده‌اند.


از تبعيد اجباري تا قتل شهروندان در بريتانيا + فيلم
2013/4/13 ساعت 23:54 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

نقض آشكار حقوق بشر در انگليس؛
از حقوق بشر در انگليس چه اطلاعي داريد؟ تبعيدهاي اجباري در انگليس توسط چه كسي پيگيري مي شود؟دولت لندن چگونه با شهروندان خود رفتار مي كند؟در چند سال اخير چه کسانی در بريتانيا به تبعيد اجباري و نفي حق شهروندي محكوم شده اند؟ براي روشن شدن پاسخ هاي فوق با گزارش ويژه مشرق همراه شويد.
گروه گزارش ویژه مشرق، همواره سازمان هاي حقوق بشر عليه كشورهاي مسلمان به خصوص جمهوري اسلامي ايران فرياد نقض حقوق بشر سر مي دهند و از حجاب زن مسلمان گرفته تا اجراي احكام اسلامي در نهادهاي قضايي، همه را زير سوال برده و خواستار محكوم كردن كشورهاي اسلامي در سازمان هاي بين المللي همچون شوراي امنيت هستند، در اين بين، سازمان هاي حقوق بشر عملا هيچ حرفي مقابل جنايات بشري كشورهايي همچون آمريكا، انگلستان، فرانسه و متحدان آنها يعني عربستان، بحرين، اردن و ...ندارند و به راحتي از كنار نسل كشي، آزادي بيان، شكنجه در زندان ها، جنايت هاي جنسي عليه زنان و ... عبور مي كنند.

آنچه در اين نگارش به دنبال تبيين و گزارش آن هستيم، نقض آشكار حقوق بشر در كشور انگلستان است، كشوري كه به تبعيض نژادي معروف است و دائما اخباري مبني بر جنايت هاي پليس انگليس عليه شهروندان مسلمان و آسيايي در خبرگزاري هاي مختلف مخابره مي شود.

آنچه سبب نگارش اين گزارش شده است، ورود حكومت بريتانيا در دايره تبعيض نژادي و نقض حقوق بشر با ابزار لغو تابعيت است، ابزاري كه سبب مي شود دولت "ديويد كامرون" نخست وزير انگليس، عليه شهروندان انگليسي به راحتي اقامه دعوا كند و با برچسب هايي همچون مسلمان بودن، ارتباط با گروه هاي نظامي، ارتباط با گروه هاي تروريستي و يا عدم همكاري با سازمان هاي اطلاعاتي حاكميت اشخاص را لغو كرده و حكم قتل آنها را صادر كند.


ورود حكومت بريتانيا در دايره تبعيض نژادي و نقض حقوق بشر با ابزار لغو تابعيت

جنگ پنهان دولت ائتلافي انگليس عليه شهروندان انگليسي

بنابر گزارش اداره روزنامه نگاري تحقيقي[1]، از زمان روي كار آمدن دولت ائتلافي ديويد كامرون، مقابله با شهروندان اين كشور به خصوص شهروندان مسلمان و عرب در انگليس سرعت بيشتري به خود گرفته است و دولت براي خارج شدن از فشارهاي داخلي و بين المللي و بواسطه استفاده از قوانين حكومتي، اقدام به خارج كردن مخالفين خود از صحنه زندگي شهروندي كرده است.[2]

بر اساس قوانيني كه در سال 2002 تصويب شده است، وزارت كشور بريتانيا قادر است تابعيت انگليسي افرادي كه داراي تابعيت مضاعف هستند را، در صورتي كه عمل بسيار خطرناكي عليه انگليس انجام دهند، حذف كند؛ آنچه در اين وسط مهم است، تعداد و نحوه استفاده دولت هاي قبل از دولت كامرون از قانون سلب تابعيت است؛ بر اساس آمار منتشر شده، از زمان تصويب اين قانون تا قبل از دولت ائتلافي تنها چهار مورد اخذ تابعيت در انگليس انجام شده است و در دولت ائتلافي از سال 2010 تا به حال، 16 مورد سلب تابعيت گزارش شده است و افرادي كه سلب تابعيت شده اند از شنيدن دليل يا دلايل حذف تابعيت هم محروم بوده اند.[3]


از زمان روي كار آمدن دولت ائتلافي ديويد كامرون، مقابله با شهروندان اين كشور به خصوص شهروندان

مسلمان و عرب در انگليس سرعت بيشتري به خود گرفته است

خانم ترزا مِي، مدير پروژه سلب تابعيت در انگليس

"ترزا مِي" وزير كشور انگليس، عملا مدير اجرايي عقايد افراطي ديويد كامرون است، وي بدون هيچ گونه دليلي مبني بر مخاطره جدي افراد عليه امنيت انگليس و بدون هشدار قبلي به افراد، حكم سلب تابعيت انگليسي را صادر كرده و سبب فروپاشي بسياري از خانواده‌هاي انگليسي شده است؛ مطبوعات انگليسي درباره ترزا اعلام كرده اند كه وي مسوول برده داري مدرن در انگليس است و بايد پاسخگو باشد كه چرا در انگلستان قرن 21، اقدامات و اتفاقاتي مي افتد كه قرن هاي پيش به عنوان سياه ترين بخش تاريخ به حساب مي آيد[4]


"ترزا مِي" وزير كشور انگليس، عملا مدير اجرايي عقايد افراطي ديويد كامرون است

از سوي ديگر، ديدويد كامرون در كنفرانس امنيتي مونيخ در سال 20پ11 درباره اسلام و مسلمانان مي گويد: لازمه "ليبراليسم عضلاني"[5] جنگ با مسلمين افراطي رشد يافته در داخل انگليس است و در آينده اي نزديك براي محافظت انگلستان از تهديدات و خطرات مسلمين، محروميت گسترده از تابعيت روشي براي مقابله با اسلام است، اگر اسلام يا بخش هاي افراطي آن، به عنوان يك تهديد براي حكومت ظاهر شود، ارتباط ميان انگليس و مسلمانان ادامه پيدا نخواهد كرد.[6]تابعيت چيست و چگونه حاصل مي شود؟

تابعیت "nationality" در لغت به معنای تعلّق یك شیء به شیء دیگر می‌باشد[7] و در اصطلاح حقوقی عبارت است از یك رابطۀ سیاسی، حقوقی و معنوی كه فردی را به دولتی ""state معین مرتبط می‌سازد.

تابعیت یك رابطه سیاسی است، زیرا از حاكمیت دولت ناشی می‌شود و این دولت است كه تعیین می‌كند چه افرادی تبعه او هستند و یا برای داشتن تابعیت آن دولت، چه شرایطی باید موجود باشد. به همین علت است كه در بعضی از كشورها مقررات راجع به تابعیت را در قوانین اساسی ذكر می‌كنند.

در واقع تابعیت وضع سیاسی فرد را با التزام وفاداری وی به داشتن اعتقاد خالصانه و اطاعت از قوانین دولت برقرار می‌كند، این وفاداری و اطاعت در مقابل حمایتی است كه دولت از فرد می‌كند. تابعیت یك رابطه حقوقی است زیرا دارای اثرات حقوقی، در نظام بین المللی و نظام داخلی است، در نظام بین المللی اتباع یك كشور از حمایت سیاسی دولت خود در خارج و نیز از حمایت بلكه قواعد پذیرفته نشده ما بین دولت خود و دول دیگر (مثل عهدنامه‌ها) برخوردارند.

در نظام داخلی نیز تبعه از طرفی دارای حقوق سیاسی، مثل حق رأی می‌باشد و از طرفی دیگر از كلیۀ حقوقی كه توسط قوانین مدنی و تجاری وضع شده برخوردار است.

تابعيت در انگليس چگونه تحصيل مي شود؟

با توجه به حقوق بين الملل و همچنين قوانين داخلي كشورها، تحصيل تابعيت يا از طريق خون بدست مي آيد و يا از طريق خاك، به تعبير ديگر، اگر يكي از والدين داراي تابعيت انگليسي باشد، فرزند انها نيز از تابعيت انگليسي برخوردار مي شود ودر حالت تحصيل تابعيت از طريق خاك، تولد شخص در كشور انگليس يا سرزمين هاي تحت حاكميت انگليس بنابر شرايطي كه وزارت كشور انگليس اعلام كرده است، موجب اخذ تابعيت انگليسي خواهد شد.

يكي از شرايط اخذ تابعيت انگليسي بواسطه تولد بعد از تاريخ يكم ژانويه 1983، دارا بودن تابعيت انگليسي توسط يكي از والدين و يا زندگي والدين در انگليس به صورت قانوني در زمان تولد فرزند است.[8]


وزارت كشور بريتانيا بدون سند و مدرك 16 نفر از شهروندان خود را سلب تابعيت كرده است

اكثريت افرادي كه توسط وزارت كشور انگليس سلب تابعيت شده اند، به صورت قانوني شهروند اين كشور محسوب مي شدند و وزارت كشور بريتانيا بدون سند و مدرك 16 نفر از شهروندان خود را سلب تابعيت كرده است.[9]

عدم همكاري با سازمان اطلاعاتي انگليس، دليلي براي سلب تابعيت

يكي از افرادي كه توسط وزارت كشور بريتانيا بدون هيچ سابقه و اعلام قبلي سلب تابعيت شده است، جواني 23 ساله به نام"مهدي هاشي" است، مهدي در سن 5 سالگي همراه پدر و مادر خود براي زندگي وارد انگلستان شد و بعد از مدتي بواسطه اخذ تابعيت انگليسي، بر اساس قانون اساسي سومالي، از تابعيت سومالي خود خارج شد و تنها تابعيت انگليسي داشته است.

وي در سال 2009 شكايتي عليه ماموران "MI5" انگليس داشته است و در دادخواست خود اورده است: ماموران MI5 بعد از بازگشت من از سومالي در سال 2009 به عنوان يك فرد مشكوك و متهم به خرابكاري از من بازجويي به عمل آوردند و در انتهاي بازجويي اعلام كردند كه اگر من به عنوان جاسوس MI5 در جامعه مسلمين انگلستان با آنها همكاري كنم، من را به عنوان فرد بي گناه و غير مشكوك در نظر مي گيرند.[10]

پدر و مادر مهدي اعلام كردند در سفر سال گذشته وي به جيبوتي براي ديدار مادربزرگ و بستگانش توسط نيروهاي آمريكايي دستگير شده است و هيچ اطلاعاتي از وي نداريم.


عدم همکاری با سازمان MI5، دلیلی برای سلب تابعیت مهدي هاشي

خانواده مهدي مي گويند: هم زمان با سفر وي به جيبوتي، نامه اي از سوي وزارت كشور مبني بر اينكه پسر ما به دليل همكاري با گروه هاي افراطي اسلامي و خطر بزرگي كه براي انگلستان به شمار مي آيد، از تمام حقوق شهروندي و تابعيت انگلستاني محروم شده است و حق بازگشت به كشور را ندارد.[11]

والدين مهدي اعلام كرده اند كه وزير كشور خانم ترزا مي هيچ سند و مدركي دال بر اتهام وي ارائه نكرده اند و بدون هيچ هشدار و سابقه اي اقدام به سلب تابعيت كرده اند در حالي كه سلب تابعيت تنها براي افرادي است كه داراي تابعيت دوگانه باشند در حالي كه مهدي فقط تابعيت انگلستاني داشته است و با اين اقدام وزارت كشور عملا وي به عنوان يك فرد بي هويت شناخته مي شود و اين خلاف مقررات داخلي انگلستان و قواعد بين الملل است.در جديدترين اطلاعات بدست آمده توسط وكلاي مهدي، وي از جيبوتي به آمريكا منتقل شده است تا در دادگاه نيويورك به عنوان متهم به تروريسم محاكمه شود، از سوي ديگر يكي از هم سلولي هاي مهدي به خانواده وي اعلام كرده است كه مهدي تحت شكنجه و اعمال خلاف اخلاق گرفته است و امريكايي ها وي را مجبور كرده اند تا اقرار نامه اي مبني بر همكاري با گروه هاي تروريستي را امضا كند.[12]

سلب تابعيت توسط دولت انگلستان و كشته شدن توسط ارتش آمريكا

يكي ديگراز افرادي كه بواسطه پروژه سلب تابعيت در انگلستان، از حقوق شهروندي و حتي حق زندگي محروم شد، "محمد سكر" است، جواني كه در كشور انگلستان به دنيا آمده بود ولي به دليل توافق مخفي ميان انگلستان و آمريكا، قرباني سياست هاي ديويد كامرون و ترزا مي شد هاست.

بنابر اظهارات پدر و مادر محمد، وي به عير از پاسپورت انگليسي هيچ پاسپورت ديگري نداشت اگرچه به صورت بالقوه داراي تابعيت مضاعف بود اما در واقعيت محمد تنها تابعيت انگلستاني داشته است.[13]


پدر محمد در مصاحبه با خبرنگار اداره خبرنگاران تحقيقي مي گويد: خانم ترزا مي وزير كشور به ما مي گويد محمد وارد يكي از گروه هاي افراطي و تروريستي شده است ولي هيچ مدرك و سندي به ما ارائه نكرده اند، چگونه محمد وارد گروه هاي تروريستي شده و عمليات هاي تروريستي انجام داده است در حاليكه وي هميشه در انگلستان اقامت داشت و به زندگي عادي خود ادامه مي داد.[14]مادر محمد مي گويد: از زماني كه محمد با دوست خود براي سفر زيارتي به عربستان رفت و بعد از آن براي ديدار دوستان به دبي و مصر سفر كرد، همواره مورد بازخواست و بازجويي پليس ويژه انگليس بود و آنقدر به محمد و دوستش فشار آوردند كه هر دو براي ادامه زندگي به خارج از انگلستان رفتند و بعد از مدتي محمد در تماس تلفني اعلام كرد كه در كشور سومالي زندگي ميكند زيرا دوست پسرم همسر سوماليايي داشت و نامزد محمد هم اهل همين كشور بود، ولي بعد از مدتي نامه اي از سوي وزارت كشور دريافت كرديم كه محمد و دوستش به دليل قرار گرفتن در گروه هاي تروريستي از حق شهروندي محروم شده اند و بلافاصله بعد از سلب تابعيت خبر كشته شدن محمد و دوستش را به ما اعلام كردند[15]، آنها با هواپيما بدون سرنشين آمريكايي كشته شده اند.[16]براي ديدن سايز بزرگتر روي عكس كليك كنيد


براي تمامي قرباني ها از قبل برنامه ريزي شده است

بنابر مدارك موجود و اخبار منتشر شده توسط رسانه ها به خصوص اداره روزنامه نگاري تحقيقي، سلب تابعيت، حد نهايي تحريم هايي است كه ممكن است عليه شهروندان اعمال شود و دولت كامرون بيش از حد از ان استفاده كرده است.

از سوس ديگر، بنابر استدلال ها و شواهد كافي، تمامي سلب تابعيت ها زماني اتفاق افتاده كه افراد مورد نظر خارج از كشور انگلستان اقامت داشته اند و با اين اقدام تمامي حقوق آنها پايمال شده و شخص مذكور هيچ شانسي براي دفاع خود نداشته است.

به بيان ديگر، وزارت كشور و سرويس هاي اطلاعاتي منتظر خروج فرد از انگلستان بوده اند و بعد از خروج، حكم سلب تابعيت را اعلام مي كردند يعني از قبل، براي صدرو و اجراي حكم برنامه ريزي شده است[17].تمامی افراد سلب تابعیت شده در انگلستان تا به حال
براي ديدن سايز بزرگتر روي عكس كليك كنيد


هشداري براي سازمان هاي حقوق بشر

با توجه به امار منتشر شده در كشور انگلستان و همچنين با توجه به ميزان تابعيت هاي دوگانه در اين كشور، به نظر مي رسد نسل دوم و سوم تابعيت هاي غير اصلي در انگليس همچون مهدي هاشي و محمد سكر كه تقريبا هزاران نفر را شامل مي شوند، در خطر سلب تابعيت توسط وزارت كشور انگلستان هستند و اين وزارتخانه با سو استفاده از قدرت خود و بدون پاسخگويي به دادگاه و مردم، مي تواند تابعيت هر شخص ولو اينكه در انگلستان هم متولد شده باشند را بدون هيچ سو سابقه و جرمي، ملغي اعلام كند.

سازمان هاي حقوق بشر مي بايست از دولت كامرون و حاكميت انگلستان بپرسند كه بر اساس كدامين حق، حقوق شهروندي افراد را از آنها سلب مي كنند.


منابع و مآخذ
وهابيون نژادپرست
2013/3/30 ساعت 15:45 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

عكسی كه در عربستان جنجال آفرید

انتشار عكسی از اقدام نژادپرستانه یك شهروند سعودی در نشاندن خدمتكار خود در كنار اسباب و لوازم در انتهای خودرو، با اعتراض و جنجال فراوانی همراه شد.

به گزارش فرهنگ نیوز،  شبكه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی در عربستان با انتشار عكسی از برخورد نژادپرستانه یك شهروند با خدمتكار آسیایی خود، جنجال جدیدی را به راه انداختند.


در این عكس، شهروند سعودی خدمتكار آسیایی خود را در كنار اسباب و لوازم در انتهای خودرو نشانده است.

سازمانهای مدافع حقوق بشر تا كنون بارها در گزارشهایی از برخوردهای خشونت آمیز و نژادپرستانه با اتباع خارجی در عربستان و نقض حقوق آنها، و بی احترامی به كارگران و به ویژه خدمتكاران زن انتقاد كرده اند.


اعلام هم‌بستگی فعالان حقوق بشر با اعتصاب غذای زندانیان گوانتانامو
2013/3/27 ساعت 15:12 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
اعلام هم‌بستگی فعالان حقوق بشر با اعتصاب غذای زندانیان گوانتانامو
تعدادی از فعالان حقوق بشر با بر تن کردن لباس‌های هم‌شکل زندانیان گوانتانامو، به ادامه فعالیت این زندان بدنام امریکا اعتراض کرده‌اند.
سه شنبه 6 فروردین 1392 | 17:09

فعالان حقوق بشر در سراسر جهان با هدف اعلام هم‌بستگی با زندانیان در حال اعتصاب زندان بدنام امریکا، گوانتانامو به اعتصاب غذای یک هفته‌ای اقدام کرده‌اند.


بر پایه یک گزارش منتشر شده در وب‌سایت راشیا تودی در روز دوشنبه (۵ فروردین) این اعلام هم‌بستگی که از سوی گروه حقوق بشری شهادت علیه شکنجه (Witness Against Torture) تدارک دیده شده است، از ۲۴ مارس (۴ فروردین) آغاز شده و مطابق برنامه تا ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) به پایان خواهد رسید.

این گروه حقوق بشری هم‌چنین تصریح کرده است که برخی از فعالان قرار است تا زمان تعطیلی کامل زندان گوانتانامو، هر جمعه روزه بگیرند.

گفته می‌شود، در طول این اعلام هم‌بستگی راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیزی نیز بر علیه وجود زندان خلیج گوانتانامو برپا خواهد شد.

گروه شهادت علیه شکنجه تاکید کرده است، «ما هفته آینده در شهرهای نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و دیگر شهرهای امریکا و دیگر نقاط جهان گردهم می‌آییم تا اعتراض خود را نسبت به اعمال شکنجه‌های وحشیانه و بازداشت‌های غیرقانونی ابراز کرده و عدالت را برای کسانی که در گوانتانامو هستند خواستار شویم.»

در همین ارتباط، اندی وردتینگتون، یک وکیل حقوق بشر به راشا تودی گفت، «کسانی از ما که از نزدیک با گوانتانامو سروکار داریم، با وجود عدالت آشکار در موقعیت ما، مخالف سهل‌انگاری و خصومت‌ورزی نیروهای قهریه هستیم. مردم نباید به دلیل سهل‌انگاری و یا کینه‌جویی به کناری گذاشته و نادیده گرفته شوند.»

در ۲۵ مارس (۵ فروردین) یکی از سخنگوی زندان گوانتانامو اعلام کرده بود که ۲۸ زندانی از اوایل هفته گذشته در اعتصاب به سر می‌برند.

وکلاي بيش از ده‌ها تن از زندانيان روز دوشنبه (۲۱ اسفند، ۱۱ مارس) اعلام کردند، اقدام ششم فوریه نگهبانان زندان در تجسس و توقیف لوازم شخصي زندانيان از جمله کتاب، سي‌دي، پتوهای آنان، این اعتراضات را رقم زده است.

چندين مدافع حقوق بشر نيز تاکنون مقابل کميسيون حقوق بشر بين قاره‌اي امريکاIACHR شهادت داده و ناکامي دولت امريکا را در برچيدن زندان مخوف و اردوگاه شکنجه گوانتانامو، به چالش کشيده‌اند.

آنان همچنين درباره تبعات روحي رواني جدي بازداشت بدون محدوديت و مرگ برخي از زندانيان گوانتانامو شهادت داده‌اند.

دولت امريکا ۱۶۶ مظنون را در اين زندان نگهداري مي‌کند. شمار بسياري از اين زندانيان در سال ۲۰۰۵ اعتصاب غذاي گسترده‌اي را آغاز کردند، اما تلاش آنان با اقدام نگهبانان زندان در اطعام اجباري آنان، ناکام ماند.


مردم نیویورک در اعتراض به قتل نوجوان امریکایی برای ششمین روز تظاهرات کردند
2013/3/18 ساعت 19:31 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

مردم نیویورک در اعتراض به قتل نوجوان امریکایی برای ششمین روز تظاهرات کردند
تصویری از پلیس ضد شورش نیویورک که گروهی از تظاهرکنندگان را در بروکلین محاصره کرده است. (سیزدهم مارس 2013)
دوشنبه 28 اسفند 1391 | 14:35

شهروندان خشمگین نیویورک در امریکا، در اعتراض به قتل نوجوان سیاه‎پوست امریکایی به دست نیروهای پلیس، برای ششمین شب متوالی در خیابان‎های منطقه بروکلین تظاهرات برگزار کرده‎اند.


تظاهرکنندگان خشمگین روز شنبه در یک مراسم شب نشینی با شمع‎های روشن در خیابان تجمع کرده و سپس در اعتراض به قتل کیمانی گری نوجوان ۱۶ ساله امریکایی به دست افسران اداره پلیس نیویورک، به سوی پاسگاه پلیس حرکت کردند.

کیمانی گری حدود یک هفته پیش به ضرب گلوله‎های افسران اداره پلیس نیویورک به قتل رسید.

بر اساس این گزارش، صدها مامور پلیس روز شنبه با حضور در خیابان‎ها، تدابیر امنیتی را به اجرا گذاشتند.

به گفته تظاهرکنندگان، حضور نیروهای پلیس به حدی بود که در فاصله هر تقاطع حداقل یک مامور پلیس به چشم می‎خورد.

افسران لباس شخصی اداره پلیس نیویورک در تاریخ نهم مارس کیمانی گری را در منطقه فلت باش شرقی در بروکلین به ضرب گلوله به قتل رسانده و مدعی شدند، پس از آن‎که مقتول اسلحه‎ای را به سوی آنان نشانه رفت اقدام به تیراندازی به سوی وی کردند.

این درحالی است که خانواده کیمانی ادعاهای مطرح شده از جانب پلیس را رد کرده و اعلام کردند که گری در حالی که غیرمسلح بوده به قتل رسیده است.

دوونته براون یکی از دوستان گری که در زمان وقوع حادثه همراه او بوده به خبرنگاران گفت: «در زمان حادثه گری فریاد می‎زد که تیراندازی نکنید من فرار نخواهم کرد ولی افسران پلیس به سوی وی شلیک کردند.»

بر اساس نتایج کالبد شکافی به دست آمده از جسد مقتول، ۷ گلوله به سوی کیمانی شلیک شده که از این میان ۳ گلوله به پشت او اصابت کرده است.

قتل کیمانی گری موجی از خشم و اعتراض را در جامعه امریکا به وجود آورده است.

در جریان درگیری‎های به وقوع پیوسته میان پلیس و معترضان در تظاهرات شنبه شب که تظاهرکنندگان با شمع‎های روشن در خیابان‎های بروکلین حاضر شده بودند، ۵۰ نفر به دست نیروهای پلیس دستگیر شدند.

خشم و انزجار عمومی از پلیس نیویورک به شدت افزایش یافته و شهروندان امریکایی با از دست دادن اعتماد خود به پلیس، نیروهای اداره پلیس نیویورک را به اعمال خشونت، تبعیض نژادی و هدف قرار دادن مغرضانه جوانان آفریقایی‎تبار امریکا، متهم کرده‎‌اند.


استثناگرایی محض: شکنجه گری امریکا با کمک متحدانش
2013/3/17 ساعت 13:55 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
استثناگرایی محض: شکنجه گری امریکا با کمک متحدانش
یکشنبه 27 اسفند 1391 | 12:12
دکتر ديلن مورفي
 
 

جای تعجب نیست که سازمان ملل و سازمان‌هایی مانند دیوان بین المللی دادگستری علیه امریکا و همدستان این کشور کاری از پیش نبرده‌اند. اینگونه به نظر می‌رسد که در دوران جنگ علیه ترور، هیچ قانون یا سازمانی قادر نیست که تجاوزگری امریکا را محدود کند."

«شکنجه هرگز قابل پذيرش نيست و ما افراد را به کشورهايي که شکنجه ميکنند، تسليم نميکنيم.» جرج. دبليو. بوش، رئيس جمهور امريکا، ۲۷ ژانويه ۲۰۰۵خالد المصري، شهروند آلماني ۳۱ دسامبر سال ۲۰۰۳ ميلادي به دست نيروهاي امنيتي مقدونيه ربوده شد. وي با يک فرد مظنون به عضویت در القاعده که نام مشابهي داشت، اشتباه گرفته شده بود. مقامات امنيتي مقدونيه به مدت ۲۳ روز المصري را زنداني و شکنجه کرده و سپس در فرودگاه اسکوپيه وي را تحويل سازمان اطلاعات مرکزي امريکا (سيا) دادند. المصري در فرودگاه اسکوپيه توسط مامورين سيا مورد ضرب و جرح و حتي شکنجه جنسي قرار گرفت.

ماموران سپس با خوراندن دارو به المصري وي را بيهوش کرده و به يک زندان مخفي سيا موسوم به «گودال نمک» در افغانستان انتقال داده و ماهها وي را در آن زندان شکنجه کردند. اين شکنجهها شامل کوبيدن وي به ديوار و ضرب و جرح مکرر او ميشد. المصري ۲۸ مي ۲۰۰۴ به يک پايگاه هوايي نظامي در آلباني انتقال داده و سپس آزاد شد. دادگاه حقوق بشر اروپا ۱۳ دسامبر ۲۰۱۲ طي حکمي اعلام کرد که مقدونيه حقوق انساني المصري را نقض کرده و همچنين سوء رفتار مقامات سيا با وي مشمول تعريف شکنجه ميشود.


دخالت يک مقام وابسته به ملکه انگليس در توزيع گوشت اسب
2013/3/14 ساعت 21:41 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

گاردين:
يک شرکت مرتبط با خانواده سلطنتي انگليس گوشت گاو چرخ کرده آلوده به يک شرکت توليد مواد غذايي که غذاي بخش هاي خدمات عمومي در انگليس را تامين مي کند، فروخته بود.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران ؛ به نوشته شماره امروز روزنامه گاردين در اينترنت:‌ يک شرکت تجاري تحت مالکيت خانواده لرد وستي سرپرست اسب هاي ملکه انگليس تاييد کرده است که گوشت گاو مخلوط با گوشت اسب به يکي از بزرگترين شرکتهاي خصوصي توليد مواد غذايي در اين کشور فروخته است.

اين عضو مجلس اعيان  از سال 1995 رئيس گروه غذايي وستي بوده است  و به گزارش پايگاه اينترنتي سلطنتي انگليس، سرپرست اسبهاي ملکه درواقع مامور عالي رتبه خاندان سلطنتي است که مسئول اصطبلهاي سلطنتي و کالسکه ها و اسبهاي ملکه است.

اين شرکت که از زمان تاسيس آن در سال 1897  تحت مالکيت خانواده وستي بوده است، گوشت گاو چرخ کرده و گوشت گاو حلال حاوي بيش از يک درصد گوشت اسب را  به شرکت غذايي سودکس فروخته است  که تامين کننده غذاي بخش هاي خدمات  عمومي از جمله نيروهاي مسلح،‌ مدارس، آسايشگاهها و زندانها است.

سودکس 22 فوريه اعلام کرد، در پي کشف DNA اسب در يکي از نمونه فرآورده هاي گوشتي آزمايش شده،  همه فرآورده هاي گوشتي منجمد را از اکثر مراکز فروش جمع آوري کرده است. اما اين شرکت از ذکر نام عرضه کننده فرآورده هاي گوشتي آلوده خودداري کرد. دولت انگليس نيز درخواست نمايندگان پارلمان را براي ذکر نام شرکت عرضه کننده نپذيرفت.

سايت بيزينس ويک؛ طي گزارشي درمورد منع مصرف گوشت اسب نوشت؛ در دوران باستان، مردم قاره سبز بدون توجه به اصول و قواعد شرعي و انساني، گوشت اسب را مانند ساير مواد موجود در آن زمان استفاده مي‌کردند، اما در قرن هشتم پاپ "گرگوري سوم" (Gregory III) خوردن گوشت اسب را از آيين بت پرستي نام برد و آن را مغاير با اصول شرعي و انساني برشمرد.

 ولي با اين وجود، در حال حاضر گوشت اسب همچنان در منوي رستوران‌هاي اروپا وجود دارد و مردم سالانه حدود 80 هزار تن، از اين گوشت شيرين مزه، ترد و کم چرب را مصرف مي‌کنند.

وجود داروي "فنيل بوتازون" در گوشت اسب

براساس گزارش ديلي ميل؛ با توجه به آزمايشات انجام شده بر روي گوشت اسب که توسط "اداره استاندارد غذاي انگليس" (FSA) صورت گرفت، مشخص شد که نوعي ماده دارويي در گوشت‌هاي صادراتي وجود داشت.

براساس اين گزارش، اسب‌هايي که در کشتارگاه ناشناسي در انگليس سلاخي شدند، طي آزمايشاتي مشخص شد که نوعي داروي ضد التهاب به نام "فنيل بوتازون" (Phenylbutazone) در گوشت آنها وجود داشت؛ اما نکته قابل توجه اين است که نتايج آزمايشات زماني منتشر شد که مقادير زيادي از گوشت‌هاي بسته بندي شده به سراسر اروپا صادر شد و مردم زيادي در رستوران‌ها و مدارس آنها را تناول کردند.

فنيل بوتازون دارويي است که براي درمان بيماري حيوانات از آن استفاده مي شود، بنابراين مي‌توان اين نتيجه را گرفت که اسب‌ها دچار نوعي بيماري بودند که اين دارو براي درمان آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

"ماري کريف" (Mary Creagh) سخنگوي حزب کارگر و يکي از نمايندگان مجلس انگليس، که از ابتدا در بطن ماجرا حضور داشت، در اين باره گفت: انتظار مي‌رود که در هفته‌هاي آتي ابعاد تازه و گسترده‌تري از اين رسوايي افشا شود.

رسوايي فروش گوشت اسب بجاي گوشت گاو

به گزارش ديلي ميل؛ علاوه بر وجود ماده ذکر شده در گوشت اسب، رسوايي ديگري نيز در اين قضيه وجود دارد؛ اينکه در غذاي آماده برخي شرکت‌ها که بر روي آنها ليبل "گوشت گاو" (beef) قرار داشت، پس از پخت و مصرف اين گوشت‌ها مشخص شد که طعم آنها مثل سابق نبود.

بنابراين پس از آزمايشاتي که بر روي اين محصولات صورت گرفت، مشخص شد درصد کمي از "دي ان اي" (DNA) گوشت اسب در آنها وجود دارد که حتي به گزارش سايت "گاکر" (gawker) در برخي  موارد، اين ميزان به صد در صد هم رسيد.

مهم‌ترين شرکت متهم شده در اين ماجرا، شرکت محصولات غذايي "نستله" (Nestle ) فرانسه است. شرکت نستله که بزرگترين شرکت توليد کننده مواد غذايي و کشاورزي جهان به شمار مي آيد طي بيانيه اي اعلام کرد با توجه به جنجالي که بر سر استفاده از گوشت اسب به جاي گوشت گاو در اروپا در گرفته است مواد غذايي نستله آزمايش شده اند که در دو دسته از غذاها دي ان اي اسب پيدا شده است.

نستله تاکيد کرد علاوه بر اين دو غذا، يک نوع خوراک لازانياي آماده را که براي صنايع غذايي فرانسه توليد مي‌شد به علت پيدا شدن اثر گوشت اسب در آن از بازار خارج خواهد کرد.

"دافيد را-ريز" (Dafydd Raw-Rees) ، صاحب کارخانه فرآوري گوشت "فارمباکس ميتس" (Farmbox Meats) در "ولز" (Wales) که پس از انتشار اين موضوع، کارخانه وي بسته شد، يکي از مهم‌ترين عناصر در رسوايي استفاده از گوشت اسب است.

دافيد را-ريز، که در خانواده‌اي مرفه به دنيا آمده، فردي بسيار ثروتمند است که همه او را در روستاي شهر "آبريستويت" (Aberystwyth)در ولز به خوبي مي‌شناسند.

وي به اين دليل متهم شده که گوشت اسب را از کشتارگاه خريداري کرده و پس از ترکيب با گوشت گاو، آن را در بسته بندي که صرفا مخصوص گوشت گاو بوده، فروخته است.

با اين وجود، را-ريز هرگونه اتهامي را رد کرد و کارخانه وي با وجود حکم ادراه استاندارد غذا، پس از وقفه‌اي کوتاه به طور عجيبي مجددا باز شد، که به عقيده برخي‌ها احتمالا نفوذ ثروت وي عامل آن بوده است. وي همچنين در صحبت‌هايش ادعا کرد که محصولات کارخانه او به بلژيک صادر شده و در انگليس و کشورهاي همسايه وجود ندارد.

يکي ديگر از متهمان کليدي اين پروند شخصي به نام "جان فيسن" (Jan Fasen) است، که بنابر گزارشات، او هم ليبل "گوشت خالص گاو" را بر روي بسته‌هايي از برگر و لازانيا زده بود که درصدي از گوشت اسب هم در آنها وجود داشت.

اما جان فيسن ادعا مي‌کند، گوشت‌هاي خريداري شده از کشور روماني (کشتارگاه‌هاي روماني از متهمان اصلي هستند که بواسطه فروشگاه‌ها گوشت ناخالص را عرضه کردند) ، به درستي ليبل گذاري شدند و به هچ وجه اين رسوايي را نپذيرفت.

يکي از مشتريان دائم و ثابت اين تاجر، شرکت فرانسوي "اسپانگهيرو" (Spanghero) است که غذاهاي آماده تقلبي را به شرکت "فاينداس" (Findus) در انگليس فروخته است.

اين درحالي است که فيسن در ژانويه سال گذشته نيز، گوشت اسب را به عنوان گوشت "حلال" به بازار عرضه کرد. براساس گزارشات مستند، وي تاکنون حدود 3.5 ميليون پوند کلاهبرداري کرده است.

    

از وقتي ماجراي واردات گوشت اسب  در اروپا مطرح شد، فروش گوشت و مواد غذايي منجمد حاوي گوشت و فرآورده هاي آن، در انگليس بيست درصد و در فرانسه پنج درصد کاهش يافته است.

هنوز معلوم نيست ماجراي توزيع گوشت اسب در اروپا به صنايع گوشتي چقدر آسيب وارد کرده اما روشن است که اين ماجرا به نفع قصابي‌ها و فروشگاه‌ها تمام شده است.


در جدول زير اسامي ساير شرکت‌هاي متخلف ذکر شده است:

یک انسان 90 دلار
2013/3/14 ساعت 16:7 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

برده داری مدرن: یک انسان 90 دلار


شفقنا – بهت‌آور است که امروز انسان‌ها بیش از هر زمان دیگری در تاریخ بشریت در بردگی به سر می‌برند. با این وجود، فعالان مدنی علیه برده‌داری این گمان را دارند که جهان در شرف رسیدن به نقطه عطفی در این زمینه است: برده‌داری شاید تا ۳۰ سال دیگر ریشه‌کن شود.

شمار انسان‌هایی که در عصر حاضر در بردگی به سر می‌برند ۲۷ میلیون نفر تخمین زده می‌شود؛ بیش از دو برابر تعداد افرادی که گمان می‌رود در عصر تجارت برده‌داری از آفریقا و از مسیر اقیانوس اطلس به آمریکا منتقل شده‌اند.

بررسی سوابق کشتی‌ها این امکان را فراهم می‌کند که شمار بردگانی را که از آفریقا به آمریکا و حوزه دریای کارائیب منتقل شده‌اند از قرن شانزدهم میلادی تا زمان ممنوعیت برده‌داری در سال ۱۸۰۷ میلادی برآورد کرد. این تعداد حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است.

رقم امروزی ۲۷ میلیون نفر را کوین بلز، پژوهشگر سازمان "برده‌ها را آزاد کنید" ‌اعلام کرده است. او این رقم قابل توجه را نتیجه رشد سریع جمعیت،‌ فقر و فساد دولتی می‌داند.

"تعداد قربانیان برده‌داری در آمریکا بیش از قربانیان قتل است"

کوین بلز از سازمان "برده‌ها را آزاد کنید"

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که برده‌داری چیزی تاریخی و مربوط به گذشته است،‌ اما برده‌داری به شکل‌های گوناگون و در همه قاره‌ها وجود دارد؛ از قاچاق بردگان جنسی و کارگر گرفته تا اسارت به خاطر بدهی‌ و افرادی که پس از دریافت وام‌هایی کوچک، مجبور به کار اجباری دائمی برای وام‌دهنده هستند.

بن اسکینر، پژوهشگر و روزنامه‌نگار که برای تهیه مستندهایی درباره موارد برده‌داری به مناطق مختلفی از جهان سفر کرده است، می‌گوید :"من اغلب در فکر کارگر معدنی هستم که در شمال هند بردگی می‌کرد."

"من توانستم شب پیشش بروم و با او مصاحبه کنم. از او پرسیدم که چرا تاکنون فرار نکرده است. تنها دلیلش این بود که از خشونت فوق‌العاده پیمانکار معدن که به او وامی ناچیز داده بود، می‌ترسید. در دنیای او،‌ پیمانکار خدا بود. او نه تنها زندگی می‌بخشید، بلکه روزی‌دهنده هم بود. وقتی ما دلیل دوام پدیده برده‌داری را بررسی می‌کنیم، باید شکسته شدن این چرخه‌های وابستگی را هم در نظر بگیریم."

اسکینر می‌گوید که بسیاری از بردگانی که با آنها در هند آشنا شد، هیچ شناختی از زندگی آزاد نداشتند و از حقوق بنیادی و اولیه خود آگاه نبودند.

بیلز می‌‌گوید: کشورهای در حال توسعه بیشترین تعداد برده‌های کارگر را دارند، هرچند حتی کشورهای توسعه‌یافته نیز با وجود داشتن قوانین قوی در زمینه حقوق بشر نمی‌توانند مجریان قانون را برای حل کامل این مشکل به کار بگیرند.

او می‌گوید: "کارگران مهاجر قادر به پرداخت بدهی خود به قاچاقیان انسان نیستند. مردی را با وعده داشتن شغل اغوا کرده‌اند،‌ مدارکش را گرفته‌اند و او مجبور شده است در یک آشپزخانه مشغول به کاری شود که هیچوقت پایانی نداشت یا دختر نوجوان کتک‌خورده‌ای که الان در خیابان مجبور به تن‌فروشی شده است، شرایط مشابهی دارد."

بیلز می‌گوید: دولت آمریکا میلیاردها دلار صرف مبارزه با جنایات می‌کند، ولی تنها قسمت کوچکی از این بودجه صرف مبارزه با برده‌داری می‌شود، در حالی که می‌دانیم تعداد موارد برده‌داری در آمریکا بسیار بیش از موارد جنایت است.

در اروپا نیز قربانیان برده‌داری همیشه نمی‌توانند به قانونی که برای حمایت از آنها تصویب شده است، تکیه کنند. موسسه خیریه مبارزه با قاچاق انسان، در یک مورد مانع قاچاق شد و دخترکی را که نجات داده بود، به مجارستان بازگرداند. اما به محض آن که او به جایی بازگشت که قرار بود امن باشد،‌ در همانجا مورد تجاوز قرار گرفت و به قاچاقچیان بازگردانده شد.

سازمان بین‌المللی کار اعلام کرده است که ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سراسر جهان مجبور به کار اجباری هستند، اما "کارگران بدهی" ‌در این آمار در نظر گرفته نشده‌اند. این کارگران، کسانی هستند که به دلیل بدهی خود یا خانواده‌هایشان ناگزیر به کار اجباری شده‌اند و عملا به بردگی گرفته شده‌اند.

با این وجود، سازمان بین‌المللی کار معتقد است که می‌تواند برده‌داری را به طور کامل ریشه‌کن کرد.

بئاته آندراس، از مسئولان این سازمان جهانی اعتقاد دارد که در ده سال گذشته این حرکت شتاب گرفته است. او به جنبش رو به رشد و فعالیت‌هایی که در برخی کشورها برای مبارزه با برده‌داری انجام می‌شود، اشاره می‌کند.

او این مبارزه را با فعالیت‌هایی مقایسه می‌کند که سال‌ها قبل برای مقابله با ایدز انجام شدند. آن فعالیت‌ها هم چندین سال طول کشید تا حرکت و تعهد لازم برای مقابله با ایدز همه‌گیر شود.

در حال حاضر برده‌داری در تمام کشورهای جهان ممنوع است.

آندراس می‌گوید: "ما هنوز به نقطه عطف نرسیده‌ایم،‌ اما در شرایط کنونی نیز دور زدن قوانین ضدکار اجباری برای کشورها و شرکت‌ها سخت‌تر شده است."

او اضافه می‌کند: "دلایلی برای خوش‌بینی وجود دارد و ما در سال‌های اخیر شاهد تغییری سریع در قوانین و ایجاد مقررات بهتر بوده‌ایم."

او می‌گوید: "نشانه‌‌های روشنی وجود دارد که آگاهی مسئولان شرکت‌ها بیشتر می‌شود و دولت‌های بیشتری در این مسیر حرکت می‌کنند. اگر ما به اندازه کافی رهبرانی آماده حرکت داشته باشیم،‌ می‌شود گفت که برده‌داری در حال ریشه‌کن شدن است."

بلز می‌گوید: زمانی بود که دستگاه‌های مجری قانون می‌دانستند که چگونه باید با یک کامیون پر از موادمخدر برخورد کنند، اما روش‌های روشنی برای شیوه حل و فصل مسائل مربوط به یک کامیون پر از انسان وجود نداشت.

او می‌گوید که این وضع عوض شده است.

در قطعنامه‌ای که سازمان ملل متحد علیه قاچاق انسان صادر کرده است، سه عامل پیشگیری،‌ حفاظت و پیشگیری مورد توجه بوده است.

 

فعالیت گروه "قاچاق را متوقف کنید" که در زمینه مقابله با قاچاق انسان فعال است، بر پیشگیری‌ متمرکز است. به طور مثال آنها در قرقیزستان با کودکان خیابانی کار می‌کنند و به آنها می‌آموزند تا علائم هشداردهنده را بشناسند و بتوانند از این که به گدایی و سرقت در خیابان‌ها مجبور شوند، جان سالم به در ببرند.

تحریم محصولاتی که با کار اجباری و برده‌داری کارگران تولید شده‌اند هم نقش مهمی در پیشگیری دارد. شماری از فروشندگان عمده پنبه در ازبکستان،‌ خرید پنبه‌هایی را که حاصل کار اجباری کارگران بوده است، متوقف کرده‌اند و سال میلادی گذشته هم پارلمان اروپا یک قرارداد تجاری با ازبکستان را به دلیل استفاده از کودکان کار در روند تولید محصولات رد کرد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی، طرحی ملی در برزیل به اجرا درآمد که در چارچوب آن و با تغییر مقررات و قوانین مربوط به بازرسی کار،‌ هزاران کارگری که به بردگی گرفته شده بودند، آزاد شدند. براساس این طرح، اگر مشخص شود که کارفرمایان از کارگران برده استفاده می‌کنند،‌ اسامی‌شان در "فهرست کثیف" رسمی قرار می‌گیرد. تاکنون اسامی ۳۰۰ شرکت و فرد در این فهرست ثبت شده است.

سازمان بین‌المللی کار هم در تلاش است تا برای تشخیص "نشانه‌های نامرئی" کار اجباری، به کشورهای دیگر کمک کند.

بلیز می‌گوید: اینها برخی عواملی هستند که برده‌داری را به "‌مشکلی قابل حل برای نسل ما" در ۲۵ تا ۳۰ سال آینده تبدیل می‌کنند.

او اضافه می‌کند: بهترین برآوردها نشان می‌دهد که برده‌داری هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی تحمیل می‌کند. این مبلغ به تنهایی رقم هنگفتی است، اما تنها بخش کوچکی از اقتصاد جهانی را شامل می‌شود. ۲۷ میلیون نفر هم عدد بزرگی‌ است،‌ اما در عین حال، تنها بخش کوچکی از جمعیت جهان در بردگی به سر می‌برد.

او می‌گوید: "برده‌داری در آستانه انقراض است و برای ریشه‌کن کردن آن تنها به یک همت عالی نیاز داریم. به طور حتم نیازمند همکاری دولت‌هایی هستیم که باید دست به دست هم دهند و قوانین خود را به اجرا در بیاورند. این کار، شدنی است."

 

زندگی یک انسان چه قدر ارزش دارد؟

 • براساس اعلام سازمان "برد‌ه‌ها را آزاد کنید"‌ امروزه متوسط قیمت یک برده ۹۰ دلار است
 • محاسبات این سازمان نشان می‌دهد که هزینه‌ای بالغ بر یازده میلیارد دلار در مدت ۲۵ تا ۳۰ سال آینده لازم است تا همه افرادی را که به بردگی گرفته شده‌اند، از چنگال بردگی بیرون کشید و آنها را در مقابل آن مصون کرد
 • در سال ۱۸۵۰ میلادی، یک برده معادل ۴۰ هزار دلار امروزی ارزش داشت
 • در قرن هجدهم میلادی، دستبندهای فلزی به نام مانیلا به آفریقای غربی برده شد. از این دستبندها در داد و ستد بردگان استفاده می‌شد

 

برده‌داری در امپراتوری بریتانیا

 • دکتر ریچارد هازی از مرکز جهانی مطالعات برده‌داری در دانشگاه لیورپول می‌گوید که امپراتوری بریتانیا برده‌داری را در سال ۱۸۳۳ میلادی غیرقانونی اعلام کرد، اما برده‌داری هرگز واقعا از بین نرفت و دوباره به شکل‌های مختلف مثل کار کودکان ظاهر شد
 • در اوایل سال ۱۸۴۰ میلادی بریتانیا اعلام کرد که برده‌داری در هند به عنوان بخشی از "مهرورزی" بریتانیایی متوقف شده است،‌ اما آنچه در واقع اتفاق افتاد،‌ این بود که تعاریف تغییر کردند و افراد به جای برده،‌ کارگر و خدمتکار نامیده شدند

."

برده‌داری در تاریخ

 • همه بردگان، آفریقایی‌تبار نبودند. برده‌داری در میان برخی گروه‌های بومی آمریکا و کشورهای آسیایی وجود داشته است و اروپایی‌ها در یک دوره تاریخی توسط امپراتوری عثمانی به بردگی گرفته شده‌اند
 • در یک دوره تاریخی، کشاورزان روسی در شرایطی شبیه برده‌داری به سر می‌بردند. در زمان اعطای برابری در سال ۱۸۶۱ میلادی، ۲۲ میلیون کشاورز بدون زمین در آن کشور بودند

برده‌داری در جای جای جهان قدیم وجود داشت و یونانیان، رومی‌ها و مصری‌ها همگی برده داشتند

Source: BBC

WWW.SHAFAQNA.COM


فرانسه مهدآزادی وحقوق بشر+عکس
2013/3/7 ساعت 12:19 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
نگاهی به کارنامه فرانسه در حقوق بشر
مسلمانان بیش از 7 درصد جمعیت فرانسه را به خود اختصاص داده اند
 اما فقط 8 مسجد
در کل فرانسه و فقط یک دانشکده اسلامی دارند
و کودکان و نوجوانان آنان فقط قادرند در 8 مدرسه اسلامی که به صورت خصوصی اداره می شود تحصیل کنند

اما یهودیان فرانسه که کمتر از 1 درصد کل جمعیت این کشور است 280 کنیسه دارند.
به گزارش صراط،عملکرد ضعیف و گاه متناقض سازمان ملل در حوزه های مختلف بالاخص در کمیسیون حقوق بشر که موجب تقلیل روزافزون شان و جایگاه آن کمیسیون در منظر بین المللی گشته موجب شد تا این کمیسیون درسال2006 میلادی منحل و متعاقب آن در سوم آوریل همان سال شورای حقوق بشر با سازوکاری اصلاح شده در جهت بسط Human rights  (بشر راست) در جهان تحت سلطه و تبعیض ابرقدرت های جهانی اقدام نماید.
1-آزادی مذاهب و اقوام در فرانسه:
به استناد ماده شماره 10 اعلامیه جهانی حقوق بشر محدود نمودن پیروان مذاهب و ادیان غیرقانونی اعلام شده و همه ی دولت ها موظف به ایجاد شرایط و بستر مناسب جهت فعالیت و برگزاری مناسک مذهبی پیروان ادیان هستند و تنها استثنایی که در این ماده قید شده است زمانی مصداق می یابد که آزادی اجرای مناسک ادیان موجبات برهم خوردن آرامش جامعه گردد؛
اما طی سالهای گذشته مکرر شاهد بوده ایم که دولت فرانسه با دستاویز قرار دادن این تبصره حق انتخاب و اختیار دختران و زنان مسلمان را که به استناد دین و شریعت اسلام به داشتن پوششی عفیفانه در جامعه دعوت شده اند را از آنها سلب کرده و از این طریق راه آنان را برای تحصیل، اشتغال و حضور اجتماعی که حق مسلم هر شهروند در جامعه یی ظاهراً دموکراتیک است ناهموار می سازد،

دولت فرانسه همواره با این ادعا که این محرومیت فقط در مورد روبنده بوده و در مورد حجاب ساده دختران در دوره تحصیلات راهنمایی وجود دارد سعی در تبرئه خود از این رفتار غیرانسانی نموده است، موضوعی که به راحتی و به استناد محدودیت های مسلم قانونی نظیر عدم صدور گذرنامه، گواهی نامه، کارت شناسایی و ... در صورت محجبه بودن زنان و برخوردهای غیرانسانی و شنیع با آزادی آمد و شد ایشان در جامعه نقض شده و سیمای فریبنده این کشور را برابر دیدگان انسان های آزاده مخدوش نموده و واقعیت درهم تنیده با دروغ و خدعه فرانسه را شفاف و بی پرده بیان می کند.

 
چهره ای که در پس ظاهر بشر دوستانه خود عناد علنی با دین و مذهب را معلوم می گرداند، زیرا آمارها گواه این ادعاست که بیش از 75 درصد شهروندان فرانسه مردمانی خداپرست، مذهبی و پیرو ادیان توحیدی هستند. به همین دلیل این حق برای جامعه فرانسه محفوظ است که حقوق اکثریت جامعه که خواستار آزادی مذهبی هستند به رسمیت شناخته شود در حالی که بسیاری از قوانین موجود در مقام نقض جدی یک حکم مسلم دینی است، موارد متعددی همچون وادادگی روزافزون دولت به مقوله اتانازی، هم جنس بازی، آزادی فحشا و ... و یا شرایط را برای عمل به واجبات مذاهب دشوار می سازد از همین رو می توان گفت قوانین موجود، زندگی شهروندان موحد در فرانسه را تحت فشارهای مختلف قرار می دهد، فشارهایی که بیش از همه شهروندان مسلمان را آزار می دهد.

 

     

2-حقوق زنان در فرانسه:
ب آخرین آمارها موید بیکاری 13 درصدی زنان هستند، آماری که درواقع نگران کننده تر نیز خواهد شد اگر بدانیم دولت زنان روسپی را جز شاغلین به حساب آورده و از آنان مالیات دریافت می کند و البته به  رغم کذا بیفزایید این موضوع را که امروزه اکثریت زنان فرانسه علاقه ای به کار بیرون از منزل ندارند اما برای گذران یومیه خویش ناگزیر از تن دادن به مشاغل پست هستند،

امروزه 47 درصد کل زنان برای تامین حداقل های یک زندگی ساده و امرار معاش قوتی لایموت ناچار به کار بیرون از منزل آن هم در مشاغل خدماتی هستند. این آمارها مبین کاهش حمایت های مالی و رفاهی دولت از زنان است که آنها را مجبور به تن دادن به مشاغلی سخت می سازد؛ مشاغلی که شان و جایگاه اجتماعی پستی دارند زیرا امروزه بیشتر این شاغلین در رده های بسیار پایین ادرات کار می کنند، طی چندسال اخیر فقط 10 درصد زنان در پست های قابل قبول قرار دارند و بیش از 85 درصد آنان در مشاغل پاره وقت کار می کنند و همین موضوع موجبات عدم امنیت شغلی در ایشان می گردد.

 
 امروزه فقط 12درصد زنان در سیاست حضور دارند، در مجلس سنا فقط 6/9 درصد،  در شهرداری ها 8 درصد و در میان 109 استان فقط 5 بانوی استاندار و از میان 150 سفیر فقط 11 زن سفیر وجود دارد و این رقم با استانداردهای جهانی که فرانسه در کنار سایر دولت های ابرقدرت همچون چوب بر سر جامعه جهانی می زنند فاصله دارد.

 
یکی دیگر از مواردی که چهره متناقض فرانسه را علنی نموده و تضاد قانون گذاران این کشور را با جایگاه فطری و انسانی زنان مشهود می گرداند قوانین سخت نظام اشتغال در این کشور برای زنان متاهل است؛ به طور مثال قوانین فرانسه در سالهای اخیر موجب اعمال فشار بر زنان و پرهیز از فرزندآوری آنان شده است به گونه ای که یک زن در اولین زایمان خود که به علت عدم تجربه و توان حمایت از فرزند، وی را بسیار آسیب پذیر می سازد فقط 16 هفته اجازه مرخصی دارد.
 
 در سال 2011 بیشترین آمارها از آسیب و خشونت علیه زنان در اتحادیه اروپا علیه این کشور ثبت شده است، در هر 3 روز یک زن در اثر خشونت به ویژه خشونت خانگی می میرد

 و از هر 10 زن یک نفر مورد آزار و خشونت جنسی قرار می گیرد

و از هر 5 زن یک نفر در محیط جامعه مورد خشونت های مختلف اعم از فیزیکی و جنسی قرار می گیرد،

 خشونت علیه زنان در جامعه هم جنس بازان 2 برابر جامعه عادی است و این نشان دهنده نقش مهارکننده مذهب در وقوع جرائم در جامعه است لذا دولت فرانسه برای برون رفت از بحران کنونی ناگزیر از رسمیت بخشیدن به آزادی بیان و آزادی مذهب در این کشور است.


بیش از سه چهارم مردم در این کشور سالهای پایانی عمر خود را در بیمارستان و مراکز نگهداری شهرداری ها می گذارنند و این نشانگر فروپاشی نظام خانواده و اضمحلال محبت و مودت اجتماعی است که از طریق خانواده به نسل های آتی منتقل می گردد.
 
، قریب به 90 درصد زنانی که در فرانسه برای امرار معاش مجبور به تن فروشی می شوند را زنان خارجی تشکیل دهند که اکثریت آنان مهاجران اهل کلمبیا، چین اکوادور، نیجیریه، برزیل و رومانی هستند و بدلیل سود بالای این عمل مذموم و شنیع برای دولت ها که بسترساز خشونت جنسی علیه زنان می شود، متاسفانه برخورد جدی با آن صورت نمی پذیرد ،  و علیرغم اینکه از سال 1946 با تعطیلی خانه های فحشا در فرانسه ظاهراً با این عمل مخالفت شده است اما بدلیل وجود نظام دریافت مالیات از زنان روسپی در قانون فرانسه و منفعت اقتصادی بالا معادل 150هزار یورو، هیچگونه برنامه ریزی برای جلوگیری از این اهانت مستمر به مقام شامخ زنان صورت نگرفته و عملاً تناقض رفتار و قانون در فرانسه را بیش از هرجایی مشهود و عینی می سازد.
 
3-نژادپرستی در فرانسه:
و در سال 2011 ،150-200 نفر از این افراد در محلی در حومه پاریس که سالیان سال در آن ساکن بودند اخراج شدند و یا با وجود اینکه بیشتر مهاجرین در فرانسه اعراب هستند متاسفانه میزان خشونت نژادپرستانه علیه این شهروندان در سالهای اخیر بعلت ریاضت اقتصادی بسیار زیاد (68 درصد) شده است.

     
رجحان رنگ پوست و حتی تفاوت در مذهب که ریشه در نژادپرستی سازمان های فرانسوی دارد موجب بیکاری بسیاری از مهاجرین(نرخ بیکاری مهاجرین غیراروپایی 18 درصد و بیکاری فرانسویان 5 درصد) در این کشور شده است و یک شهروند مهاجر 20 درصد کمتر از یک فرانسوی امکان یافت شغل دارد از همین روی رفاه اجتماعی در این جامعه را تقلیل داده است.

بیشترین فشار ناشی از نژادپرستی در فرانسه که موجبات بیکاری و تبعات اقتصادی شده، تاکنون جامعه سیاهپوستان و زنان را تحت تاثیر قرار داده است و امکان زندگی آرام را از این شهروندان بی دفاع سلب می کند.

اخیرا در رسانه های دولتی فرانسه از تعابیر خشونت آمیز و تحقیرآمیز علیه مهاجرین عرب استفاده می شود و حتی از لفظ اراذل و اوباش به کرات برای آنها استفاده می گردد.

 
4-حقوق زندانیان در فرانسه:
در دو سال اخیر  تعداد زندانیان در این کشور به صورت غیرقابل قبولی افزایش یافته

مکان هایی با مساحت یک متر در دو متر که تخت زندانی و توالت وی در آن گذارده می شود بدون حتی یک دریچه کوچک برای تهویه هوای نامطبوع، و این موضوع نشانگر عدم آزادی بیان شهروندان و امنیتی شدن کشور فرانسه است.


5-رفاه شهروندان در فرانسه:
 از هر 50 مرگ در فرانسه یکی به علت خودکشی است

و شیوع روزافزون خودکشی در میان مردان 45 تا 54 ساله گواه این ادعاست که این افراد نه به سبب بحران های عاطفی که گاه مهمترین علت خودکشی در جهان است بلکه به سبب فشارها و خفقان حاکم بر جامعه فرانسه به چنین تصمیمی روی می آورند،


 
6-حقوق بشر و ارتش فرانسه:

 آمارها گواه این ادعاست که سومین بودجه ارتش جهان، در فرانسه صرف می شود تا این کشور را در فعالیت های مداخله جویانه در جهان و تداوم سیاست های استعماری گذشته یاری کند.


 
 آیا حضور پررنگ ارتش فرانسه در کشورهایی چون سنگال، عاج، چاد، گابو، جیبوتی،ابوظبی و اخیرا مالی توجیهی جز جنگ و آتش افروزی و نقض حقوق مردم این کشورها که جان و مال و هستی شان در طمع ورزی سیاستمداران دیکتاتور فرانسوی فنا می شود دارد؟

آیا حضور فرانسه در آفریقای میانه دلیلی جز چپاول ثروت های ملت هایی فقیر و محرومی که کودکانشان بعلت فقر غذایی می میرند دارد؟

 
در حال حاضر 40000 نفر نیروی نظامی در افغانستان
3800 نفر در لیبی
1300 نفر در لبنان
3000 نفر در آلمان
 2900 نفر در جیبوتی
 1200 نفر در سنگال
 1200 نفر در سنگاپور حضور دارند


 
7-فرانسه و تروریسم بین الملل:به طور مثال در چند سال اخیر و به ویژه بعد از اخراج گروهک تروریستی مجاهدین خلق از عراق و اردوگاه اشرف در این کشور رسماً اسکان داده شدند اگرچه پیش تر نیز در این کشور حضوری پررنگ داشتند اما فرانسه پس از اخراج این جانیان آغوش خود را گرم تر از گذشته برایشان گشود، در حالیکه بر هیچ فرد و گروهی پوشیده نیست که این گروه هزاران نفر از شهروندان بی دفاع خود اعم از زنان و کودکان را کشته و بسیاری از نخبگان جامعه را ترور کرده اند.

 
بزرگترین شرمساری برای دولت فرانسه این خواهد بود که به رهبر گروهک تروریستی مجاهدین خلق مریم رجوی این اجازه را می دهد که در مجلس کشور حاضر شود در حالی که مجلس هر کشور مکانی مقدس برای تصمیم گیری در جهت رفاه شهروندان آن جامعه است و نباید به حضور جنایت کاران بین المللی نظیر رجوی که فرمان قتل و ترور بسیاری از مردم بی گناه را در عراق و ایران صادر کرده است آلوده شود.


منبع: مشرق


کشته شدن یک زندانی آمریکایی بدست پلیس+عکس
2013/2/28 ساعت 11:58 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

کشته شدن یک زندانی آمریکایی بدست پلیس+عکس

یک مرد اهل «نیویورک» در بازداشت پلیس آمریکا با سلاح شوک الکتریکی مورد حمله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

یه گزارش  شبکه «راشاتودی»، خانواده یک مرد اهل «نیویورک» که با سلاح شوک الکتریکی در بازداشت پلیس آمریکا جان خود را از دست داده بود، درخواست پیگیری این ماجرا را مطرح کردند و تأکید کردند که این فرد توسط پلیس کشته شده است.

«متکاف»، مرد نیویورکی ۳۵ ساله، در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، بر اثر یک حمله قلبی در هنگامی که در بازداشت پلیس بود، جان خود را از دست داد.

 


بر اساس این گزارش، متکاف در زمان مرگ در بازداشت پلیس بود زیرا چند روز قبل از وقوع این رخداد، توسط افسر پلیس دستگیر شده بود.

مأموران پلیس آمریکا پس از دریافت یک تماس در زمینه گزارش سرقت، در محل حاضر شدند و در حین بازجویی، با استفاده از یک سلاح شوک الکتریکی به متکاف ضربه وارد کردند و پس از آنکه به این مرد اهل نیویورک حمله قلبی دست داد، او را به بیمارستان منتقل کردند.

این گزارش می‌افزاید که این فرد با وجود آنکه دچار حمله قلبی شده بود، مجدداً‌ به بازداشتگاه منتقل شد و پلیس می‌گوید که او رفتارهای غیرمتعادلی از خود نشان داد.

افسر پلیس آمریکا در خصوص این زندانی اینطور می‌گوید: او به سمت افسران پلیس خون از دهانش پرتاب می‌کرد. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که او با یک چنگال به خودش آسیب وارد کرده بود و سرش را به میله‌های جلوی سلول خود می‌کوبید تا خونی شده و بتواند به سمت افسران پلیس خون تف کند.

با اینحال خانواده این زندانی ادعاهای پلیس آمریکا را رد کرده‌اند و تأکید دارند که پلیس به آنها دروغ می‌گوید و متکاف را کشته‌اند.

یکی از اعضای خانواده او اینطور می‌گوید: ایده شخصی من این است است که او به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. هیچ توضیح دیگری وجود ندارد. هیچ توجیه منطقی برای این امر وجود ندارد.


در انگلیس در هر 20 دقیقه یک کودک مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد
2013/2/20 ساعت 0:53 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

لذت آنگلوساکسونی کودک‌آزاری؛
در انگلیس در هر 20 دقیقه یک کودک مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد. به‌رغم سخنان شدیداللحن پلیس و مقامات دولتی انگلیس در مورد رسوایی‌های تجاوز به کودکان، در عمل کار خاصی براي جلوگیری انجام نمی‌شود زیرا که سیاستمداران بلندپایه، خود از متهمان بسیاری از پرونده‌های کودک‌آزاری جنسی در انگلیس هستند! برای آشنایی به پشت صحنه کثیف حاکم بر امپراطوری علیا حضرت ملکه (انگلستان) با گزارش ویژه مشرق همراه شوید.
گروه گزارش ویژه مشرق؛ نگاهی به آمارها نشان می دهد که در میان کشورهای اروپایی انگلیسی ها لذت فراوانی از  کودک آزاری جنسی (pedophilia) احساس می کنند و از سوی دیگر نبود مجازات مناسبی برای این عمل نیز باعث شده است که تعداد کودک آزاران جنسی در انگلیس شدیدا افزایش یابد.
در سال 2003 سازمان ملل گزارشی منتشر کرد که نشان می ‌داد این عمل غیر انسانی سالانه موجب مرگ بیش از 100 کودک در انگلیس می شود که یقینا طی سال های گذشته تعداد این قربانیان افزایش یافته است.

بر اساس گزارش هایی که بعد از 2003 منتشر شده است؛ شمار افرادی که به کودکان و نوجوانان زیر 16 سال تجاوز جنسی کرده‌اند از یک هزار و 363 نفر در 2005 به 2 هزار و 135 نفر در سال 2010 افزایش یافته بود. این رشد در حدی است که اخیرا جامعه ملی ممانعت از ستم بر کودکان (NSPCC) اعلام کرده است که در انگلیس در هر 20 دقیقه یک کودک مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرد. علی رغم سخنان شدیداللحن پلیس و مقامات دولتی انگلیس در مورد رسوایی های جنسی به خصوص تجاوز به کودکان، در عمل کار خاصی برای جلوگیری از این اعمال شنیع انجام نمی شود و درشت گویی های آن ها بیشتر برای فرونشاندن خشم و انتقاد عمومی انجام می گیرد.


پرونده های فراوانی گم و گور می شوند
در انگلستان روال به گونه ای بوده است که همواره سعی شده است از آشکار شدن رسوایی های جنسی به خصوص هنگامی که پای افراد معروف و موثر در میان است؛ جلوگیری به عمل آید. اخیرا اخبار موثقی در رسانه های انگلیس مطرح شده است که خبر از تلاش های گسترده ای می دهد که برای ممانعت از باز شدن پرونده های تجاوز به کودکان توسط سیاست مداران انگلیسی در دهه 80 انجام می گیرد.

این پرونده مربوط به تجاوز به ده‌ها کودک در خانه نگهداری از کودکان در ولز شمالی است که در زمان زمامداری مارگارت تاچر اتفاق افتاده است. کیس گرگوری که یکی از قربانیان این پرونده است می گوید: «من در دهه هفتاد به مرکز نگهداری کودکان برین استین (Bryn Estyn Children’s home) منتقل شدم. در آنجا از نظر روانی و فیزیکی مورد سوء استفاده جنسی قرار می گرفتم. برخی از سوء استفاده کنندگان کارکنان مرکز بودند و برخی دیگر از بیرون می آمدند.

برخی از کودکان را از آن مرکز خارج کردند و در اختیار سوء استفاده کنندگان قرار دادند. سوء استفاده کنندگان از کودکان در آن مرکز را اعضای پارلمان، وکلا، قضات، صاحبان کارخانه ها و حتی افرادی از پلیس نیز تشکیل می دادند».

پس از این افشاگری نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون تحت فشار قرار گرفت تا در مورد این رسوایی بزرگ تحقیقات ویژه ای انجام دهد. کامرون در واکنش با انتقادات گفت: «سوء استفاده از کودکان جرم شرم آوری است و تمامی اتهامات و ادعاهایی که به این موضوع مرتبط هستند؛ باید به سرعت و دقت بررسی شوند». کودک آزاری جنسی در برین استین برای اولین بار در اواسط دهه نود مطرح و تحقیقاتی هم در این مورد زیر نظر وزیر امور خارجه فعلی انگلیس انجام شد ولی هیچ گاه نامی از متهمین و سطح اتهامات آن ها به میان نیامد.

بسیاری از کودکان هرگز در این مورد حرفی نمی زنند.

مروری کوتاه بر کودک آزاری جنسی سیاست مداران انگلیسی
شناعت برخی از اخبار منتشر شده در مورد سوء استفاده جنسی سیاست مداران انگلیسی از کودکان خارج از حد اخلاقی نوشتار حاضر است. در ادامه به برخی از مواردی که امکان مطرح کردن داشرند اشاره می شود.

الک دایر اتکینز، عضو هیئت امنای مدرسه‌ای در نورتامپتون و حزب کارگر انگلستان بود. او در سال 2003 از سوی دادگاه به 2 سال زندان محکوم شد. او یکی از شاخه‌های گروه کودک آزاری جنسی بین‌المللی که نام «برادری سایه‌ها» به آن داده بودند را مدیریت می‌کرد. بیش از 42000 فیلم و عکس کودک آزاری جنسی که توسط اتکینز دانلود شده بود در میان مدارک ارائه شده به دادگاه موجود بود. این گروه بین المللی با پیگیری واحد ملی جرایم فوق فناوری انگلیس (NHTCU) متلاشی شد.  مایک دیتس (Mick Deats) که مدیریت این واحد را به عهده دارد در مورد این عضو فاسد حزب کارگر گفت: «این مرد در کامپیوترش تعدادی از بدترین تصاویری را داشت که افسران این واحد تا کنون دیده بودند».

پراکنش آماری تجاوز جنسی به کودکان در سال 2011 در انگلستان

مایکل پاول نامزد انتخابات عمومی حزب محافظه کار بود که به دلیل دانلود فیلم ‌های مربوط به کودک آزاری جنسی محاکمه و به 3 سال زندان محکوم شد. راجر تالبویز، عضو حزب محافظه کار بود که به دلیل چندین مورد تجاوز جنسی به کودکان به 6 سال زندان محکوم شد.

هاروی پروکتور که عضو پارلمان و از حزب محافظه کار بود به جرم جرایم جنسی ویژه ای علیه نوجوانان پسر که حالت سادو-مازوخیستی داشته محاکمه و مجبور به استعفا شد.

عضو حزب محافظه کار، کریستوفر پیلکینگتون، به دلیل دانلود کردن تصاویر و فیلم های مربوط به کودک آزاری جنسی تحت تعقیب قرار گرفت و مجبور به استعفا شد. 

عضو حزب کارگر، مارتین لاکلین به دلیل تجاوز جنسی به 3 پسر 14 ساله به 15 سال زندان محکوم شد.

عضو حزب کارگر، دیوید اسپونر به دلیل ارتکاب به خودارضایی در برابر دیدگان دو پسر نوجوان به یک سال حبس محکوم شد.

شهردار وستهاگتون/ لانکشایر، نیکولاس گرین به دلیل 3 فقره تجاوز به عنف و 13 مورد کودک آزاری جنسی علیه دختر بچه های 6 تا 10 ساله به 10 سال زندان محکوم شد. یکی از سه مورد تجاوز به عنف او در روز جشن ازدواجش انجام شده بود!

دختر بچه های انگلیسی بیشتر مورد تجاوز قرار می گیرند. 


زندان گوانتانامو: دوزخ زمینی امریکایی‌ها
2013/2/13 ساعت 20:57 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )نویسنده: دیلن مورفی

برای در هم شکستن زندانیان گوانتانامو از شیوه‌هایی چون انزوا و سوء استفاده جسمی و کلامی استفاده می‌شود، پس از آن این افراد به هر آنچه که بازجویان‌شان بخواهند اعتراف خواهند کرد.»

عبدالعزيز ناجي، زنداني شماره ۷۴۴ که در جولاي سال ۲۰۱۰ از زندان نظامي امريکا در خليج گوانتانامو آزاد شد، گفت: «تا جهنم رفتم و برگشتم.»


يازدهمين سالگرد افتتاح زندان گوانتانامو به تازگي با انعکاس کمرنگي در رسانه‌هاي اصلي و دولت‌هاي غربي سپري شد. هنوز ۱۶۶ زنداني بدون اتهام و محاکمه در اين زندان نگهداري مي‌شوند. دولت‌هاي بوش و اوباما امکان آزادي ۸۵ تن از اين زندانيان را اعلام کرده‌اند اما اين افراد هنوز هم در اين زندان هستند و به پايان حبس خود اميدي ندارند.

آلمريندو اوخدا از «مرکز حقوق بشر يوسي ديويس» و محقق ارشد «پروژه شهادت‌نامه‌هاي گوانتانامو» اسنادي را مبني بر سوء استفاده از اين زندانيان جمع آوري کرده است. وي اخيرا در شبکه خبري روسيه (RT) اظهار کرد: «هيچ کس از جانب آنان سخن نمي‌گويد، تمامي شاخه‌هاي دولت امريکا توطئه کرده‌اند تا اين افراد را در زندان نگاه دارند و آنان نيز کاري از دستشان بر نمي‌آيد، اين ۸۵ نفر تروريست نيستند.»

زنداني‌هاي باقي مانده در اين زندان به ۲ گروه تقسيم مي‌شوند. نيمي از آنان قرار است محاکمه شوند و باقي آنان هيچ‌گاه آزاد نخواهد شد. آلمريندو اوخدا گفته است که ارتش امريکا اين چهل زنداني را آزاد نخواهد کرد، چرا که مي‌گويد «اين افراد خطرناک‌تر از آن هستند که بتوان رهايشان کرد. چرا نمي‌توان چنين کاري کرد؟ دليل آن اين است که شواهد موجود براي محاکمه آنان کافي نيست.»

۱۲ تن از ۱۶۶ زنداني باقي مانده در زندان نظامي گوانتانامو، از اولين روز ژانويه سال ۲۰۰۲ در حبس انفرادي به سر مي‌برند. يکي از اين ۱۲ نفر شاکر عامر، از افراد مقيمِ انگليس که با يک شهروند انگليسي ازدواج کرده، از سوي مقامات امريکا مبرا از هرگونه جرمي شناخته شده است اما اجازه ندارد که به نزد خانواده خود در لندن بازگردد.

زندگي در برزخي که امريکايي‌ها ساخته‌اند براي اين ۱۲ زنداني کابوسي هر روزه است که هيچ اميدي براي رهايي از آن نيست. به گفته آلمريندو:

«براي اين افراد گوانتانامو حقيقتي از روندي ناعادلانه است، .... در ادامه مطلب

کاری کنید اين آخرين سالِ باز ماندن گوآنتانامو باشد.

********
درباره نويسنده: ديلن مورفي فعال حقوق بشر و همچنين دبير تاريخ است. وي کتاب‌هاي متعددي در زمينه جنبش کارگري انگليس نگاشته است. مورفي در مقالات خود به افشاي ماهيت غيرقانوني سياست خارجه امريکا و چگونگي بدل شدن اين کشور به حکومت پليسي و همچنين بزرگترين حامي تروريسم در جهان، مي‌پردازد.

مترجم: پروانه کريمي


دستور يكي از فجيع‌ترين ترورهاي تاريخ را چه كسي صادر كرد
2013/2/11 ساعت 11:20 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
دستور يكي از فجيع‌ترين ترورهاي تاريخ را چه كسي صادر كرد

پاتریک فینوکین در سال 1949 در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد و پس از فارغ التحصیلی از کالج ترینیتی به وکالت روی آورد. وی از ابتدا روحیه ای آزدیخواه داشته و به همراه برادرانش در مبارزات علیه دولت وقت شرکت میکرد.

به گزارش خبرگزاری مقاومت اسلامی، باشگاه خبرنگاران در گزارشی نوشت: در دهه 80 ميلادي، ايرلند شمالي آبستن حوادث بسياري بود. گروه‌هاي مخالف سلطنت اين کشور مستعمره انگليس، عليه دولت سلطنتي قيام کرده بودند که با سرکوب شديد نيروهاي امنيتي انگليس همراه بود. آشوب‌ها از آنجا شروع شد که جوخه‌هاي تروريستي سلطنت‌طلب و وابسته به دربار که همکاري نزديکي با دولت انگليس داشتند مانع استقلال ايرلند از استعمار پير مي‌شدند، درحالي که گروه‌هاي مخالف سلطنت و ملي‌گرايان ايرلندي قصد الحاق به ايرلند متحد را داشتند. جوخه‌هاي تروريستي وفادار به سلطنت، نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي انگليس مانند MI5    ، نقش زيادي در اقدامات تروريستي و قتل مخالفين در آن زمان ايفا کردند.  

width=

در آن زمان گروه‌هاي تروريستي افراطي وفادار به سلطنت و دولت انگليس با کمک سرويس‌هاي جاسوسي و نيروي ويژه پليس اين کشور، بسياري از مخالفان دولت را ترور مي‌کردند. اعضاي اين گروه‌ها جنايات وحشتناک زيادي را در جريان درگيري‌ها در آن منطقه مرتکب شدند.

         

width=
همکاري گروه‌هاي افراطي با نيروهاي انگليسي در سرکوب‌‌ ايرلند

پات فينوکين ( پاتريک فينوکين) Pat Finucane ، وکيل برجسته جواني بود به خاطر دفاع از حقوق ده‌ها فردي که مورد غضب نظام قضايي فاسد انگليس قرار گرفته بودند به شهرت فراواني دست يافت. وي وکالت تعدادي از مبارزان آزادي‌خواه ايرلند شمالي از جمله مبارز مشهور بابي ساندز Bobi Sands را بر عهده داشت.

width=
پاتريک فينوکين

در 12 فوريه سال 1989، يکي از جنجالي‌ترين حوادث تروريستي تاريخ انگليس رخ داد، به‌طوري که بسياري از روزنامه‌هاي آن زمان، آن روز را يکشنبه خونين ناميده‌اند و از آن به عنوان لکه ننگي براي دولت انگليس ياد مي‌کنند.در اين روز، پت فينوکين 39 ساله بدست افراطيون وفادار به دربار انگليس موسوم به گروه تروريستي اتحاديه دفاع اولستر Ulster Defence Association (UDA) به طرز فجيعي کشته شد.

فيوکين به فجيع‌ترين شکل ممکن ترور مي‌شود

وکيل حقوق بشر به همراه همسر و سه فرزند نوجوانش سر ميز شام نشسته‌ بودند که يکباره صداي شکستن شيشه‌ها مي‌‌آيد. فينوکين و همسرش از سر ميز بلند مي‌شوند، اما وقتي که پاتريک پاي خود را بيرون از در آشپزخانه مي‌گذارد صداي بلند گلوله بلند مي‌شود. با اصابت دو گلوله به بدن او، فينوکين نقش زمين مي‌شود. همسرش که به کمک وي مي‌شتابد با گلوله ديگري مجروح شد. وقتي که کودکان از ترس، خود را زير ميز ناهارخوري پنهان کرده و مادر نيز در گوشه‌اي مجروح شده است، دو فرد مسلح از فاصله‌اي بسيار نزديک، 12 گلوله به صورت پاتريک شليک کرده و وي را به طور فجيعي به قتل مي‌رسانند. تنها 6 گلوله مستقيم به سر او اصابت كرده بود. بعده‌ها مشخص شد تفنگ‌هايي که اين دو نفر استفاده کرده بودند متعلق به ارتش انگليس بوده است. تيراندازي به گونه‌اي بودند که چهره پاتريک به کلي نابود شده بود.

/

فينونکين زماني به چهره معروفي تبديل شد که پرونده بابي ساندز Boby Sands مبارز ایرلندی و عضو ارتش آزادی خواه ایرلند را به دست گرفت. ساندز در سال۱۹۵۴ میلادی در شهر بلفاست مرکز ایرلند شمالی به دنیا آمد. در سن ۱۸ سالگی به ارتش آزادی خواه ایرلند پیوست. او همواره خواستار خروج ارتش انگليس از شمال ایرلند بود و به همین دلیل وارد ارتش آزادی خواه ایرلند شد

width=
يادبود بابي‌ساندز

وی یک سال بعد به جرم حمل اسلحه دستگیر و به ۵ سال زندان محکوم شد. ۶ ماه پس از آزادی در۱۹۷۷دوباره به همین جرم و این بار به ۱۴ سال زندان محکوم شد، ولی به محض ورود به زندان در اعتراض به رفتار دولت از پوشیدن لباس زندانیان امتناع کرد و خواستار این شد که او را به عنوان یک زندانی سیاسی بشناسند نه زندانی جنایی.

کمی پس از آغاز اعتصاب غذای بابی ساندز یکی از نمایندگان محلی ایرلندی درگذشت و بابی در حالی که زندانی سیاسی بود، از طرف مردم بجای وی انتخاب شد. دولت بریتانیا حاضر به پذیرش این انتخابات نشد و حتی قانون انتخابات را بنحوی تغییر داد که دیگر زندانیان جمهوری‌خواه نتوانند داوطلب شرکت در آن شوند. دولت بریتانیا حاضر به پذیرش خواست‌های بابی ساندز و دیگر زندانیان جمهوری‌خواه نشد. سرانجام بابی ساندز پس از ۶۶ روز اعتصاب غذا در سن بیست و هفت سالگی در 5 مي۱۹۸۱در زندان بلفاست در گذشت.

width=

خيابان بابي‌سانداز در تهران

جمهوری اسلامی ایران در دههٔ ۱۳۶۰ یکی از مهم‌ترین خیابان‌های تهران را که در رژیم پهلوی به نام چرچیل شناخته می‌شد، به خیابان بابی ساندز تغییر داد. سران انگلیس مجبور بودند تا هنگام فرستادن نامه به سفارتشان در ایران آدرس را به صورت تهران - خیابان بابی ساندز بنویسند. همین مسئله باعث شد تا سفارت در اصلی را ببندد و دری را که از خیابانی دیگر به سفارت راه دارد محل اصلی ورود و خروج قرار دهد.

width=

پرونده‌اي که بعد از 24 سال هنوز باز است/ نقش دولت انگليس در قتل فينوکين چيست؟

به گزارش روزنامه انگليسي گاردين،دوازده فوريه،‌ هر سال يادآور خاطره تلخي از يک جنايت هولناک در انگليس است. جنايتي که گفته مي‌شود بزرگ‌ترين رسوايي تروريسم دولتي در تاريخ اين کشور است. پرونده ترور وکيل برجسته ايرلندي، 23 سال است که در جريان بوده و گزارشات و تحقيقات بسياري در اين مورد انجام شده است. اما هيچ کدام از آن‌ها نتوانسته‌اند کل ماجرا و افراد پشت صحنه اين تراژدي را رونمايي کنند. به علاوه، با وجود اعتراضات فراون و درخواست‌هاي خانواده فينوکين دولت انگليس اجازه دادرسي عمومي به اين پرونده را نمي‌دهد و تمام تحقيقات تحت نظر مستقيم سرويس‌هاي جاسوسي و امنيتي انگليس انجام مي‌شوند.

قتل فينوکين از روسوايي‌هاي ارتش انگليس در عراق بدتر است

به گزارش پايگاه belfasttelegraph، چاپ ايرلند، سال گذشته يکي از مشاوران ارشد ديويد کامرون، قتل پات فينونکين، وکيل مشهور ايرلندي را از رسوايي‌هاي ارتش انگليس در عراق بدتر دانسته است. اين صحبت‌هاي جرمي هيوود Jeremy heywood، دوباره پرونده قتل اسف‌بار وکيل ايرلندي را بر سر زبان‌ها انداخت. يکي از قضات انگليس اين پرونده را نقطه تاريکي در تاريخ اين کشور دانسته است. اين روزنامه ايرلندي-انگليسي اذعان کرد بازگشايي پرونده فينونکين خاري در چشم دولت انگليس است. 

به گزارش وب‌سايت رسمي کمپين پاتريک فينوکين، ارتش انگليس و نيروي ويژه پليس اين کشور معروف the Royal Ulster Constabulary (RUS)، ماموران مخفي زبده‌اي داشته‌اند که در گروه وفاداران تروريست انگليس نفوذ کرده و روند قتل فينوکين را تسهيل بخشيده‌ بودند.

سازمان‌هاي مستقل حقوق بشري که درباره مرگ فينوکين تحقيقاتي انجام داده‌اند،‌اعتقاد دارند که مقامات ارشد انگليس از ترور پاتريک اطلاع داشته‌اند.

width=

گزارش جان‌استيونز 1999 Sir John Stevens

جان استيونز، معاون اول سازمان Cambridgeshire Constabulary، تحقيقات زيادي درباره همکاري شبه نظاميان وفادار سلطنت‌طلب، نيروي ويژه پليس و ارتش انگليس در قتل فينوکين انجام داده است. به گفته اين وب‌سايت بسياري از شواهدي که وي بدست آورده هنوز فاش نشده است.

در سال 1999، سومين تحقيقاتي که توسط جان استيونز John Stevens‌ انجام گرفت مشخص شد که نيروهاي امنيتي و گروه‌هاي سلطنت‌طلب انگليس در قتل فينوکين با هم ساخت و پاخت داشته‌اند. در نتيجه اين تحقيقات ويليام استابي William Stobie، مامور يگان ويژه و يکي از مقامات ارشد وفادران به سلطنت ، عضو اتحاديه دفاع اولستر UDA به همکاري در قتل فينوکين متهم شدند. تفنگ‌هاي ترور از طريق سازمان تروريستي UDA ارسال شده بود که در آن زمان سازماني قانوني در انگليس بود.

در سال 2001، دولت‌هاي انگليس و ايرلند از پيتر کوري Peter Cory ‌ ، قاضي کانادايي در خواست کردند تا در مورد موضوع تحقيق کرده و نظرات خود را اعمال کند. در گزارش سال 2004، کوري اذعان کرد که شواهد کافي از دخالت دولت انگليس در اين اقدام تروريستي در دست داشته  و مي‌توان اعلام دادرسي عمومي کرد. اما از سال 2004، دولت انگليس قانوني را تصويب کرد به عنوان Inquiries Act 2005، که در بخش‌هاي 19 و 20 آن وزاري دولت قدرت انحصاري داشته تا دسترسي عمومي نسبت به اطلاعات را محدود کرده و مي‌توانند دستور دهد که دادرسي‌هاي عمومي به صورت محرمانه اجرا شوند.

width=
قاضي کوري و واکنش‌ها به گزارش وي

قاضي کوري در اعتراض به اين قانون اعلام کرد که هيچ قاضي کانادايي در دادرسي‌هاي که تحت کنترل دولت انگليس انجام شود مشارکت نخواهد کرد.

 

نکته جالب توجه اين است که نظرات قاضي کوري که قبلا توسط توني‌بلر Tony Blare پذيرفته شده بود، رد و تنها تحقيقات استيونز مورد قبول واقع شد.

گزارش سال 2012

اما آخرين تحقيقات در مورد مرگ فينوکين توسط دزموند در سال 2011 انجام شده است. در گزارش 500 صفحه‌اي که توسط دزموند دو سيلوا Sir Desmond da Silva QC منتشر شده است نشان مي‌دهد مقامات انگليسي در قتل وي مستقيما دست داشته‌ و سعي کرده‌اند تا پرونده قتل اين وکيل را ماست‌مالي کنند.

width=

در اين گزارش آمده است : مرور شواهد قتل پاتريک فينونکين هيچ شکي باقي نمي‌گذارد که ماموران امنيتي دولت انگليس در نقض حقوق بشر و قتل اين وکيل حامي حقوق بشر دست داشته‌اند. او در اين گزارش اذعان مي‌کند که در ابتدا فکر نمي‌کرد مرگ پاتريک توسط مقامات دولتي انگليس انجام شده است ، اما در طول زمان و با افزايش روند تحقيقات مشخص مي‌شود که ارتش انگليس و واحد ويژه RUC از ترور اين شخصيتن ملي آگاهي کامل داشته‌اند.

عذرخواهي رسمي نخست‌وزير انگليس از خانواده فينوکين

در اين گزارش آمده است که Mi5 نيز در قتل دست داشته است. بن‌بستي که نخست‌وزير انگليس را وادار کرد يک عذرخواهي کاملا بي‌اثر و چندش آور داشته باشد، به‌طوري که همسر فينوکين اين عذرخواهي را نپذيرفت. 

width=

براساس گزارش دزموند،MI5   در سال 1988 از ترور آقاي وکيل آگاهي کامل داشته است. طبق اين گزارش تنها بعد از دو ماه آگاهي MI5 فينونکين به قتل مي‌رسد.

width=

خلاصه گزارش آقاي دزموند به شرح زير است:

 • دولت انگليس اطلاعات مورد نياز گروه‌هاي تروريستي انگليس در شمال ايرلند را در دوره‌اي طولاني تامين مي‌کرده است. در واقع، در دهه 80، حدود 85 درصد از اطلاعات گروه‌هاي تروريستي UFF/UDA توسط ارتش انگليس و سرويس جاسوسي اين کشور يعني MI5‌ تامين مي‌شد.
 • مقامات انگليسي در رابطه با گزارشات اطلاعاتي درز شده توسط سرويس‌هاي جاسوسي اين کشور به گروه‌هاي تروريستي هيچ اقدامي انجام نداد.
 • ماموران مخفي انگليس که براي RUC( پليس ايرلند شمال)، ارتش انگليس و MI5 نقش بسزايي در تسهيل قتل پات فينوکين ايفا کرده‌اند.
 • بعد از ترور اين وکيل برجسته، مقامات انگليس يا پليس ايرلند شمالي هيچ اقدامي در رابطه با اين قتل و دستگيري قاتلين انجام نداد.
 • اعضاي در حال خدمت يا اعضاي سابق پليس ايرلند شمال، ارتش انگليس و نيروهاي MI5 در اين پرونده يا دروغ گفته‌اند يا بازپرس‌ها را گول زده‌اند. بسياري از افسران ارتش انگليس اطلاعاتي نادرست و گمراهانه در اين رابطه انتقال داده‌اند.
 • براساس گزارش خبرگزاري رسمي ايرلند RTE، آقاي فينوکين توسط جوخه‌هاي تروريستي وابسته به دربار Loyalists در مقابل همسر و فرزندانش در سال 1989 کشته شد
 • سرويس‌هاي اطلاعاتي انگليس اطلاعات فيونکين را از طريق نيروهاي امنيتي به UDA‌ رسانده‌اند.

اما به نظر مي‌رسد همان‌گونه که همسر فينوکين اعلام کرده است اين گزارش گرچه شامل بخشي از روشن‌گري‌هاست اما با دولت انگليس هماهنگ شده است.

 

اعتراضات خانواده فينوکين به گزارش دزموند
خانواده وکيل ايرلندي، اين گزارش را ساختگي دانست و با وجود اينکه برخي ديگر از زواياي پنهان قتل فينوکين در گزارش دزموند آمده است اما باز از آنجايي که تجقيقات تحت نظارت شديد MI5 و نيروهاي امنيتي انجام شد، اين خانواده گزارش را ساختگي دانسته و همسر پات کينوفين اعلام کرد که دولت انگليس قصد داشته تا ماجرا را ماست‌مالي کند.
/

جرالدین فینوکین Gerladin همسر پات فینوکین، در یک کنفرانس خبری در لندن تاکید کرد، گزارشی که به دستور دولت انگلیس درباره این پرونده تهیه و  منتشر شد، نتوانست حقایق موجود در این قتل را برای افکار عمومی آشکار کند.

وی که به همراه دو پسر خود در این کنفرانس خبری شرکت کرده بود، گفت: این گزارش، ساختگی و سفارشی است که پشت درهای بسته تهیه شده و هدف آن لاپوشانی حقایق و ماست مالی کردن موضوعات مهم پیرامون این پرونده بوده است. وی اظهار داشت: ما این گزارش را قبول نداریم چرا که معتقدیم یک گزارش مهندسی شده توسط دولت بود تا شاید بتواند اعتماد عمومی را نسبت به نیروهای امنیتی و پلیس در ایرلند شمالی احیا کند.


خانم فینوکین افزود: در این گزارش عمدتا به حرف‌های شاهدانی که مرده‌اند استناد شده است و برای ما چیز جدیدی در پی نداشت.


وی گفت: وقتی همدستی گسترده عوامل دولتی در قتل همسر من تایید می‌شود، باید کسی مسئولیت این اقدامات را برعهده بگیرد و به پای میز محاکمه کشیده شود ولی ما شاهد بودیم که گزارش تهیه شده در نهایت نتیجه گیری کرده است که مقامات سطح بالای دولتی از موضوع بی خبر بوده اند. وی تاکید کرد: ما تهیه چنین گزارش ناقص و غیرشفافی را توهین آمیز می‌دانیم.

 

width=

همسر ˈپات فینوکینˈ گفت: ما 23 سال است که برای تشکیل یک کمیته تحقیق مستقل که بصورت علنی و شفاف همه مدارک و مستندات را بررسی کند، مبارزه کرده‌ایم و به این مبارزه خود ادامه خواهیم داد تا روزی همه حقایق روشن شود.

 

متهمين قتل فينوکين چه کساني هستند؟


width=

ويليام‌استابي William Stobbie

بعده‌ها تحت فشار گروه‌هاي حقوق بشري ، دولت ايرلند و کنگره آمريکا، دولت انگليس مجبور شد در سال 2001 يکي از مظنون ترور پاتريک فيوکين، ويليام استابي William Stobby  را دادگاهي کند. استابي سرباز سابق ارتش انگليش و عضو  UFF و RUC بود. او در دادگاه خود اعلام کرده مي‌خواهد نام افسراني که قتل فيونکين نقش داشتند را برملا کند. اما به دست اعضاي گروه خود بيرون خانه‌اش در دسامبر سال 2001 به ضرب گلوله کشته شد. بنا به گزارش‌ها استابي اسلحه‌هاي ترور فينوکين را تهيه کرده و آن‌ها را به تيم ترور داده بود.


width=

جاني آدير معروف به سگ ديوانه

فرد دومي که در قتل پاتريک نقش داشت، يک تروريست معروف انگليسي به نام جاني آدير معروف به سگ ديوانه Johny Mad Dog” Adair بود که علي‌رغم مدارک موجود توانست از دادگاه فرار کند. اين فرد نژادپرست نازي به قتل زنان و مردان ايرلندي افتخار مي‌کرد. وي در سال 2003 به انگليس فرار کرد و با پروسه صلح ميان ايرلند و انگليس مخالفت کرده و در انگليس باندهاي بزرگ مواد مخدر را کنترل مي‌کرد . تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد که او رابطه بسيار نزديکي افراطيون راست‌گراي انگليس از جمله رهبران جبهه ملي داشت.

width=

به گزارش گاردين،او با رييس‌پليس وقت لندن در دهه 90 با رييس اطلاعات ارتش انگليس رابطه نزديکي داشته است. از طريق اين رابطه، سازمان اطلاعات انگليس صدها پرونده را به جوخه‌هاي ترور گروه‌هاي اتحاديه‌گرا منتقل کرده و به آن‌ها سلاح‌ و کمک‌هاي مالي مي‌کرده است. سال‌ها پس از فرار، اين تروريست خطرناک بدون وجود مدارک هويتي مدرکي، در‌آمدي، کار مشخصي در انگليس زندگي مي‌کند.

width=

کن برت Ken Barrett يکي از دو قاتل فينوکين

 

مظنون سوم اين فاجعه حقوق بشري،‌کن بارت Ken Barrett، است که در سال 2004 به جرم قتل پاتريک و پس از گذت 15 سال از آن حادثه تروريستي دستگير شد. بارت پليس سابق RUC‌بود و در گروه ترور UFF نيز خدمت مي‌کرد. در سال 2006، بعد از سپري کردن تنها دو از 22 سال حکم خود به خاطر قتل پاتريک در شمال ايرلند از زندان آزاد شد و مستقيما به مقصدي نامعلوم در انگليس سفر کرد. طبق اعترافاتي که در مصاحبه با بي‌بي‌سي انجام داده است، در شب حادثه او راننده خودرو به سمت خانه فينونکين بوده و زماني Adair و Davy‌ ديگر قاتل ماجرا وارد خانه پاتريک شدند او بيرون منتظر بوده است.

width=

مضنون ديگر اين موضوع برايان نلسون Brian Nelson است عضو واحد تحقيقات نيروهاي ارتش انگليس بود. او اطلاعات شخصي فينوکين را مهيا کرده بود.به گزارش گاردين، برايان نلسون افسر اطلاعات ارتش انگليس اطلاعات شخصي فينوکين از قبيل آدرس خانه وي و عکس‌هاي او را به جوخه ترور داده بود.

width=

سفير آمريکا: همه مي‌دانند دولت انگليس در قتل پات فينوکين نقش داشته است

به گزارش ويکي‌ليکس،در سال 2005، برتي آهرن Berti Ahern ، نخست‌وزير وقت ايرلند به سفير ويگه آمريکا در ايرلند شماي گفت: همه مي‌دانند دولت انگليس در قتل پت فينوکين نقش داشته است.

/

در سال 2010، گاردين گزارشي در مورد نقش MI5 به نقل ويکي‌ليکس زده است. بنا بر اين گزارش، ام‌آي‌فايو گفت که آماده است تا پرونده‌هاي حساس يکي از مشهورترين قتل‌ها در ايرلند شمالي را که توسزط افراد مسلح مرتبط با نيروهاي امنيتي انگليس را افشا کند.

width=

اين حرف را خبرچينان سفارت آمريکا به ويکي‌ليکس گفته‌اند. طبق گزارش ويکي‌ليکس:

 • برتي آهرن Bertie Ahern، نخست‌وزير ايرلند در سال‌هاي 1997 و 2008 به ديپلمات‌هاي آمريکا گفته است که همه مي‌دانند انلگيس در مرگ کينوفين دست داشته است.
 • سرويس اطلاعاتي ارتش انگليس يگان ويژه پليس و MI5 در مرگ فينوکين دخالت داشته‌اند.
 • MI5 نظارت سرويس‌هاي جمع‌آوري اطلاعات در آشوب‌هاي ايرلند را در اختيار داشته است.
 • در زمان قتل پاتريک، UDA‌ که مسئوليت قتل وي را بر عهده گرفت، در سطوح بالاي سه مامور MI5 نفوذ داشته است.
 • بر اساس گفته‌هاي قاضي کوري، MI5 سه بار هشدار داده شده بود که آقاي فينوکين هدف ترور است. و آخرين 7 هفته پيش از کشتار وي اين هشدار داده شده بود.
 •  MI5، يگان ويژه پليس انگليس را مطلع کرده بود و مقامات يگان ويژه از ترور يک شخصيت برجسته آگاهي داشته و هيچ اقدامي در راستاي توقف آن انجام نداده‌اند.

بنا توني بلير در زمان نخست وزيري خود قول داد که در صورت تاييد قاضي منتصب لندن و دوبلين ، دادرسي عمومي درباره مرگ فينوکين انجام خواهد شد.

در گزارشي که آقاي دزموند منتشر کرد، ديويد کامرون وعده داده بود تا به تمامي پرونده‌هاي Mi5‌و تحقيقات استيونز دسترسي داشته باشد. تمام سازمان‌هاي دولتي از جمله MI5 دستور داشتند تا با ايشان همکاري لازم را داشته باشند.

اما در گزارش آمده است که ماور ويژه به منابع محدودي دسترسي داشته است. هم‌چنين MI5‌ به تناوب آقاي دزموند را تحت فشار قرار مي‌داده است که چرا قصد انتشار اين اسناد را دارد. دزموند توانسته است با شاهدان مصاحبه کند اما قدرت ظبط شفاهي آن‌ها را نداشته و تمام اين موارد پشت درهاي بسته اتفاق افتاده است.


نقش مقامات ارشد انگليس در قتل

Margaret Tatcher‌ نخست‌وزير وقت انگليس

وب‌سايت ايرلندي Irishcenter، در گزارشي آخرين گزارش مرگ فينوکين را قابل ترديد دانسته و اعتقاد دارد که مارگارت تاچر Margaret Tatcher نخست‌وزير وقت انگليس دستور قتل فينوکين را صادر کرده است.

/

 

بنا بر اين گزارش، به همين دليل است که هيچ کدام از نخست‌وزيران انگليس اجازه اجراي دادرسي عمومي در اين پرنده را نمي‌دهند. يکي از اعضاي کابينه تاچر سه هفته قبل از مرگ فينوکين داگلاس هاگ در مجلس عوام گفته بود که برخي وکلاي ايرلند شمالي بيش از اندازه به آزادي‌خواهان ايرلند نزديک هستند.

در تحقيقات استيونز آمده است :‌تحقيقات تيم من در باره يگي از افسران ارشد RUC‌ تحقيق کرده اند که تحت وزارت امور خارجه کار مي‌کرده است.

تاچر در آن زمان اعتقاد داشت که مي‌تواند برنده جنگ باشد، تنها در صورتي که وکلاي دست و پاگير کنار بروند. اين وب‌سايت مي‌نويسد مشکل فينوکين اينجا بود که وي براي دفاع از حقوق زنان و مردان ايرلندي به پا خواسته بود.

اعتزاضات مردمي نسبت به مرگ فينوکين

در سال 2010، در مقابل مراکز اصلي MI5 در شمال ايرلند، خانواده و معترضان مرگ فينوکين در اعتراض به مخفي کردن اسناد قتل او جمع شدند.

/

در سالگرد ترور اين وکيل برجسته حقوق بشر، سالانه افراد زيادي گرد هم مي‌آيند.

width=

/
فيلم زير، مستندي است درباره ترور پاتريک فينوکين، وکيل برجسته ايرلندي که با مشارکت سازمان‌هاي جاسوسي و نظامي انگليس به قتل رسيد.
وکيل حقوق بشر به همراه همسر و سه فرزند نوجوانش سر ميز شام نشسته‌ بودند که يکباره صداي شکستن شيشه‌ها مي‌‌آيد. فينوکين و همسرش از سر ميز بلند مي‌شوند، اما وقتي که پاتريک پاي خود را بيرون از در آشپزخانه مي‌گذارد صداي بلند گلوله بلند مي‌شود. با اصابت دو گلوله به بدن او، فينوکين نقش زمين مي‌شود. همسرش که به کمک وي مي‌شتابد با گلوله ديگري مجروح شد. وقتي که کودکان از ترس، خود را زير ميز ناهارخوري پنهان کرده و مادر نيز در گوشه‌اي مجروح شده است، دو فرد مسلح از فاصله‌اي بسيار نزديک، 12 گلوله به صورت پاتريک شليک کرده و وي را به طور فجيعي به قتل مي‌رسانند. تنها 6 گلوله مستقيم به سر او اصابت کرده بود. بعده‌ها مشخص شد تفنگ‌هايي که اين دو نفر استفاده کرده بودند متعلق به ارتش انگليس بوده است. تيراندازي به گونه‌اي بودند که چهره پاتريک به کلي نابود شده بود.
 

یک ماه حبس مجازات زنی که برای قاضی دادگاه شکلک درآورد +عکس
2013/2/9 ساعت 0:49 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


یک زن سارق که به خاطر در اختیار داشتن مواد مخدر دستگیر شده بود، به خاطر شکلک درآوردن به قاضی دادگاهی در امریکا به 30 روز حبس محکوم شد.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، "پنه‌لوپه" سوتر هنگامی که دستگیر شد مقداری مواد مخدر و قرض «زاناکس» با خود داشت. روز گذشته او با حضور در دادگاه برای قاضی ادا درآورد و او را ناراحت و عصبانی کرد.

قاضی نیز هنگام صدور حکم او علاوه بر پرداخت جریمه 10 هزار دلاری 30 روز حبس اجباری هم به خاطر رفتار توهین‌آمیزش برای وی تعیین کرد.

قاضی معتقد است که این زن دزد قصد تحقیر دادگاه و هیأت‌منصفه را داشته است. فیلم‌‌های گرفته شده لحظات مسخره کردن قاضی توسط متهم را نشان می‌دهد.

در طول دادرسی پرونده پنه‌لوپه، قاضی از او سؤال کرده است که آیا او طی 24 ساعت گذشته مواد مخدر مصرف کرده است و پنه‌لوپه این موضوع را رد کرده و بیان کرده که حالش بسیار نرمال و خوب است.

با وجود این متهم در حالی که می‌خندیده برای قاضی و هیأت‌منصفه دست تکان داده و از آنها خداحافظی کرده است.

آمریکا چگونه می خواهد جمعیت جهان را کنترل کند؟
2013/2/9 ساعت 0:39 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


چه کشوری پیش از دیگران سیاست کنترل جمعیت را اتخاذ کرد؟ اهداف پنهان ترویج سیاست کنترل جمعیت چه بود؟ چه افرادی در این سیاست مرموز نقش داشتند؟ نقش بانک جهانی در این میان چه بود؟ برای واکاوی بیشتر این سیاست مرموز با گزارش ویژه مشرق همراه باشید.
گروه گزارش ویژه مشرق؛ اکثر مکاتب سیاسی و علمی مدرن دنیای غرب علی رغم تفاوت ها و تضادهای عمیقی که با یکدیگر دارند در یک موضوع به اتفاق نظر مشکوکی می رسند. میلیتاریسم، امپریالیسم، راسیزم، پرمون گرایی رادیکال، بیگانه ترسی، سوسیالیزم و کمونیسم و دیگر ایدئولوژی های مشابه نوعی جهان بینی ضد انسانی را ترویج می کنند که در آن نژاد انسانی چیزی در حد حشرات موذی دیده می شود که خواسته ها و اشتهای بی حد و حصر او نظم طبیعی را به خطر می اندازد و در نتیجه اتخاذ تدابیر سخت گیرانه ای برای محدود کردن آن ضروری است.

توماس مالتوس

توماس مالتوس (1766-1834) اقتصاد دان انگلیسی را می توان پدر این دیدگاه دانست. مالتوس کسی بود که پایه های شبه علمی برای این نوع نگاه به انسان را فراهم کرد. تئوری او می گوید منابع غذایی در دسترس هیچگاه کفاف زاد و ولد انسان را نمی دهد.

همین جمله بدبینانه مالتوس و محاسبات آماری او برای اثبات این تئوری کافی بود تا انگلستان در آن زمان سیاست های سخت گیرانه ای را پیش بگیرد که موجب قحطی زدگی و گرسنگی میلیون ها انسان در ایرلند و هندوستان شد.

مالتوس معتقد بود رشد جمعیت انسانی بدون هیچ شک و شبهه ای همیشه به فقر و قحطی منجر می شود. با این که این نظریه در تضاد با واقعیت های تاریخی ای است که نشان می دهند افزایش جمعیت موجب بالا رفتن استانداردهای زندگی شده است؛ در قرن بیستم و هم اکنون در قرن بیست و یکم نیز عده ای از رهبران سیاسی و روشنفکران معتقد به آن هستند.

مالتوس معتقد بود زاد و ولد انسان همیشه بیش از مقداری است که منابع غذایی آن تامین شود.

دکترین آمریکایی کنترل جمعیت جهان مهلک ترین تاثیرپذیری از این نظریه را در دهه های اخیر به نمایش گذاشته است. نومالتوسیزم قرن بیستم خود را در نوشته های بوم شناسی با نام پائول ارلیش (Paul R. Ehrlich) نشان داد.

 کتاب «بمب جمعیت» او که در سال 1968 انتشار یافت به عنوان کتاب مقدس معتقدان به تئوری ضد انسانی کاهش جمعیت عمل کرد. در این کتاب ارلیش در مورد ازدیاد نوع بشر هشدار داده و دولت آمریکا را تشویق می کند تا تدابیر کنترل جمعیتی سخت گیرانه ای به کار بندد. ارلیش از دولت آمریکا می خواهد هم در داخل کشور و هم در کشورهای جهان سوم سیاست هایی را برای کاهش نرخ رشد نوع بشر اتخاذ کند.پیشنهادهای ارلیش به سرعت مورد توجه برنامه ریزان سیاست های خارجی آمریکا قرار گرفت. ناگفته نماند که جان هولدرن (John Holdren) مشاور علمی اوباما از شاگردان و همکاران ارلیش است.

پائول ارلیش نویسنده کتاب بمب جمعیت

 تا میانه دهه 60 منابع مالی برنامه های کنترل جمعیت آمریکا هم در داخل و هم در خارج از کشور توسط سازمان های خصوصی تامین می شد. ارگان هایی مانند شورای جمعیت و تنظیم خانواده از پرکارترین سازمان ها در این زمینه بودند که ارتباط عمیقی با برنامه های پشت پرده اصلاح نژاد انسانی داشتند.
با این که بنیادهای یهودی راکفلر، فورد و میلبنک سالانه میلیون ها دلار به این سازمان ها کمک می کردند؛ دلارهای تخصیص داده شده نمی توانست اشتهای سیری ناپذیر برنامه کنترل جمعیت جهان را تامین کند.

در نتیجه در نیمه دوم دهه 60 کنگره آمریکا برای پاسخ به عطش کنترل جمعیت سیاست های ضد بشری وارد معرکه شد و برای کاهش جمعیت در داخل و خارج از کشور بودجه های فدرال را تصویب کرد. بدین ترتیب ناگهان صدها میلیون دلار وارد این برنامه ضد بشری شد که به تدریج به میلیاردها دلار رسید و در برنامه های سقط جنین و عقیم سازی اجباری هزینه گردید.

جان هولدرن (شاگرد ارلیش) هم اکنون مشاور علمی اوباماست

از اولین اهداف این برنامه، جمعیت های غیر سفید پوست و جهان سومی های ساکن در خود آمریکا بود. سرخپوست های بومی از اولین قربانیان نومالتوسیزم رایج در نظام آمریکا بودند. در سال 1966 در تمامی بیمارستان های مربوط به سرخپوستان برنامه عقیم سازی در دستور کار قرار گرفت.

در سال 2005 آنجلا فرنکس (Angela Franks) در کتاب خود در این مورد می نویسد که این عقیم سازی بدون اطلاع و رضایت افراد انجام می گرفت و تا سال 1977 حدود یک چهارم زنان سرخپوستی که به هر دلیلی به بیمارستانی در اوکلاهاما مراجعه کرده اند عقیم شده اند. شواهدی در دست است که نشان می دهد گاهی برنامه عقیم سازی بر روی جمعیت یا قبیله خاصی متمرکز می شده است. برای مثال در طی دهه 70 تمامی زنان قبیله کاو در اوکلاهاما توسط پزشکان عقیم شدند.

در یک برنامه دیگر که در کلینیک های مخصوص افراد فقر اجرا شد مراجعه کنندگان به این مراکز بدون این که متوجه شوند عقیم می شدند. مسئول این برنامه اداره فرصت های اقتصادی آمریکا بود که اکثرا سیاه پوستان فقیر را نشانه گرفته بود. این برنامه هم چنین در بخشی از پورتو ریکو که تحت حاکمیت آمریکا بود نیز اجرا شد. گزارش ها نشان می دهد در سال 1975 یک سوم از زنان این بخش عقیم شدند.

اما سنگین ترین بخش برنامه کنترل جمعیت جهان نه در آمریکا که در خارج از مرزهای این کشور در حال اجرا بود. در دوران جنگ سرد و تبلیغات کمونیست ها در اقصی نقاط جهان، مردم کشورهای فقیر بیشترین تمایل را به نظام کمونیستی نشان می دادند. این تمایل از دید آمریکایی ها به مثابه زنگ خطری برای گسترش کمونیسم در جهان بود. در نتیجه یکی از اهداف کاهش جمعیت جهان سوم کاستن از نیروهایی بود که می توانستند به طور بالقوه به خدمت کمونیسم درآیند.

نیویورک تایمز رشد جمعیت را به خطر اندازنده صلح جهانی معرفی می کند.

تحلیلگران شرکت رند در آن زمان برای رئیس جمهور وقت آمریکا، لیندون جانسون، گزارشی تهیه کردند که در آن محاسبات مغرضانه ای انجام شده بود تا به اثبات رساند که کودکان متولد شده در جهان سوم دارای ارزش اقتصادی منفی هستند!! در نتیجه با تولد کودکان بیشتر در کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین، فقر در این کشورها گسترده تر می شود و نیز جمعیت انبوهی به وجود می آید که از طبقه کارگر بوده و آماده رهبری شدن توسط سوسیالیت ها و انقلاب ها کمونیستی هستند. بر این اساس بدیهی است هیچ دولتی نباید اجازه بدهد فقر در بین مردمش گسترش یابد و درنتیجه باید از افزایش جمعیت کشور خود جلوگیری کند.

از پوسترهای تبلیغاتی برای کاهش جمعیت در آمریکا:
 برخی به دنیا می آیند که باری به دوش دیگران باشند.

طبق این تجزیه و تحلیل ها جانسون به این نتیجه رسید که «5 دلار سرمایه گذاری در کنترل جمعیت پر سود تر از 100 دلار سرمایه گذاری در رشد اقتصادی است». متعاقب حمایت دولت جانسون از برنامه های کاهش جمعیت جهانی، کنگره آمریکا نتوانست خود را از افتخار مشارکت در این جنایت محروم کند و در سال 1966 قانونی را به تصویب رساند که طبق آن بودجه ویژه ای در اختیار آژانس توسعه بین المللی آمریکا قرار گرفت تا در برنامه های کنترل جمعیت در خارج از کشور هزینه کند.

طبق این قانون مقرر شد که تمامی کمک های مالی دولت آمریکا به کشورهای دیگر منوط به سطح ابتکارات و تمایل دولت های آنها برای کنترل جمعیت خواهد بود. به عبارت دیگر حاکمانی که در جهان سوم آمریکا را در عقیم کردن جمعیت های فقیر کشور خود کمک می کردند؛ مشوق های فراوانی به دست می آوردند و دولت هایی هم که همکاری های لازم را انجام نمی دادند؛ با مشکل مواجه می شدند. طبیعتا با توجه به ماهیت دولت های جهان سوم پیش بردن چنین طرحی برای آمریکا سخت نبود و هولوکاست واقعی کنترل جمعیت با موفقیت به دست آمریکایی ها به اجرا گذاشته شد.

با تاسیس اداره جمعیت در آژانس توسعه بین المللی آمریکا در سال 1966، دکتر رونهولت (Reimert Thorolf Ravenholt) ریاست آن را به عهده گرفت و تا سال 1979 در این پست باقی ماند. این اداره توانست با صرف میلیاردها دلار یک امپراطوری قدرتمند جهانی برای شبکه یکپارچه برنامه های کنترل جمعیت جهان ایجاد کند و به وجود آمدن انسان هایی که نظام آمریکا "نامطلوب" توصیف می کرد را متوقف سازد.

از نشان های برنامه کنترل جمعیت برای تبلیغ تک فرزندی.

رونهولت فردی جامعه گریز بود که دکترای همه گیر شناسی داشت و ظاهرا بارداری زنان را هم مانند آبله یا تب زرد نوعی بیماری تصور می کرد که باید ریشه آن را از بین برد. بر همین اساس عقیم سازی زنان بیشترین توجه او را جلب کرده بود.

او در این کار آنچنان شدت عملی نشان می داد که گاه موجب تنفر و اشمئزاز همکارانش می شد. برای مثال اطلاعات کارت ویزیت او بر روی یک کاندوم چاپ شده بود! رونهولت این کارت ویزیت را با یک حس لذت و سرافرازی به تمامی مراجعانش تقدیم می کرد. او کاری های تبلیغاتی جلفی نیز برای تبلیغ عدم باردار شدن زنان انجام می داد.

برای مثال رونهولت برای جشن های یادمان 200 سالگی تاسیس آمریکا دستور داد میلیون ها نوع از کاندوم هایی که روی آن پرچم رنگی آمریکا چاپ شده بود تهیه شود و در همه سازمان های کنترل جمعیت تحت مدیریتش در سراسر جهان پخش شود! او به وفور در مورد راهکارهای پخش مقادیر بیشتری از قرص های ضد حاملگی سخن می گفت و از هر فرصتی برای ژاژخایی در مورد برنامه های ضد انسانی اش استفاده می کرد. او در مصاحبه ای گفته بود یک چهارم از تمامی زنان بارور جهان باید عقیم شوند تا برنامه های آمریکا برای کنترل جمعیت جهان به اهداف خود برسد و آمریکا بتواند نظام اقتصادی مد نظر خود را حفظ کند.

رونهولت یک نژادپرست بود و دیدگاه های نژادپرستانه خود را در تمامی برنامه های کنترل جمعیت تسری می داد. سیاهان را هنوز برده می دید و چنان که در سال 2000 گفته است معتقد بود که: «سیاهان آمریکایی باید از بخت و اقبال خود ممنون باشند که در قرون اولیه برده داری رایج بوده است. چون اگر چنین نبود؛ این سیاهان آمریکایی امروز وجود نداشتند زیرا که اجداد آنها به جای فروخته شدن به برده داران به دست دشمنان سیاه پوست خود کشته می شدند».

سخنی از پاپ ژان پل دوم علیه سقط جنین:
ملتی که خود کودکان خود را می کشد، ملت بدون فرداست.

رونهولت به عنوان رهبر برنامه آمریکایی کنترل جمعیت جهان، خود با شرکت های داروسازی و

بازخوانی اهداف ضد جمعیتی ممنوعیت استفاده از DDT + تصاویر
2013/2/9 ساعت 0:35 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


DDT چه نوع ماده ای است؟ آیا استفاده از آن برای سلامت انسان مضر است یا نه؟ دلیل اصرار شدید نهادها و سازمانهای غربی برای حذف DTT از رده آفت کش ها چه بود؟ DDT چه ازتباطی با مبحث کنترل جمعیت دارد؟ با گزارش ویژه مشرق همراه باشید تا به ارزش جان انسان ها نزد سیاستمداران غربی پی ببرید.


 
گروه گزارش ویژه مشرق؛ تاملی کوتاه در آنچه که در بیست و چهارم سپتامبر 1944 از زبان یگانه مکار سیاست انگلستان، وینستون چرچیل جاری شده است کافیست تا ما را به مروری بر صفحه های سیاهی از تاریخ در مورد ماده DDT وا دارد:

چرچیل می گوید: «ما عوامل پیشگیری فراوانی علیه بیماری های گرمسیری و حمله تمامی انواع حشرات از شپش گرفته تا پشه ها و عقب راندن آن ها کشف کرده ایم. DDT پودر فوق العاده ای است که کاملا بررسی و آزمایش شده و نشان داده شده است که نتایج اعجاب انگیزی دارد و بعد از این در حجم های عمده توسط نیروهای بریتانیایی در برمه و نیروهای آمریکایی و استرالیایی در اقیانوسیه و هند در تمامی مناطق استفاده خواهد شد». در این گزارش به اهداف پشت پرده جمعیت زدایی با اعلام ممنوعیت استفاده از DDT خواهیم پرداخت.

چرچیل اولین سیاست مداری بود که در مورد اهمیت DDT صحبت کرد.

DDT آفت کشی بود که برای اولین بار در سال 1874 ساخته شد ولی با توجه به عدم شناسایی کامل ساختار و فعالیت آن تا سال 1930 توجهی به آن نشد. در اواخر دهه سی میلادی، پائول موللر (Paul H. Müller) قابلیت DDT برای کشتن حشرات موذی را معرفی کرد. با توجه به اثرات اعجاب انگیز این ماده در کاهش مرگ و میر انسان ها و نیز افزایش تولیدات کشاورزی، موللر در سال 1948 جایزه نوبل پزشکی را برنده شد. ویکتور فرولیشر (Victor Froelicher) که با کارهای موللر آشنا بود؛ در اکتبر 1942، DDT را به اداره تحقیقات و توسعه علمی ارتش آمریکا معرفی کرد. با بررسی کارهای موللر، کارشناسان ارتش آمریکا با زیرکی تمام به اهمیت فوق العاده DDT پی بردند.

پائول موللر به دلیل تحقیقاتش بر روی DDT جایزه نوبل گرفت.ویکتور فرولیشر اطلاعات DDT را به ارتش آمریکا انتقال داد.

 در آن دوران بیماری مالاریا نیروهای دریایی آمریکا را که درگیر کشمکش با نیروی دریایی ژاپن بودند از پا انداخته بود. بلافاصله ارتش وارد مذاکره با کارخانه های سم سازی شد تا DDT را به صورت انبوه تولید کرده و از آن برای مقابله با گسترش بیماری مالاریا بین تفنگداران دریایی آمریکا استفاده کند. به علاوه ارتش آمریکا از DDT برای ضد عفونی کردن تمامی مناطق جنگی پس گرفته شده از آلمانی ها نیز استفاده کرد. برای مثال پس از عقب نشینی ارتش آلمان از ایتالیا، نیروهای آمریکایی با استفاده از DDT بیماری های واگیردار قابل انتقال با حشرات و جوندگان را در شهرهای این کشور کنترل کردند و توانستند از مرگ و میر افراد غیر نظامی فراوانی جلوگیری کنند.

ارتش آمریکا به سرعت متوجه قابلیت DDT در جبهه های جنگ شد.   
             
در اواخر جنگ جهانی دوم این ماده فقط در مناطق جنگی کاربرد داشت؛ اما با پایان یافتن جنگ و با توجه به کارایی فوق العاده آن، DDT در اختیار آژانس های بهداشت عمومی سراسر جهان قرار گرفت. از آنجا که درصد بالایی از بیماری های عفونی شناخته شده انسان توسط حشرات منتقل می شد؛ استفاده از DDT برای کشتن حشرات امری معقول به نظر می رسید. هم چنین حشرات، موجب از بین رفتن محصولات کشاورزی و قحطی و گرسنگی هم می شدند. به همین دلیل DDT به عنوان یک ناجی بزرگ مطرح شد که علاوه بر جلوگیری از کشتار انسان ها توسط عوامل بیماری زا به افزایش تولید غذا نیز کمک می کرد.

در اواخر جنگ دوم جهانی از DDT برای مبارزه با بیماری ها در مناطق جنگ زده استفاده شد.

 آمریکا از اولین کشورهایی بود که از  DDT  در اهداف غیر نظامی بهره برد. از سال 1946 سازمان بهداشت عمومی آمریکا از DDT برای مبارزه با مالاریا استفاده کرد. پروژه موفقیت آمیز بود تا جایی که در سال 1952 فقط دو مورد از ابتلا به مالاریا از سراسر آمریکا گزارش شد. کشورهای دیگر به سرعت از آمریکا الگوبرداری کرده و به استفاده گسترده از DDT روی آوردند. کارخانه های بزرگی برای تولید آن ساخته شد و کشورهای جهان سوم با توجه به قیمت ارزان آن به راحتی می توانستند آن را خریده و استفاده کنند.

پس ازجنگ استفاده غیر نظامی از DDT شروع شد.

در نیمه دهه 50 مالاریا در اروپا ریشه کن شد و تعداد مبتلایان به مالاریا در آفریقای جنوبی 80 درصد کاهش یافت. در سال 1946 حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر در سریلانکا مبتلا به مالاریا بودند که با استفاده از DDT این تعداد در سال 1963 به رقم اعجاب انگیز 17 نفر رسید. DDT مرگ و میر مالاریا در هند را نیز به صفر رساند. در کل DDT توانست ابتلا به مالاریا را در آسیا و آمریکای لاتین 99 درصد کاهش دهد.

DDT توانست مرگ و میر ناشی از بیماری های منتقله با حشرات را به شدت کاهش دهد.

 با این حال نگاه به DDT با ظهور مشکوک راشل کارسون (Rachel Carson) و نوشته هایش که سرتاسر سوء استفاده از علم و علمی جلوه دادن یک سری فرضیات بود؛ راه دیگری در پیش گرفت. در سال 1958 ویراستار یک مجله آمریکایی از راشل خواست که به عنوان یک زیست شناس مطالبی را در مورد حمایت از طبیعت و مضرات استفاده از DDT بنویسد. راشل شروع به نوشتن سلسه خذعبلاتی کرد که در سال 1962 به صورت کتابی با نام بهار خاموش به چاپ رسید. راشل در این کتاب با آب و تاب فراوان از شهری سخن می گوید که مردم آن مسموم شده اند و بهار در آنجا خاموش است زیرا تمامی پرندگان به دلیل استفاده از حشره کش هایی مانند DDT مرده اند! 

اعلام خطر و دروغ پردازی علیه DDT توسط راشل کارسون و دست های پشت پرده هدایت کننده او شروع شد.

این کتاب از بنیه علمی برخوردار نبود و اطلاعات غلط و بی پایه ای در مورد انقراض جانداران در اثر استفاده از DDT ارائه می داد و ادعا می کرد این ماده سرطان زا است؛ موضوعی که هیچ گاه به اثبات نرسید. وحشت انتشار داده شده توسط این کتاب و مانور رسانه ای قوی پشتیبانی کننده آن ترس از DDT را به خارج از مرزهای آمریکا کشاند. طبق هشدارهای کارسون برخی دولت ها استفاده از DDT را برای مبارزه با مالاریا ممنوع اعلام کردند. نتایج وحشتناک بود.

هجمه رسانه ای شدیدی علیه DDT به راه افتاد.

 برای مثال در سیرالئون که در سال 1963 فقط 17 مورد مرگ در اثر مالاریا گزارش شده بود؛ ممنوعیت استفاده از DDT در سال 1964،
/

مروری بر چهارصد سال جنایات بریتانیای کبیر + عکس
2013/2/9 ساعت 0:28 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


با چهارصد سال تاريخ استعماري سراسر جنايت و شكنجه و نسل‌كشي انگلستان چقدر آشناييد؟ آيا مي‌دانيد طي استعمار انگلستان بر كشور هند چند ميليون نفر به دليل سياست‌هاي استعماري اين كشور كشته شدند؟ براي مرور گوشه‌اي از تاريخ ننگين چهارصدساله استعمار انگليس با گزارش ويژه مشرق همراه شويد.
گروه گزارش‌ ویژه مشرق؛ اعطای جایزه صلح نوبل به اتحادیه اروپا بار دیگر سیاسی بودن این جایزه را به جهانیان اثبات کرد. گرچه سازمان های بین المللی بسیاری از جمله دفتر دائمی صلح بین الملل، صلیب سرخ جهانی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، سازمان یونیسف و سازمان بین‌ المللی کار از جمله نهادهایی بوده اند که در دهه های گذشته جایزه صلح نوبل را دریافت کرده اند، اما موارد بسیاری نظیر اعطای این جایزه به مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی و اکنون اتحادیه اروپا، نگرش حقوق بشری این کمیته به شدت زیر سوال برده است.

مراسم اهدای جایزه صلح نوبل به اتحادیه اروپا

در این گزارش به سوابق ضد بشری بریتانیا که دارای یکی از سیاه‌ترین کارنامه‌های استعماری در اروپاست خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است بدلیل کثرت موارد نقض حقوق بشر و جنایات انگلستان طی دوره‌های استعمار خود بر کشورهای جهان، تنها عمده‌ترین و مهمترین موارد آن اجمالا در این گزارش ذکر شده است.


آغاز استعمار انگلستان در آسیا

تاریخ آغاز استعمار - نوین - را می‌توان از قرن 15 و 16 میلادی دانست که امپراتوری بریتانیا در سال 1599 با تاسیس کمپانی هند شرقی اين كمپاني پايه‌‏هاي سلطه استعماري بريتانيا بر مناطق زرخيز جنوب آسيا را تحكيم كرد و از آن پس، كليه عمليات استعماري و روابط سلطه‏‌گرانه انگليس با ملل جنوب آسيا، از طريق كمپاني هند شرقي انجام مي‏شد. نفوذ و سلطه عميق بریتانیا بر هند، پس از گذشت سه قرن از تأسيس اين كمپاني، موجب شد تا هند به عنوان بخشي از امپراتوری بریتانیا اعلام شود و ملكه ويكتوريا به عنوان امپراتوريس هند و انگليس، تاج‏گذاري نمايد. اين دوران، دوران غارت مردم هند توسط انگلستان محسوب مي‏شود كه در پوشش روابط اقتصادي و تجارت و بازرگاني، زمينه‏‌ساز نفوذ سياسي در اين سرزمين گرديد.

ویل دورانت درباره هند و به طور کلی شرق در برابر غرب می نویسد: «به خاطر داشته باشیم که مردم شمال هند یعنی نیمه مهمتر هند با یونانی ها، رومی ها و خود ما هم نژاد هستند یعنی از همان نژاد هند و اروپایی یا آریایی هستند.»(ص۱۴) زبان سانسکریت ریشه زبان اروپایی است.

وی یادآور می شود که ریاضیات هندی چگونه توسط اعراب وارد غرب گردید و همچنین پرداختن به مسائل دیگری چون فلسفه، مذهب و تمدن در هند و به طور عام در شرق، که در جای خود قابل توجه است. در ادامه وی به این نکته اشاره دارد که چگونه هندوستان توسط دزدان دریایی انگلیسی و فرانسوی مورد تهاجم و غارت قرار گرفت و استعمار و استثمار چگونه در این کشور غلبه یافت و مردم این سرزمین را در خود فروکشاند. وی می نویسد که انگلیسی ها همه چیز را در هندوستان به فروش می رساندند آنها حتی حاکمان ایالت ها را با دریافت رشوه به قدرت می رساندند، و هندوها را وادار می کردند گران بخرند و ارزان بفروشند و این سیاست امپریالیستی بود که سبب گردید ۳۰ میلیون هندی در کلکته به اوج بدبختی برسند.

سیاست امپریالیستی انگلستان 30 میلیون هندی در کلکته را به اوج بدبختی رساند

طی اشغال هند توسط نیروهای بریتانیا،‌بر اساس منابع مختلف تاریخی، در دهه 1770 میلادی بیش از 10 میلیون هندی تنها در ایالت بنگال این کشور، بر اثر قحطی و گرسنگی، بیماری، بدرفتاری و شکنجه به دست نظامیان انگلیس و یا بر اثر فشار کار اجباری جان خود را از دست دادند.

ویل دورانت در ادامه به این مسئله اشاره می کند، به رغم این که انگلیسی ها برای ثبات نظام فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بریتانیا در هندوستان اقداماتی را انجام دادند ولی هندوها نیز از آن بهره مند گردیدند که می توان این اقدامات را این گونه برشمرد: ۱- منسوخ شدن رسم «سوتی»(سوزاندن زنان بعد از مرگ شوهرانشان) ۲- وارد کردن تشکیلات سازمانی به نهادهای رسمی هندوها ۳- منسوخ کردن نظام برده داری (که هندوها بهای گزافی را برای آن پرداختند) ۴- احداث راه آهن (برای اهداف تجاری و نظامی)۵- وارد کردن علم و تکنولوژی غرب به هندوستان. وی سیستم طبقاتی هند را نیز مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد ولی نکته قابل توجه سیستم مالیاتی بود که انگلیسی های متجاوز در هند ایجاد کرده بودند.

10 میلیون هندی در دهه 1770 تنها در ایالت بنگال بر اثر استعمار انگلیس جان خود را از دست دادند

در حقیقت هندی ها می بایست در کشور خود به انگلیسی ها مالیات می پرداختند؛ «درصد مالیات ها نسبت به تولید ناخالص ملی در هند بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا است تا همین اواخر این رقم معادل دو برابر درصد مالیات ها در انگلیس و سه برابر اسکاتلند بود.» انگلیسی ها به واسطه این مالیات های سنگین، هزینه سربازان هندی را، برای سلطه بر کل این شبه قاره تامین می کردند و بدون صرف هیچ هزینه اقتصادی و انسانی توانستند خود را بر کل هندوستان مسلط سازند، در حقیقت از خود هندی ها برای استعمار و استثمار هندوستان بهره بردند. وی معتقد است که هندوها در برابر این همه ستم هیچ فریادرسی نداشتند. ویل دورانت در ادامه به چگونگی انهدام اقتصادی هندوستان می پردازد و می نویسد: «شرایط اقتصادی هند نتیجه اجتناب ناپذیر استثمار سیاسی آن است.»

از سال 1942 نیز قحطی دیگری به دلیل تصمیم استعماری دولت بریتانیا و شخص چرچیل در هندوستان به وقوع پیوست که در حدود 5 میلیون هندی دیگر را به کام مرگ کشاند. طی سال‌های 1942 تا 1944 بین 3/5 تا 5 میلیون هندی بر اثر قحطی جان باختند. به دستور چرچیل در این سال‌ها، تمامی کشتی‌هایی که برای انتقال مواد غذایی به هند مورد استفاده قرار می‌گرفت، به انتقال تجهیزات و آذوقه برای نیروهای نظامی انگلستان در شمال آفریقا به کار گرفته شدند و بدین ترتیب قحطی بزرگی این بار نیز در ایالت بنگال هند جان میلیون‌ها هندی را گرفت.

در حدود 5 میلیون هندی طی سال‌های 1942 تا 1944 بدلیل گرسنگی جان باختند.


گسترش استعمار به آفریقا

در پايان جنگ هاي ناپلئون در سال 1814 ميلادي، بريتانيا مستعمره هلندي "كيپ" در آفريقاي جنوبي را اشغال كرد. مهاجران هلندي كه بوئرها ناميده مي‌شدند (بوئرها در زبان هلندي به معني كشاورزان است) مي‌خواستند رسوم و مذهب كالوينيست خود را حفظ كنند. بنابراين آنها از كيپ مهاجرت كرده و با كاروان بزرگي از گاري‌ها كه توسط گاوها كشيده مي‌شدند راه شمال را درپيش گرفتند. بوئرها در سر راه خود به قبايل "زولو" برخورد كردند. جنگ‌هاي بي وقفه‌اي بين بوئرها و قبايل زولو رخ مي‌دهد.

زولو در لغت به معنای "آسمان" است. زولوها یکی از تیره‌های نژادی و زبانی در آفریقا بودند که طی سال‌های ۱۸۳۰-۱۸۳۹ با بوئرها در جنگ بود، و سرانجام در سال ۱۸۸۰ مغلوب بریتانیا شدند.

جنگ از ۱۶ دسامبر ۱۸۸۰ آغاز شد. در دور اول جنگ، انگلیسی ها شكست خوردند و فرمانده آنان ژنرال «كالی» نیز كشته شد. ویلیام گلدستون نخست وزیر وقت انگلستان كه چنین دید و به واقعیت پی برد، از در سازش وارد شد و خود مختاری ترانسوال را بپذیرفت.

پس از كشف طلا در ترانسوال، هزاران انگلیسی برای كار در معادن وارد این منطقه شدند و شهر ژوهانسبورگ یك روزه ساخته شد.

بوئرها كه چنین دیدند بر كارگران غیر بومی و شركت های انگلیسی استخراج طلا، مالیات سنگین بستند و تازه واردین را از شركت در انتخابات و كسب مقام دولتی در آن منطقه محروم كردند. این وضعیت، باعث اعتراض معدنداران شد و به وزارت مستعمرات در لندن شكایت بردند. این وزارت به دولت محلی بوئرها اولتیماتوم داد كه به آن توجه نشد. به دستور لندن نیروی نظامی انگلستان مستقر در «كیپ» وارد عمل شد و دور دوم جنگ از یازدهم اكتبر ۱۸۹۹ آغاز گردید و هر حمله نظامی انگلیسی‌ها به شكست انجامید.

این بار بوئرها از شیوه جنگ چریکی استفاده می‌كردند، لباس غیر نظامی می‌پوشیدند و از كمین‌گاه حمله می‌بردند. همچنین، این بار دولت‌های اروپایی متخاصم با انگلستان به ویژه آلمان به بوئر اسلحه برتر و آموزش نظامی می دادند، به گونه ای كه تا آخرین ماه های این جنگ ۲۹ ماهه از نیروی ۲۵۰ هزار نفری انگلستان كار موثری برنیامد. انگلستان بهترین سربازان و ژنرالهای خود از جمله ژنرال كیچنر، ژنرال كمپ ، ككویچ و رابرتز را به جنگ بوئرها فرستاده بود.

سربازان بوئر در جنگ بوئرها (1902- 1899)

جنگ در ۳۱ ماه ۱۹۰۲ با امضاد پیمان ورینیگینگ پایان یافت. دولت انگلستان طبق این پیمان ۳ میلیون پوند به بوئر ها داد، خود مختاری آنان را برسمیت شناخت و قول......

مطالب مرتبط

کشته شدن 11 آدم ربا در شرق الجزایر در پی حمله ارتش این کشور
2013/1/19 ساعت 23:58 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


تصویر آرشیوی از میدان گازی این آمناس در شرق الجزایر
در پي عمليات نجات گروگان‌ها در يک ميدان گازي صحرايي در شرق الجزاير توسط ارتش اين کشور، دست کم ۷ گروگان خارجي و ۱۱ آدم ربا کشته شدند.


يک منبع امنيتي روز شنبه (۱۹ ژانويه، ۳۰ دي) گفت: «حمله (ارتش) اواسط صبح رخ داد. ۱۱ تروريست همراه با گروگان‌هاي خارجي جان خود را از دست دادند.»

تلويزيون دولتي الجزاير نيز اعلام کرد: «ارتش الجزاير ۱۱ تروريست را کشته و گروه تروريستي ۷ گروگان خارجي را به قتل رساند.»

ويکتور پونتا، نخست وزير روماني تاييد کرد که يک تبعه روماني در جريان اين حمله کشته و يکي نيز زخمي شده است؛ اين در حالي است که تابعيت ديگر افراد هنوز مورد تاييد قرار نگرفته است.

گروگان گيران اوايل روز گفته بودند که همچنان ۷ گروگان خارجي را در ميدان گازي اين آمناس واقع در شرق الجزاير در نزديکي مرز ليبي در اختيار دارند.

شبه نظاميان عضو گروه موسوم به «گردان امضا شده با خون» ۱۶ ژانويه با حمله به يک مجموعه گازي در شرق الجزاير، دو نفر را که يکي فرانسوي و ديگري انگليسي بود، کشته و باقي کارگران را ربودند. شرکت انگليسي بريتيش پتروليوم بخشي از اين مجموعه گازي را در اختيار دارد.

شبه نظاميان مسلح که به نيروهاي شورشي در کشور مالي مرتبط دانسته مي‌‎شوند، گفتند، اين حمله را در انتقام از حمايت الجزاير از عمليات نظامي تحت هدايت فرانسه در مالي ترتيب دادند.

نيروهاي ارتش الجزاير يک روز بعد اولين عمليات خود را براي نجات گروگان‌ها از دست شبه نظاميان انجام داده که طي آن ۳۰ نفر شامل ۱۲ اسير و ۱۸ آدم ربا کشته شدند. با وجود اين، اين عمليات شکست آميز خوانده شد.

الجزاير به جنگنده‌هاي فرانسوي اجازه داده است از قلمرو هوايي آن کشور براي انجام عمليات هوايي در بخش‌هاي شمالي کشور مالي که تحت کنترل نيروهاي شورشي است، استفاده کنند.

فرانسه به بهانه جلوگيري از پيشرفت شبه نظاميان در کشور مالي، ۱۱ ژانويه (۲۲ دي) مداخله نظامي در اين کشور را آغاز کرد.


اخبار مرتبط:

موضوعات مرتبط: جنايات عليه بشريت، دسيسه

نخست وزیر به تحریک نفرت از بومیان متهم شد
2013/1/19 ساعت 23:57 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


ترسا اسپنس، رئیس گروه بومی آتاواپیسکات در ایالت آنتاریوی شمالیگروهي از زنان کانادايي استفان هارپر، نخست وزير اين کشور را به تحريک نفرت از مردم بومي در کشور متهم کرده‌اند.

الن گابريل، عضو «زنان بومي جزيره لاک‌پشت» روز جمعه (۲۹ دي، ۱۸ ژانويه) تاکيد کرد تا به حال شاهد واکنش‌هاي نژادپرستي قوي و فزاينده عليه اعتراض‌هايي است که جنبش «تنبلي بيشتر ممنوع» براي حقوق پيمان بومي‌ها سازمان‌دهي مي‌کند.

اين در حالي است که ناکامي دولت کانادا براي پوشاندن جامه عمل به خواسته‌هاي بوميان اين کشور موجب اعتراض‌هاي زيادي در سراسر اين کشور شده است.

صدها معترض کانادايي ۲۷ دي (۱۶ ژانويه) که بسياري پرچم‌و نشانه‌هايي در دست داشتند از دولت فدرال اين کشور خواستند تا به نگراني‌هاي بوميان کانادايي توجه کند.

همچنين، معترضان چند تظاهرات ديگر در شهرهاي ديگر کانادا برگزار کردند که به بسته شدن برخي خطوط ريلي و جاده‌ها از جمله بزرگ‌راه ترانس‌کانادا و معدن شن نفتي در غرب کانادا شد.

جوامع بومي کانادا که به اقوام اوليه نيز شناخته مي‌شوند، مي‌گويند که از ناکامي دولت اتاوا در پرداختن به نارضايتي‌هاي اجتماعي و اقتصادي پيش روي يک ميليون و ۲۰۰ هزار بومي نااميد هستند.

همچنين، بوميان کانادا از لايحه سي-۴۵ (C-۴۵) که با هدف تغيير قوانين مربوط به زمين‌هاي بومي است بسيار خشمگين هستند.

اعتراض‌ها در کانادا پس از آن شدت يافت که ترسا اسپنس، رئيس گروه بومي آتاواپيسکات در ايالت آنتاريوي شمالي ۱۱ آذر (۱۱ دسامبر ۲۰۱۲) در اعتراض به نقض حقوق بوميان کانادا دست به اعتصاب زد. او خواهان برگزارس نشست بين نخست وزير کانادا، ديويد جانسون، فرماندار کل و رهبران بومي درباره مشکلات بوميان اين کشور شد.

مجمع بوميان اوليه نيز بار ديگر در خواست خود را براي برگزاري نشست با هارپر و جانسون در ۵ بهمن (۲۴ ژانويه) مطرح کرد.

اسپنس نيز روز جمعه در بيانيه‌اي اعلام کرد اگر چه شرايط جسمي او رو به ضعف است، اما هنوز مصمم است تا تشکيل نشست ۵ بهمن را ببيند.

بسياري از بوميان کانادا در شرايط بدي زندگي مي‌کنند و از نداشتن آب آشاميدني مناسب، مسکن ناکافي، اعتياد و ميزان بالاي خودکشي مواجه هستند.

م ف/م ف


اخبار مرتبط:


لارنس فریمن: قتل عام، سیاست غرب در قبال کشورهای آفریقایی
2013/1/18 ساعت 12:48 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )
لارنس فریمن از بررسی اطلاعات اجرایی در واشنگتن

کارشناس امريکايي معتقد است که سياست غرب در قبال کشورهاي منطقه غرب قاره آفريقا سياست «قتل عام» است و غرب اجازه برقراري ثبات و رشد اقتصادي در اين منطقه را نمي‌دهد. 


فرانسه با ادعاي جلوگيري از پيشرفت شورشيان مالي که کنترل بخش‌هاي شمالي اين کشور را در اختيار دارند، از روز شنبه مداخله نظامي خود را در اين کشور آفريقايي آغاز کرده است. فرانسه اعلام کرده است که قصد دارد شمار نظاميان خود در مالي را سه برابر کند و از ۸۰۰ نيروي نظامي به ۲۵۰۰ نظامي افزايش دهد. 

از زماني که آمادو توماني توره رئيس‌جمهور مالي در تاريخ ۲۲ مارس سال ۲۰۱۲ ميلادي در جريان يک کودتا سرنگون شد، اين کشور صحنه نا آرامي و درگيري بوده است. سران کودتا مي‌گويند آنها اين کودتا را در واکنش ضعيف دولت به شورشيان الطوارق در شمال مالي که در دو ماه اخير ادامه داشته، انجام داده‌اند. 

در همين راستا لارنس فريمن از بررسي اطلاعات اجرايي در واشنگتن در گفتگو با شبکه پرس تي وي به بررسي اين موضوع پرداخته است. در اين برنامه همچنين از نظرات دو مهمان ديگر برنامه، ديويد لاولي خبرنگار و فيلم ساز در لندن و همچنين اريک درايستر موسس stopimperialism.com در نيويورک استفاده مي‌شود. آن چه در زير مي‌خوانيد، متن گفتگوي لارنس فريمن با شبکه پرس تي وي مي‌باشد : 

پرس تي وي : زماني که فرانسه حملات هوايي را به مالي آغاز کرد، تاکيد داشت که از همسايگان مالي نيز کمک خواهد گرفت اما اکنون اين گونه به نظر مي‌رسد که فرانسوا اولاند رئيس جمهور فرانسه از موضع خود کنار کشيده است؛ وي گفته بود که به اندازه کافي در مالي حضور نظامي خواهد داشت تا شورشيان را از بين ببرد و ثبات را در اين کشور برقرار کند. نظر شما درباره اين موضوع چيست؟ 

فريمن : فکر نمي‌کنم که وي از موضع خود کنار کشيده باشد. فکر مي‌کنم که مداخله نظامي فرانسه در مالي با موفقيت همراه نخواهد بود؛ اهداف اين تهاجم هنوز مشخصا عنوان نشده است؛ در حقيقت هيچ هدف راهبردي وجود ندارد. مشکل با کشورهاي همسايه، اکواس (جامعه اقتصادي کشورهاي غرب آفريقا) و بورکينا فاسو، نيجريه و نيجر اين است که آنها توانايي اين مسئله را ندارند و نمي‌توانند به آموزش اين نوع تسليحات نامتعارف به ويژه در صحرا بپردازند. 

بنابراين اين عمليات از آغاز، عملياتي شکست خورده است که با گسترش آن، در واقع مناطق ساحل، ساهارا و غرب آفريقا را در درگيري غوطه ور مي‌سازد و مشکل اينجاست که شما شاهد هستيد که دقيقا همان نيروهايي که از آنها براي سرنگوني معمر قذافي رئيس جمهور ليبي استفاده شد، يعني نيروهاي امريکايي، فرانسوي و انگليسي، در مالي نيز استفاده مي‌شود. 

آنها نقش هاي متفاوتي را بر عهده مي‌گيرند اما آنها در اين عمليات دخالت دارند و اين نشان از شکست کلي اين سياست دارد؛ به ويژه اين حقيقت جاي تامل دارد که شرايط مالي پس از سرنگوني معمر قذافي و سرازير شدن سربازان آموزش ديده و تجهيزات و سلاح ها به مناطق شمالي اين کشور، وخيم تر شده است. 

بنابراين کل رويه غرب قديمي شده است، منظورم اين رويه قتل عام عليه مردم آفريقا مي‌باشد. ما نيازمند رويه اي براي توسعه، رشد اقتصادي، احداث پروژه هاي زير بنايي به منظور ارسال آب به مناطق مختلف نيجر و استفاده از رودخانه نيجر هستيم و فکر نمي‌کنم که اين رويه اصلا براي فرانسوي ها سودي داشته باشد و فکر مي‌کنم که روبرو شدن با فجايعي مهم در آينده اي نزديک، در صورت ادامه اين رويه، دور انتظار نباشد. 

پرس تي وي : مي‌خواهم مطلبي در مخالفت با آن چه شما گفتيد مطرح کنم؛ شما گفتيد که اين جنگي نيست که فرانسه به همراه برخي از متحدانش در ناتو مي بايست در آن دخالت مي‌کردند. من از گفته هاي مدير انجمن تحقيقات استراتژيک استفاده مي‌کنم. وي گفته است که ما اين چنين جنگ هايي را براي مدت هاي طولاني تمرين کرده‌ايم؛ 

برنامه اي وجود دارد که براساس آن قرار است گروه هاي تروريستي و راهزنان را از بين ببريم. آيا به نظر شما فکر نمي‌کنيد که اين ممکن است بخشي از به اصطلاح نظم جديد ژئوپولتيک در آفريقا باشد که از ليبي آغاز شد و اکنون شاهد ادامه آن در مالي و از سوي ديگر در سوريه هستيم؟ 

فريمن : مهمان پيشين برنامه به اين سياست دورويي و کنايه آميز غرب اشاره کرد؛ درست است دولت اوباما همراه با سارکوزي و کامرون جنگي براي سرنگوني قذافي رئيس جمهور ليبي به راه انداختند و آنها با گروه هاي مبارز اسلامي در ليبي و گروه هاي ديگر و رهبران آنها در اين جنگ همراهي کردند؛ اکنون نيز ما با مبارزان به اصطلاح القاعده در مالي مبارزه مي‌کنيم که همان نيروهايي هستند که ما در ليبي به آنها ملحق شده بوديم و در حقيقت ما در سوريه نيز براي سرنگوني دولت حاکم با چنين نيروهايي همراه شده‌ايم. 

بنابراين اگر شما قصد داريد با تروريسم مبارزه کنيد، شما در حقيقت بايد به سراغ افرادي پشت پرده برويد و اکنون همه به خوبي مي‌دانند که خاندان سلطنتي سعودي که با خاندان سلطنتي انگليس و قطري ها همکاري مي‌کنند، وهابيون و سلفي ها را از نظر مالي تامين مي کنند و اين افراد که هم اکنون در بيشتر مناطق غرب آفريقا پراکنده شده‌اند، اين گروه ها را تشکيل مي‌دهند و اکنون نيز ما با چنين گروه هايي در اين منطقه مبارزه مي‌کنيم. 

بنابراين اين جنگي براي ريشه کن کردن تروريسم نيست؛ اين سومين جنگي است که فرانسه در آفريقا درگير آن شده است. سياست نخبگان مالي و اقتصادي در شهر لندن، در قبال آفريقا، قتل عام مردم است و اين سياست ها برقراري ثبات در کشورهاي منطقه غرب آفريقا را دنبال نمي‌کند. منظورم اين است که همه به خوبي مي‌دانند که مالي چقدر با ثبات بود و اين کشور از چه دموکراسي بهره مي‌برد، اما اين دموکراسي و ثبات در يک لحظه از هم پاشيد. 

شما دقيقا شاهد همين شرايط در جمهوري آفريقاي مرکزي و نيجريه هستيد و مي‌بينيد که اين کشورها دچار مشکل هستند؛ کنگو نيز دچار مشکل است؛ آفريقاي جنوبي در مشکل و بحران به سر مي برد. غرب از سياست هاي گذشته خود، سياست هايي نظير آن چه فرانکلين روزولت براي توسعه کشورهاي قدرتمند براساس مليت، توسعه اقتصادي و دموکراسي واقعي دنبال مي‌کرد، فاصله گرفته است. مردم در اين گونه کشورها مي‌توانستند در روند توسعه کشور خود مشارکت داشته باشند. 

غرب از اين سياست ها فاصله گرفته است و سياست استعمارگري انگليس بر آفريقا در واقع تا امروز ادامه داشته است و اين همان چيزي است که ما امروز تحت عنوان حملات اخير از سوي فرانسه مشاهده مي‌کنيم، اما در حقيقت اين سياست ها از حمايت هاي اوباما و کامرون نيز برخوردار بوده است. 

پرس تي وي : و البته ما هم اکنون شاهد سرايت اين مسئله به ديگر کشورها از جمله در الجزاير هستيم و شرايط در اين کشور ناآرام است. همچنين شاهد هستيم که ناآرامي و درگيري به الجزاير کشيده شده است؟ 

فريمن : اين موضوعي است که فکر مي‌کنم بسياري از مردم درباره آن به جد تفکر مي‌کنند زيرا در حقيقت کشورهاي منطقه غرب قاره آفريقا توانايي رويارويي با اين نوع تسليحات غير متعارف را ندارند. 

الجزاير تا حدودي اين توانمندي را دارد و گفته مي‌شود که الجزايري ها به نيروهاي فرانسوي اجازه داده و براي آنها مجوز صادر کرده‌اند تا از حريم هوايي اين کشور براي انجام حملات هوايي به مالي استفاده کنند. اما اين موضوع که خود الجزاير نيز در اين درگيري حضور خواهد داشت يا خير، موضوعي است که هنوز مشخص نيست. 

در ابتدا بايد گفت که آنها احتمالا به فرانسوي ها مشکوک هستند و دو طرف ... چيزي که ما آن را القاعده مغرب اسلامي و الطوارق مي‌ناميم، نيروهايي مردمي هستند که مي‌توان عليه آنها در کشور خودشان استفاده کرد. 

اما در حقيقت اين مسئله اين حقيقت را آشکار مي‌کند که هيچ هدف استراتژيک بلند مدتي درباره چگونگي عملکرد در مالي، براي چگونگي عمليات در منطقه ساحل، براي چگونگي فعاليت در کشورهاي منطقه صحرا وجود ندارد. منظور من اين است که شما شاهد يک قرن خشکسالي و قحطي در مالي بوده‌ايد و هم اکنون بيش از ۱۰ ميليون نفر در اين کشور با تهديد امنيت غذايي روبرو هستند. 

سرمايه گذاري براي به دست آوردن آب و سرمايه گذاري آن در زير ساخت ها به منظور ثمر بخش کردن اين کشور کجاست؟ اصلا چنين چيزي وجود ندارد. موضوع به اصطلاح آزادي مالي از سوي فرانسوي ها، واژه اي کاملا مبهم است و اگر شمار نيروهاي نظامي فرانسوي به ۲۵۰۰ نيروي نظامي افزايش يابد، آن موقع شاهد گسترش (ناآرامي در سراسر منطقه) خواهيد بود و من با برخي اظهارات ديگر مهمانان برنامه موافق هستم. 

اين مسئله نمي‌تواند شامل تروريسم باشد؛ اين موضوع در عوض موجب گسترش تروريسم مي‌شود. بنابراين مي‌توان گفت که رويه اي درست و صادقانه از سوي فرانسوي ها، امريکايي ها، خود شخص اوباما که به اصطلاح به پسر آفريقا معروف است و انگليسي ها به منظور کمک واقعي به آفريقا در پيش گرفته نشده است و اين مشکلي است که مردم آفريقا در چند دهه اخير از آن رنج برده‌اند. 

در سازمان من، ما تلاش داريم تا تغييراتي در اين رويه انجام دهيم؛ ما در حقيقت کشورها را به همگرايي فرا مي‌خوانيم تا با کمک هم، توسعه اقتصادي و حاکميت کاري را براي همه کشورهاي سراسر جهان از جمله کشورهاي آفريقايي به ارمغان بياوريم؛ ولي چيزي که اکنون شاهد آن هستيم، حمله به حاکميت و حمله به مردم آفريقاست و اين مسئله نمي‌تواند نتايج موثري داشته باشد و برعکس عواقبي براي مردم آفريقا و فرانسوي ها به دنبال خواهد داشت. من در اين برهه زماني بسيار بسيار براي آفريقا نگران هستم.
 


فرانسه استعمارگري نو با حرفي از جنس آزادي بيان
2013/1/15 ساعت 23:43 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )

اولاند: فرانسه تا شکست کامل شورشیان در مالی می‌ماند
فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه


رئيس جمهور فرانسه مي‌گويد نيروهاي نظامي اين کشور پيش از شکست کامل نيروهاي شورشي، مالي را ترک نخواهند کرد.

فرانسوا اولاند، رئيس جمهور فرانسه روز سه‌شنبه (۲۶ دي، ۱۵ ژانويه) گفت که هدف اصلي مداخله نظامي فرانسه در مالي برقراري يک نظام سياسي باثبات و قدرتمند در اين کشور است.

اين در حالي است که اولاند پيشتر در همين روز اعلام کرد فرانسه شمار نيروهاي نظامي خود را براي مبارزه با شبه‌نظاميان مخالف دولت مالي در اين کشور آفريقايي افزايش مي‌دهد.

يک منبع نزديک به وزارت دفاع فرانسه گفت: «نيروهاي فرانسوي در مالي به تدريج تا ۲۵۰۰ تن افزايش خواهند يافت.»

خبر افزايش نيروهاي نظامي فرانسه در مالي پس از آن اعلام شد که فرانسوا اولاند، رئيس جمهور فرانسه گفت که در حال حاضر ۷۵۰ نظامي اين کشور در مالي مستقر هستند.

در همين حال، سازمان همکاري اسلامي ضمن درخواسب براي برقراري آتش‌بس در مالي، مداخله نظامي فرانسه در اين کشور آفريقايي را «پيش از موعد» توصيف کرد.

کميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد هشدار داده است مداخله نظامي فرانسه در مالي بحران آوارگان را در اين کشور آفريقايي وخيم‌تر خواهد کرد.

آدريان ادواردز، سخنگوي کميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد، گفت که در هفته گذشته نزديک به يک هزار و ۲۳۰ پناهنده از مالي به کشورهاي همسايه همچون نيجر، بورکينافاسو و موريتاني گريخته‌اند.

با اين وجود، شوراي امنيت سازمان ملل نير روز سه‌شنبه حمايت خود را از مداخله نظامي فرانسه در مالي اعلام کرد.

لئون پانه‌تا، وزير دفاع آمريکا، نيز از آمادگي ارتش ايالات متحده براي پشتيباني تدارکاتي و اطلاعاتي نيروهاي فرانسوي خبر داده است. وي گفت واشنگتن مايل است «هر گونه کمکي» را که براي بمب‌باران مواضع شورشيان نياز است در اختيار فرانسه قرار دهد.

فرانسه با ادعاي جلوگيري از پيشرفت شورشيان مالي که کنترل بخش‌هاي شمالي اين کشور را در اختيار دارند، از روز شنبه مداخله نظامي خود را در اين کشور آفريقايي آغاز کرده است.

هرج‌ومرج در مالي در پي کودتا نظامي و سقوط دولت آمادائو توماني توري، رئيس جمهور اين کشور در ۳ فروردين ۱۳۹۱? (۲۲ مارس ۲۰۱۲) افزايش يافت. رهبران کودتا گفتند که در واکنش به ناتواني دولت در مقابله با شورشيان طوارق در شمال مالي عليه آن کودتا کردند.

مالي از مستعمرات پيشين فرانسه است و دولت ديونکوندا ترائوره، رييس‌جمهور فعلي مالي، که در پي تنش‌هاي سياسي اخير تضعيف شده، براي مقابله با شورشيان افراطي شمال از فرانسه کمک خواسته است و ادعا مي‌شود عمليات نيروي هوايي فرانسه در مالي نيز به اين دليل صورت مي‌گيرد.


قتل عام مسیحیان سوریه توسط شورشیان تروریست
2013/1/15 ساعت 23:20 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )به گزارش اسلام تایمز ؛ در حالي‌كه عمليات قتل و ترور و مهاجرت دسته‌جمعي ساکنان مناطق شمالي و شمال غربي سوریه ادامه دارد و این روند به شکلی بسیار گسترده‌تر در روستاهاي استان "حماة"، در مرکز سوریه با زمينه‌های فرقه‌‌ای و مذهبی دنبال می‌شود، از روز جمعه مرحله جدیدی از درگيري بين گروه‌هاي مختلف تروریستی آغاز شد.این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که "گردانهاي حق"، وابسته به جماعت اخوان المسلمين سوریه اقدام به غارت غنائم و فرار از محل و ترك مجروحان و اجساد كشته شدگان در ميدان جنگ کردند تا طعمه تانک‌های ارتش سوریه شوند که برای پاکسازی این مناطق از وجود این تروریست‌ها وارد عمل شده بودند.

طبق
عمليات نظامي كه منطقه شمالي و شمال غربي حماة روز گذشته شاهد آن بود، از زمان شروع بحران سورية اولين در نوع به شمار می‌آید تا بر این نکته تاکید کند كه بحران سوریه وارد مرحله "پاك سازي مذهبي" شده است.
گفته يكي از سرکردگان یکی از این گروه‌های تروریستی به نام "ابوجابر" مشابه چنین حوادثی روز گذشته نیز در منطقه "خطاب" و "طيبة الإمام" در 15 كيلومتري شمال غربي شهر حماة نيز رخ داد.

عمليات نظامي كه منطقه شمالي و شمال غربي حماة روز گذشته شاهد آن بود، از زمان شروع بحران سورية اولين در نوع به شمار می‌آید تا بر این نکته تاکید کند كه بحران سوریه وارد مرحله "پاك سازي مذهبي" شده است.گروه‌هاي "ارتش آزاد" وابسته به " شورای نظامي انقلابي منطقه حماة" با همكاري گروه‌هاي تروریستی "جبهه یاری اهل شام"، شاخه سازمان تروریستی القاعده در سوریه و "پرچم حق" وابسته به جماعت اخوان المسلمين سوریه اقدام به كشتار و بيرون كردن دسته جمعي ساکنان مناطقي کردند كه اهالی آن را علوي‌ها تشكيل مي‌دهند.


براساس گزارش‌های به دست آمده این حملات تروریستی طی روزهای اخیر آوارگی تمام ساكنان دو روستاي مسیحی‌نشین "الطليسية" و الزغبة" نیز شدند و این موضوعی است اتاق سري مجلس نظامي حماه نیز آن را تایید کرده است. این نشان می‌دهد که خصومت گروه‌های تروریستی تنها
در بيانيه شورای نظامی حماه آمده است: "سپاس و منت مختص خدایی است که رزمندگان ما را در حمله به روستای مسیحی زغبة در نزديكي معان در منطقه حماة کمک کرد و موجب کشته شدن بيش از يك‌صد مسیحی كافر كشته و تخلیه این روستا به همراه روستاي "طليسية" از تمام سكنه آن شد".
به علوی‌ها محدود نمی‌شود،‌ بلکه پیروان دیگر ادیان از جمله مسیحیان را نیز شامل می‌شود.

جمعیت این دو روستا حدود ده هزار نفر برآورد شده است كه در فاصله 40 كيلومتري شهر حماة قرار دارند و حملات صورت گرفته علیه آنها بیش از هر چیز یادآور حملات تروریستی است که توسط تروریست‌های تندرو و افراطي در "پيشاور" پاكستان و "تورا بورا" افغانستان انجام می‌شود.

این حملات به این جهت در این مناطق درحال انجام است که منطقه "مورك" اولين منطقه در سوريه به شمار می‌آید كه عناصر "القاعدة" از افغانستان و پاكستان از تابستان سال 2011 به آن روی آورده و به کانون تجمع آنها تبدیل شده است.

در بيانيه شورای نظامی حماه آمده است: "سپاس و منت مختص خدایی است که رزمندگان ما را در حمله به روستای مسیحی زغبة در نزديكي معان در منطقه حماة کمک کرد و موجب کشته شدن بيش از يك‌صد مسیحی كافر گشته و تخلیه این روستا به همراه روستاي "طليسية" از تمام سكنه آن شد".

تروریست‌های مسلح پس از آن با اجرای سیاست زمین سوخته اقدام به از بین بردن و تخریب نيروگاه‌هاي برق و پل‌ها و راه آهن و كارخانجات عمومي و مدارس و بيمارستان‌ها کردند.

بنابر اظهار منابع نظامي آگاه، گرو‌هاي تروریستی هزاران فرد مسلح را طی روزهای
نکته مهم اينجاست كه گروه‌های تروریستی حتي به مناطق سني‌نشین نيز حمله کرده و دلیل حملات خود را "وفاداری ساکنان این مناطق به نظام" بیان کرده‌اند.
اخیر از ادلب و حلب با هدف گشودن جبهه جديد در منطقه حماة به کمک فراخوانده‌اند، چون این منطقه برای گروه‌های تروریستی و سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی خارجی و منطقه‌ای که در خاک ترکیه فعالیت می‌کنند، از اهميت استراتژيك بسیاری برخوردار است. افزون بر اینکه در اين منطقه اماكن صنعتي و نظامي حساسي مانند کارخانه‌های موشک‌سازی قرار دارد كه مورد توجه آمریکا و اسرائيل از است.

"برهان غليون" اولين كسي بود كه ماه گذشته در نامه‌اي سري به مقامات آمریکایی از وجود چنین تاسیساتی در استان حماه خبر داد. این درحالی است که رژیم صهیونیستی پیشتر ادعا کرده بود، نظام سوريه زندانیان سیاسی خود را در این منطقه به صورت مخفیانه نگهداری می‌کند.

نکته مهم اينجاست كه گروه‌های تروریستی حتي به مناطق سني‌نشین نيز حمله کرده و دلیل حملات خود را "وفاداری ساکنان این مناطق به نظام" بیان کرده‌اند.

در این راستا گروه‌های تروریستی به منطقه سنی‌نشین "قمحانة" حمله کردند، اما با مقاومت ساکنان آن مواجه شده و مجبور به عقب‌نشینی شدند.


تروریست ها در کجا و چگونه آموزش می بینند؟ + فیلم و عکس
2013/1/14 ساعت 22:29 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


آیا مدارس آموزش آدمکشی و ترور تنها در فیلم‌ها وجود دارد؟ این مدارس از چه زمانی تاسیس شد؟ آیا دولت ایالت متحده مبدع این مدارس بود؟ چگونه فارغ‌التحصیلان این مدرسه، در چند شب،صدها نفر را کشته و سوزاندند؟ دیکتاتورهای آمریکای لاتین در کجا آموزش دیده‌‌اند؟ برای رازگشایی از این سؤالات با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...

به گزارش مشرق، مدرسه‌ای را تجسم کنید که به آموزش شکنجه، اینکه سربازان چگونه به راهبه‌ها تجاوز و کشیش‌های السالوادوری را به قتل برسانند می‌پردازد؛ مؤسسه‌ای که وظیفه آن آموزش چگونگی "ناپدید کردن" افراد بی‌گناه در کمال مصونیت است.

حال تصور کنید که این مدرسه با دلارهای مالیات‌دهندگان آمریکایی اداره شده و در خاک آمریکا واقع است. اما مجبور نیستید که چنین چیزهایی را تجسم نمایید زیرا "مدرسه قاره آمریکا" طی 64 سال گذشته همین کار را انجام داده است.

تاریخچه

"مدرسه قاره آمریکا" (School of the Americas) یک مؤسسه آموزشی برای سربازان آمریکای لاتین است که در پادگان بنینگ (Fort Benning) در ایالت جرجیا واقع شده. این مؤسسه در سال 2001 و پس از تصویب کنگره آمریکا به " مؤسسه نیمکره غربی برای همکاری‌های امنیتی" (WHINSEC) تغییر نام داد.[1] ریاست " مؤسسه نیمکره غربی برای همکاری‌های امنیتی" هم‌اکنون بر عهده سرهنگ فلیکس سانتیاگو (Felix Santiago) قراردارد.

آرم مؤسسه نیمکره غربی برای همکاری‌های امنیتی

مدرسه قاره آمریکا ابتدا در پاناما مستقر بود اما در سال 1984 و بر اساس مفاد مندرج در "معاهده کانال پاناما" (ماده چهار) از این کشور خارج گشته و بر اساس "معاهده بی‌طرفی و کارکرد دائمی کانال پاناما" (ماده 5) تقویت شد.

تصویر هوایی از فورت بنینگ محل استقرار مدرسه آدمکش‌هافورت گولیک، محل سابق استقرار این مدرسه در پاناما


به گفته، جرج ایلیوسا (Jorge Illueca)، رئیس‌جمهور سابق پاناما، این مدرسه "بزرگترین پایگاه بی‌ثبات‌سازی آمریکای لاتین" بود. مدرسه قاره آمریکا در تمام کشورهایی که دانش‌‌آموختگان آن پای گذارده‌اند ردی از خون و رنج بر جای گذارده است. به همین دلیل منتقدین به این مدرسه لقب "مدرسه آدمکش‌ها" را داده‌اند.

بخشی از مستند "جنگ علیه دموکراسی" که به جنایت‌های آمریکا و بالاخص دانش‌آموختگان مدرسه قاره آمریکا در آمریکای لاتین می‌پردازد

برای دانلود اینجا کلیک کنید

از سال 1946 تاکنون، مدرسه قاره آمریکا بیش از 64/000 سرباز کشورهای آمریکای لاتین را در حوزه‌هایی چون تکنیک‌های ضدشورش، تک‌تیراندازی، کماندو و جنگ روانی، اطلاعات نظامی و تاکتیک‌های بازجویی، آموزش داده است. این دانش‌آموختگان از مهارت‌های خود برای جنگ علیه مردم خودشان استفاده کرده‌اند.

در میان کسانی که توسط دانش‌آموختگان مدرسه قاره آمریکا مورد هدف قرار گرفته‌اند می‌توان به اساتید دانشگاهی، سازمان‌دهندگان اتحادیه‌ها، مددکاران مذهبی، رهبران دانشجویی و افراد دیگری که در راستای بهبود شرایط مردم‌شان تلاش می‌کنند، اشاره نمود. صدها هزار نفر از مردم آمریکای لاتین توسط افرادی که در مدرسه آدمکش‌ها آموزش دیده‌اند مورد شکنجه، تجاوز و قتل قرار گرفته، "ناپدید" و یا آواره شده‌اند.[2]

سربازان خارجی در حال آموزش در مدرسه قاره آمریکا


نقض حقوق بشر توسط فارغ‌التحصیلان مدرسه‌ آدمکش‌ها

مدرسه قاره آمریکا به علت نقض حقوق بشر دانش‌‌آموختگان آن مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته است.[3] مسؤولان مدرسه اعلام کرده‌اند که "هیچ مدرسه‌ای را نباید به علت رفتار دانش‌آموختگان آن مسؤول قلمداد نمود."[4] به گزارش "مرکز سیاستگذاری بین‌المللی": "مدرسه قاره‌ آمریکاچندین سال آماج انتقادات قرار داشت زیرا قبل و در حین سال‌های "دکترین امنیت ملی" – سال‌های جنگ‌های کثیف آمریکای جنوبی و جنگ‌های داخلی آمریکای لاتین – تعداد زیادی از نیروهای مسلح کشورهای آمریکای لاتین را آموزش داد. این نیروها یا حکومت‌های ملی را سرنگون کردند و یا قدرت بسیاری در دستگاه حاکمه یافتند و حقوق بشر را به طور جدی در این کشورها نقض نمودند." دانش‌آموختگان این مرکز هنوز هم در گزارش‌های خبری در مورد نقض حقوق بشر در این منطقه مورد اشاره قرار می‌گیرند.


دانش‌آموختگان مدرسه قاره آمریکا: از دیکتاتورهای دست‌نشانده تا سربازان جانی

در 16 نوامبر 1989 شش کشیش یسوعی و استاد دانشگاه آمریکای مرکزی، میزبان آنها و دختر وی در نوامبر 1989، در کمپ دانشگاه آمریکای مرکزی توسط نیروهای نظامی السالوادور کشته شدند. اتهام این افراد تلاش در جهت براندازی دولت السالوادور اعلام شد. هیأت اعزامی سازمان ملل برای بررسی این حادثه اعلام کرد که 19 نفر از 27 قاتلی که در این کشتار دست داشتند جزو دانش‌آموختگان مدرسه قاره آمریکا بودند.[5]


امیلیو ماسرا، گولرمو رودریگز و امانوئل نوریگا ژنرال‌های جنایتکاری که توسط آمریکایی‌ها آموزش دیده بودند.


اما دانش‌‌آموختگان مدرسه آدمکش‌ها شامل افراد بسیار شناخته‌ شده‌تری نیز است: امانوئل نوریگا (Manuel Noriega)، دیکتاتور پاناما، قاچاقچی مواد مخدر و جاسوس سازمان سیا؛ امیلیو ماسرا (Emilio Massera)، فرمانده نیروی دریایی آرژانتین (1978-1973) و یکی از عاملین اصلی کودتای سال 1976؛ ژنرال لئوپولدو گالتیری (Lepoldo Galtieri)، آخریم دیکتاتور نظامی آرژانتین؛ ژنرال روبرتو ادواردو ویولا (Roberto Eduardo Viola)، یکی دیگر از رؤسای جمهوری آرژانتین در زمان حکومت نظامیان؛ ژنرال هوگو بانزر (Hugo Banzer)، دیکتاتور نظامی بولیوی از سال 1997 تا 2001؛ یحیی جامع، رئیس‌جهور دیکتاتور گامبیا که با کودتا به قدرت رسیده و هنوز در مسند قدرت حضور دارد؛ ژنرال گولرمو رودریگز (Guillermo Rodriguez)، دیکتاتور نظامی اکوادور بین سال‌های 1972 تا 1976 که با کودتا علیه رئیس‌جمهوری قانونی این کشور به قدرت رسید؛ روبرتو دابیبسون (Roberto D'Aubuisson)، جاسوس سیا، فرمانده جوخه مرگ السالوادور و کسی که دستور قتل اسکار رومئو (Oscar Romero) اسقف اعظم السالوادور را صادر نمود، سرهنگ خولیو آلپیرز (Julio Alpirez)، مسؤول شکنجه و قتل شهروندان بولویایی و آمریکایی؛ عاملین جنایت ال‌موزوته (El Mozote) – که طی آن چند صد نفر در یک دهکده به قتل رسیدند –و عاملین تجاوز و قتل راهبه‌های آمریکایی در السالوادور؛ [6] از هر 7 عضو سازمان مخوف اطلاعاتی شیلی در دوران دیکتاتوری پینوشه یک نفر دانش‌‌آموخته مدرسه قاره آمریکا بود. این لیست هنوز ادامه دارد.


ژنرال هوگو بانزر، ژنرال ادواردو ویولا و ژنرال لئوپولدو گالتیری؛ دیکتاتورهای که از مدرسه قاره آمریکا سربرآوردند


کشتارهای الموزوته در السالوادور و سن‌‌جوز در کلمبیا

واقعه کشتار غیر نظامیان موسوم به "ال موزوته"، در حد فاصل 11 تا 13 دسامبر سال 1981 میلادی (1360 خورشیدی) اتفاق افتاد که به گفته رئیس جمهور این کشور "بزرگترین کشتار غیر نظامیان در تاریخ معاصر آمریکای لاتین" بوده و دولت مسئول این کشتار بوده است. این کشتار که در خلال جنگ داخلی 12 ساله این کشور رخ داده بود، توسط ارتش السالوادور صورت گرفت که توسط ارتش آمریکا تعلیم داده شده و تحت حمایت آن بودند.

اجساد قربانیان ال‌موزوته که توسط فارغ‌التحصیلان مدرسه آدمکش‌ها اعدام گردیدندشعار «شرم بر آمریکا» در برابر سفارت واشنگتن در لندن+تصاویر
2013/1/12 ساعت 22:53 | نوشته ‌شده به دست تروریست حقیقی | ( )


خبرگزاری فارس: ده‌ها فعال حقوق بشری انگلیسی با حضور در برابر سفارت آمریکا در لندن، خواستار تعطیلی زندان گوانتانامو شدند و علیه دولت واشنگتن شعار دادند.

خبرگزاری فارس: شعار «شرم بر آمریکا» در برابر سفارت واشنگتن در لندن+تصاویر


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه ای‌بی‌سی، روز گذشته ده‌ها نفر از فعالان حقوق بشری انگلیس در یازدهمین سالگرد راه‌اندازی زندان گوانتانامو، در برابر سفارت آمریکا در لندن تجمع کردند.

تعدادی از افرادی که در این تظاهرات مسالمت‌آمیز حضور داشتند، لباس‌های نارنجی رنگ زندانیان گوانتانامو را به تن کرده و ماسک‌هایی از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به صورت داشتند. برخی دیگر نیز به نشانه همدردی با زندانیان گوانتانامو و شکنجه‌هایی که این افراد می‌بینند، کیسه‌های مشکی‌ روی سر خود کشیده بودند.

 

درخواست برای آزادی «شاکر عامر» از جمله خواسته‌های تجمع‌کنندگان در برابر سفارت آمریکا بود. عامر آخرین انگلیسی است که همچنان در زندان گوانتانامو به سر می‌برد. عامر که اصالتا عربستانی است، سال 2001 در افغانستان بازداشت شد و از سال 2002 تاکنون در گوانتانامو به سر می‌برد.

«شرم بر آمریکا و انگلیس» و «به شکنجه پایان دهید» از جمله شعارهایی بود که در تظاهرات روز گذشته انگلیسی‌ها سر داده شد.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی سال 2008 وعده داده بود که در صورت به قدرت رسیدن، زندان گوانتانامو را تعطیل کند، اما این اقدام با مخالفت کنگره آمریکا روبرو شده و این زندان همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

روز گذشته همچنین تظاهرات گسترده‌ای در واشنگتن در برابر کاخ سفید برگزار شد. تظاهرات روز گذشته که به دعوت سازمان عفو بین‌الملل صورت گرفت، شامل طیف گسترده‌ای از گروه‌های حقوق بشر فعال در آمریکا می‌شد. «لیما» پایتخت پرو نیز دیگر شهری بود که ساکنان آن ضمن حضور در برابر سفارت آمریکا، تعطیلی گوانتانامو را خواستار شدند.


 
موضوعات
پيوند دوستان
دیگر موارد